Top

Oamenii cuier

Toata lumea stie ca e greu sa fii fata si observ treaba asta din prisma mea de baiat. De fiecare data cand ma duc intr-un club cu cate o fata, fie ca e sau nu iubita mea, trebuie sa existe intotdeauna cate un cocalar care sa vrea sa o agatze.

Cum se intampla smecheria? Pai fata danseaza, cu mine, pe langa mine. Totul e ok pana cand vrea ea sa se duca la baie. Omul cuier, care are impresia ca poate agatza orice femeie din clubul ala, asteapta fata sa se intoarca de la baie si atunci o abordeaza. Ce face? Cum face? Ii spune ca danseaza si ca arata foarte bine si-i cere ID-ul de messgenr =))

Pe bune, oameni buni!! Cum e posibil sa existe disperatii astia, cocalarii astia, care au impresia ca pot agata orice fata si au si tupeul asta exagerat?? Nu se uita mai intai in oglinda oare?? Nu zic ca-s urati sau ceva de genul, dar cand m-am uitat si am vazut ca are pantofi d’aia de manelist imi venea sa fug eu din localul respectiv.

Sincer acum, nu inteleg fetele. Nu stiu cum pot sa refuze toti retardatii astia si nu stiu cum mai rezista sa refuze atatia. Nu exista seara, ca fata, sa iesi in club si sa nu vina unul la tine sa vrea sa te agate.

Imi povestea o prietena ca a fost de revelion la o petrecere si l-a refuzat pe un baiat. Ce a primit ea in schimb pentru ca a indraznit sa-l refuze? O palma zdravana de la el! Da, ati citit bine! Si DA, suntem tot aici, in Romania!

(promit sa scriu zilele astea o insemnare in care niste prietene de ale mele va vor povesti cat de penibili pot fii unii atunci cand le abordeaza in cluburi)

Aceeasi Romanie in care niste cretini circula pe contrasens fara sa le pese de cei care vin din fata.

Written by: OLiX

Sunt OLiX :) Atunci cand nu postez pe blog ma auzi la radio sau ma vezi pe instagram!

Latest comments

  • miriam 3 January 2009, 16:59

    eh…oare nu stiu sa dea IGNORE? Adica chiar sa nu ii bage in seama?

  • Bancheru 3 January 2009, 17:47

    Oamenii cuier =)) asta-i cea mai buna pe anu’ asta.. :)) si ce indeletniciri mai au omenii astia cuier, in afara de bagatori de seama.. :))

  • Copila blonda 3 January 2009, 16:56

    hai, ca unora le mai si place.
    se duc acasa si fac bilantul: azi doar doi oameni cuier din 5 posibili. Oare m-am mai ingrasat?! :p

  • leonid 3 January 2009, 18:01

    La oamenii ăştia (impropiu spus oameni dacă se apucă să pocnească femei) trebuie trecut peste etică şi aplicată una bucată (sau mai multe, după caz). Că deh, altfel ajungem mai rău decât acum.

  • Pyuric 3 January 2009, 17:04

    Lol, de asta vreau eu bodyguard!!!!

  • SadaK 3 January 2009, 17:11

    @Pyuric: Nu cred ca bodyguard iti trebuie. Cred ca trebuie sa invatati sa nu ii mai atrageti atat. Normal ca se uita la tine daca ii arati cam tot ce poti arata;)
    OLiX, de-abia astept continuarea :)

  • Mihai 3 January 2009, 17:11

    suntem in Romania si asta ne ia tot timpul din lume , olix;)
    oricum ,fara suparare dar si unele fete sunt de vina.. pentru ca se imbraca mult prea deloc… adica deocheate si etc.. daca intelegi? :) si atunci normal ca … cocalaru’ si nu doar el si alti barbati/baieti umbla dupa fara respectiva cand ea prin imbracamintea ei denota faptul ca e usuratica…
    nu vreau sa jignesc pe cineva dar unele chiar se imbraca prea…

  • Copila blonda 3 January 2009, 17:13

    Pyuric, da, pisi, cine te crezi?! :p

  • Pyuric 3 January 2009, 17:16

    Nu generalizati, nu e deloc asa! Din proprie experienta: chiar daca te imbraci numai in adidasi sau cizme fara toc + bluze fara decolteu + blugi si eventual parul prins in coada (asa umblu eu 99% din timp, Olix stie)… si tot degeaba ca se agata toti cretinii de tine. Si nu doar in club, patesc faze din astea si in metrou, Unirii etc.

