Top

SMS-uri de Revelion, Craciun si Pasti

Postul asta il dedic, cu intarziere, tuturor neinspiratilor care cauta asa ceva pe google !!

Cat de gol trebuie sa-ti fie capul sau sufletul ca sa nu poti avea inspiratia de a compune TU un simplu mesaj pe care sa-l trimiti celor dragi?? Ti-e greu sa-i dai fiecaruia un SMS, sau poate chiar sa-l suni si sa-i urezi sarbatori fericite, la multi ani, sanatate si numa’ bine?? E atat de greu???

Crezi ca mai ramane cineva impresionat de toate mesajele care incep cu “fie ca” ?? Hai sa fim seriosi!

Written by: OLiX

Sunt OLiX :) Atunci cand nu postez pe blog ma auzi la radio sau ma vezi pe instagram!

Latest comments

  • sorin 3 January 2009, 04:23

    Olix, romanul a devenit comod. Ce rost are sa-si bata capul daca si l-au batut altii inaintea lui. Romanul nu mai inventeaza roata…dar dezvolta prostia.

    Acum revenind la lucruri mai serioase. Cel mai frumos sms e ala trimis de la tine si un simplu “La multi ani” sau “Sarbatori fericite” cred ca este suficient.

  • Kittutza 3 January 2009, 05:21

    Pe mine ma scarbesc de-a dreptul toate mesajele prefabricate fara pic de sentiment ori sinceritate in ele. Ori dai un mesaj simplu si din inima, ori nu-l mai dai. Cand vad zece mesaje scrise fortat, compuse din “lumina, pacea, caldura caminului, dansul fulgilor de nea, hora oualor de paste, etc. “, ma gandesc de ce mi s-au trimis… Mai bine era fara.

  • FunInTheSun 3 January 2009, 10:14

    “fie ca” oamenii comozi despre care vorbesti tu sa te auda. eu am fost sictirit de multe mesaje primite de sarbatorile astea. Toate sunau foarte poetic si imi urau acelasi lucru. Si sa stii ca si eu, le`am raspuns destul de sec gen ” La multi ani si tie”. Iar pentru mesajele originale (cele care mi s`au parut gandite de expeditor ) m`am straduit sa le raspund cat am putut de frumos.
    Chiar m`a amuzat un status la o fata. ” Daca mai vad un mesaj care incepe cu ‘fie ca’, o iau razna!!!”
    Nu avem ce face, asa s`a nascut romanul. :| DOamne`ajuta! :))

  • natalia 3 January 2009, 10:39

    Niciodata nu mi-a placut sa copiez pe nimeni, atunci cand trimit un sms de sarbatori, imi place sa scriu cam ce cred eu ca si-ar dori sa auda din partea mea persoana careia ii trimit acel mesaj.

  • carmen 3 January 2009, 10:56

    eu una,cand vad un msj care incepe astfel ”fie ca…”deja nu ma mai obosesc sa citesc si restul pentru ca stiu ce urmeaza.

  • redandblue 3 January 2009, 12:03

    hai sa fim seriosi , pe mine nu ma impresioneaza deloc mesajele “filozofice” trimise de sarbatori , de zile de onomastica sau mai stiu eu cand , un scurt “la multi ani” e mult mai bun , nu am citit nici un mesaj in intregime de aceste sarbatori , m’au plictisit

  • alina_tiri 3 January 2009, 12:37

    Eu nu am mai trimis deloc mesaje anul asta pentru ca m-au obosit cele primite,nu aveam cum sa raspund la toate,asa ca am preferat sa sun cateva persoane sa le urez un “la multi ani” simplu si din inima.

  • SadaK 3 January 2009, 13:39

    Si eu am vrut sa scriu despre asta, dar pana la urma i-am lasat pe altii. Simplu, la cei care imi trimit astfel de mesaje, nu raspund. E cea mai buna metoda, cred eu.