  • Pyuric 3 January 2009, 17:16

    @Miruna: promit ca il impart cu tine daca ai vreodata nevoie :D

  • MaTzA 3 January 2009, 17:17

    acum depinde si de fata..unora le place sa fie agatate altora nu…dar oricum cred k nu prea conteaza de cum e imbracata fata..oricum ar fi situatia un baiat nu se poate abtine sa agate o fata si chiar daca e super imbracata dar arata mult prea bine…barbatii sunt barbatii indiferent de cat de mult ati nega asta:P

  • Pyuric 3 January 2009, 17:17

    Offtopiceuri: Ups, am pus o litera in plus la ‘decolteu’. Olix, baga si tu pluginul ala de editat comentariile timp de 1 minut dupa plz ;;)

  • MaTzA 3 January 2009, 17:18

    vroiam sa sun k barbatii sunt barbati si nu se pot abtine sa gaate o fata indiferent de cat ati nega asta…dar din mesaju precedent s`a inteles cu totu’ altceva:D

  • MaTzA 3 January 2009, 17:20

    @Pyuric…ai totala dreptate…si plus santieristii si taximetristi…#31#:))

  • Pyuric 3 January 2009, 17:23

    Auoleu, da, am uitat de taximetristi si santieristi! Ultimii cel putin se leaga de tine chiar si de ai purta un sac de rachita si ai fi ultima stramba :)) E indeajuns daca esti femeie

  • sorin 3 January 2009, 17:49

    Olix mi-ai citit multe ganduri…si in scurt timp o sa vezi un articol putin mai grav decat asta.

  • MaTzA 3 January 2009, 17:53

    @Pyuric:sa sti k asa e:)))..cel putin eu cand merg pe strada ma fersesc de ei:))k de ciuma:D:D:D.

  • Alexa 3 January 2009, 17:59

    mai rau e ca si bosorosii se uita uneori insistent si poate chiar comenteaza cate ceva…scarbos :|

  • Adrian O. 3 January 2009, 18:07

    ”Păpușe, îmi place cum dansezi. Dă-mi ID-ul tău și ne vedm zilele astea, e păcat ca o fată așa frumoasă ca tine să danseze singurică” – era formula mea de bază pentru agățat. Nu prea aveam succes, acum îmi explic de ce. Trebuia să le și plesnesc! :)
    Serios acum, cât de penibil poate să fie un bărbat care pălmuiește o fată doar pentru că a fost refuzat. Dovadă de bărbăție? Pe dracu’, dovadă de retardare.

  • sorin 3 January 2009, 18:15

    Cititi la mine despre penibilitatea unora:D

  • Copila blonda 3 January 2009, 18:21

    Pyuric, multumesc frumos, da’ io-s urata, nu ma vrea nimeni :p

  • sorin 3 January 2009, 19:01

    Miruna…si cata dreptate ai:D:D….pup:P

  • Rainy 3 January 2009, 19:36

    Uf, mi-e asa sila de oamenii de genul asta. Din cauza lor mi-am dai dezvoltat o personalitate, si de fiecare data cand dau peste unul iese la iveala “acritura absoluta”. :)) A doua oara nu mai au tupeul sa ma abordeze. :))
    Imi pare rau pt fata care s-a ales cu o palma, trebuia sa il rasplateasca cu un shut acolo unde ii doare pe baieti mai tare…si nu, nu ma refer la inima. :P

  • A.I. 3 January 2009, 20:03

    in twice, eu le-am zis fetelor sa arate putina mila si sa danseze si cu fatza la tipul ala care se baga in seama si dansa pe langa…dar ele au fost tare afurisite si nici nu l-au bagat in seama :))

  • natalia 3 January 2009, 20:29

    Si eu am avut parte de asemenea experiente, unul dintre ei m-a luat de brat, de parca m-ar fi cunoscut de foarte mult timp.
    Cat despre fata pamuita ca l-a refuzat pe tipu respectiv, sunt de acord cu Rainy.

  • Abi 3 January 2009, 21:13

    vad ca discutia a degenerat putin… :D faza e ca un om ar trebui sa inteleaga cand i se spune “NU!” . La un moment dat Olix a vazut ca tipul ma deranja si ma prinsese de mana si nu imi mai dadea drumul si a venit sa ma salveze [ my hero :D ] si nici atunci MR “ID” nu m-a lasat..eu din principiu nu agat in club oricum tipul bbbllleeeaaahhh!!!!!
    nu e vb despre cum te imbraci sau cum dansezi…eu dansez asa cum simt nu ca sa impresionez pe cineva si de imbracat …eram imbracata sa mergem la film, nici nu se era vb sa mergem in club in seara respectiva so…
    @A.I.: De ce n-ai dansat tu cu el?? :))))

  • Radu 3 January 2009, 23:41

    Iti permiti sa-i faci pe toti cocalari, nevazandu-te pe tine. S-ar putea sa fi la fel de cocalar in ochii lor, precum ii vezi tu pe ei. Cine-ti da dreptul sa judeci pe toata lumea?
    Sterge postul, logic… le accepti doar pe cele pozitive in care primesti false laude, te amagesti ca esti mai presus decat ceilalti si de fapt nu esti esti decat un ipocrit!!

  • Rainy 4 January 2009, 00:32

    Ma, n-or fi toti cocalari in ACEL sens al cuvantului, dar penibili si lipsiti de imaginatie tot sunt. :))

  • Florin(sv) 4 January 2009, 00:42

    @ OLiX….aparent normal? de ce nu , normal? hmmm…:)) :-?

  • Rainy 4 January 2009, 00:52

    Nu toti, cei care fac subiectul acestui post. Sau..la ce te referi? :))

  • Radu 4 January 2009, 00:54

    Una peste alta, fiecare poate da o definitie proprie cuvantului cocalar (atata timp cat el nici macar nu apare in dex). Nu sunt din Bucuresti, si poate de asta nu sunt familiarizat cu cele descrise de tine. Personal, ma deranjeaza generalizarile bazate exclusiv pe pantofi, frizura, nationalitate, sex, culoare, etc.
    Nu te-ai gandit de ce oare ti se intampla mereu? Poate fiindca mereu esti in compania unor fete foarte frumoase:)
    Pe de alta parte, oare nu ai gresit localul/clubul? Crezi ca exista ‘cuier’ in fiecare club din sutele de cluburi din Bucuresti? Imi e greu sa cred ca nu exista totusi cluburi care sa-si poate filtra in vre-un fel clientela.
    Surpriza placuta aprobarea comentariului, recunosc! (poti sa-l stergi, daca vrei. sigur ai inteles ce voiam sa zic)

  • Rainy 4 January 2009, 01:15

    Aici sunt de acord cu Radu, stiu multe cluburi unde nu se ia nimeni de tine decat daca esti intr-adevar imbracata de asa natura incat sa “ceri” astfel de abordari.
    Twice si altele de genul sunt niste ghene pline cu baietei la pubertate dornici sa-si incerce norocul cu orice pret in orice fel, no offence.
    Iar in ceea ce priveste generalizarile, nici eu nu sunt tocmai adepta lor, insa, crede-ma, daca ai sta mai multa vreme in Bucuresti, ai “mirosi” un cocalar de la o posta.