  • All You Want 3 January 2009, 15:23

    Eu apreciez de N ori mai mult mult pe unu care imi zice ‘Craciun fericit” sau “Paste fericit”, decat pe ala care sta si cauta pe net cel mai “cool” mesaj ca sa ma impresioneze. Chiar si pe aia care nu dau de loc ii apreciez mai mult … ;))

  • simonika 3 January 2009, 15:29

    sincer? nu am citit msj care avea n randuri. am sunat , le-am spus LMA si atat. apropos, LMA si tie!

  • simonika 3 January 2009, 15:31

    msj care aveau n randuri. scuze

  • Bancheru 3 January 2009, 17:50

    lasa-i sa caute, de unde crezi ca mi-a venit mie traficul de sarbatori =))

  • Mihai 3 January 2009, 17:14

    am tot citit postul asta, comentariile de dimineata le am recitit si m-a gandeam totusi sa nu comentez dar uite ca pana la urma comentez…
    eu cred ca in lumea moderna majoritatea dintre oameni au mult prea multe griji la care sa se gandeasca in loc sa fie ei creativi si sa inventeze un sms original , o urare originala… in fond gestul conteaza olix ;) omul care ti a trimis smsul care a fost trimis in toata tara , nu l-a trimis de prost l-a trimis totusi pentru ca intr-o oarecare masura se gandeste la tine si tu insemni ceva pentru el ;)
    si da uni si din comoditate… dar cu atatea griji…:) fix la sms original de mai gandesti …

  • Flore 3 January 2009, 17:57

    nici eu nu ii suport pe lenesii cu sms-uri copiate dar …uite ca au iesit si altii castigati din astea (Bancheru bv bv )

  • Mihai 3 January 2009, 18:08

    olix… da gestul conteaza raman la parerea mea.. i-ai dat macar bani la cersetor? iai dat.. chiar daca .. in scarba cum ai zis tu la asta ma refer.. nu la modul cum primesti ceva ci la faptul ca ai primit acel ceva , intelegi?

  • Mihai 3 January 2009, 18:49

    prietenul e altceva olix… dar cersetorul adevarat va aprecia ca iai dat bani indiferent de modul pe care l-ai dat :) pt ca trebuia si el sa traiasca .
    mersi pentru comentariul pe blogul meu ;) apreciez vizita ta.
    dar cum am mai zis uni au prea multe griji ca sa inventeze sms uri si mai stiu eu ce + comoditatea…
    cum ti ar place mai mult : sa iti trimita un prieten un sms “copiat” sau sa nu ti trimita deloc? eu zic ca mi ar place sa mi trimita sms ul indiferent cum e… asa stiu ca totusi sunt ceva pentru el …

  • Mihai 3 January 2009, 20:45

    :)) ok olix :)) raspunde-i ce mai astepti :))

  • Computerică 4 January 2009, 12:36

    E greu cu pianul pe scari..

  • Straja 4 January 2009, 13:51

    Mie mi-a fost mai usor de Revelion si de Craciun. Am sunat pe toata lumea si le-am urat ce mi-a trecut prin gand la momentul respectiv.

    Am sunat cam devreme, stiam ca seara n-o sa mai am sanse sa mai prind pe cineva, ca o sa fie reteaua full, dar totusi…

  • [M.L.V.] 5 January 2009, 11:34

    am primit de sarbatori vreo 20 de sms-uri.sincer cand am vaz ca toate suna la fel cum ai zis nici nu am citit mai mult de primul cuv :))

  • Sergiu 6 January 2009, 01:39

    Eu nu am trimis. Problem solved. Daca muream dupa cineva, am dat telefon. Ma oftica fiindca sunt sigur ca si daca compun ei mesajul e selectata toata lista la send acolo.

  • georgiana 13 April 2009, 08:15

    mie numi place sa copii de la cineva eu vreau sa trimit din inimioara mea dak simt ceva pentru persoana iubita
    le urez din partea mea georgiana din tecuci tuturor neamurilor si prietenilor un PASTE FERICIT

Post a comment