  • Liutska 4 January 2009, 03:43

    doamne, chiar sunt enervanti oamenii cuier :) …oricum, cea mai tare “replica” pe care am auzit-o a fost ceva de genul: eu, extrem de inalta(peste 1,80), plus ceva tocuri,asteptam taxi in fata clubului…el…mic(imi ajungea undeva deasupra buricului), dolofan, pantaloni de trening (“de firma”) si pantofi lacuiti cu un D&C(da, C) mare p ei,inconjurat de alti ratoni din aceeasi specie…”hey, blondina, te facem o tura cu masina? :> …sunt eu mai mic, da’ cand ma sui pe portofel, ohoooo”…eu =)))))…ulterior i-am urmarit si “bolidul” lor era un Matiz verde cu parbrizul lipit cu scotch…si in spate o chestie cu “de puta madre” :)))…rock on!

  • MaTzA 4 January 2009, 11:07

    banuiam eu k la Abi s`a referin OLiX:P…da pe scurt…nu conteaza cum te imbraci sau cum dansezi…unii”barbati”agata indiferent de timp sau de cum arati numa k sa vada k sunt”macho”=)))

  • MaTzA 4 January 2009, 11:08

    si nu intentionez sa jignesc pe nimeni:D

  • lordMiTnIcK 4 January 2009, 11:37

    pai la satra e abstinenta frateeee! ca e frig acuma si cauta si omu fete sa-l duca acasa.

  • Computerică 4 January 2009, 12:36

    @copila blonda are dreptate..

    in general oamneii cu ier se leaga de fetele care isi expun marfa..

  • Copila blonda 4 January 2009, 15:18

    Computerică, ;)

  • JWP 4 January 2009, 19:22

    OLiX nu zi ca asa s-a intamplat si cu Inna :P ;;)

  • redandblue 4 January 2009, 23:01

    offf…barbatii astia :D

  • JWP 5 January 2009, 22:55

    Pai din sursele mele Inna ar fi fost prietena ta :X :) (french kissul fiind sursa :P ) asa ca am facut legaturile ;;) :>

  • Sergiu 6 January 2009, 01:36

    Olix, si baietii sunt in acelasi kkt uneori. Plus ca fetele au si o gramada de avantaje, care sunt ignorate de societate fiindca este trendy.

    Si legate de fetele care isi expun marfa si dupa aia zic ca ele nu-s curve. E ca si cum eu ma imbrac in politist si ma abordeaza unul ca i s-a furat nush ce si ii zic ca imi pare rau, dar nu-s politist.

  • JWP 6 January 2009, 10:21

    Deci Dan glumeste pe seama ta :))

  • Ioana_Ioana 8 January 2009, 12:59

    Oamenii cuier =)) asta-i cea mai buna pe anul 2009 :)) Cocalari?ce sunt aia?:(

  • LaLOKA 8 January 2009, 13:42

    Anu’trecut am descoperit urmatoarele cuvinte, care fac senzatie in moda neologismelor:cocalar si pitipoanca.Anu’acesta imi place cum suna “oameni cuier” :)) .
    Referitor la topic,ei bine,depinde in ce cluburi te duci.Si da,exista fete care se imbraca cu stilul dezbracat.Dar exista si fete imbracate-imbracate,care au parte de acelasi tratament ca si cele imbracate-dezbracate.Ideal ar fi sa nu se duca singure in club,indiferent de cat de imbracate sunt.

  • LaLOKA 8 January 2009, 13:46

    referitor la cazul in care fata care a primit o palma pentru un refuz…..nu stiu cum a reactionat ea,dar eu cred ca as fi facut scandal…sau nu stiu….oricum,…jenibil din partea baiatului..daca nu poti sa accepti ca nu esti pe placul tuturor,nu inseamna ca incepi sa dai in stanga si in dreapta cu palme……rusine lui!:-&

  • numaplictisi 11 January 2009, 03:21

    na vezi de ce nu ii pot eu numi crema orasului pe cei care merg in cluburi?:))Sunt ei mari si tari in club si cand ies afara le mai pica o pietricica de pe cureaua D&G …

Post a comment