Top

Cum le facem si lor Craciunul Fericit

Ma gandeam asa .. unui paznic care lucreaza in noaptea de Craciun, unei vanzatoare de la chiosc, care, la fel, lucreaza in noaptea de Craciun, ii spui .. Craciun Fericit?

Eu nu le-am spus, in schimb le-am zambit si le-am urat o seara usoara. Faceti si voi la fel! Usurati-le munca celor care lucreaza in noptile de Craciun sau Revelion!

Written by: OLiX

Sunt OLiX :) Atunci cand nu postez pe blog ma auzi la radio sau ma vezi pe instagram!

Latest comments

  • natalia 25 December 2008, 23:06

    Intotdeauna un zambet, un simplu multumesc sau chiar “Craciun fericit”, ii ajuta pe cei care muncesc in aceasta perioada, sa treaca mult mai usor peste faptul ca nu pot fi langa cei dragi.

  • ionut 25 December 2008, 23:30

    Dar unui politist? Ii zice cineva?

  • Alex 25 December 2008, 23:39

    FRATEEEEEEEEEE NU AJUTAAAAAAAAAA … iti zic eu ;) e de cacat scuze expresia sa lucrii de revel sau craciun .. eu de exemplu lucru la Lukoil program non stop … e aiurea sa stai noaptea la lucru de sarbatori .. gandesti in felu urmator “Frate ala mere acu acasa shi ia masa cu familia , dup’aia face un dush shi isi face treaba cu nevasta , shi eu stau ca prostu aici ” … E AIUREAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAA … cel mai bine e sa ai prietenii / rude langa tine , chiar daca nu stau toata noaptea macar incearca sa te faca sa te simti mai ok.

    PS : No offence

  • Alex 25 December 2008, 23:50

    @ natalia … Nu poti avea un Craciun fericit din moment ce esti la lucru, uite eu , de exemplu azi am fost in tura de zi am dormit 2 ore ieri noapte … shi am stat 12 la lucru .. shi mai mult de 100 de persoane nu am vazut.. din 100 de persoane 70 erau cu familia ,radeau faceau cumparaturi ” tati tati imi iei din asta ? ” etc … prea putini au fost aia care nu au zis un craciun fericit .. pt ca stiu ca nu e tocmai ok.

  • natalia 26 December 2008, 00:13

    @ Alex din puncul asta de vedere ai dreptate, dar trebuie sa te gandesti ca dupa ce iti termini programul de lucru vei fi alaturi de cei dragi, iar acest lucru cred ca e cel mai important. Spun asta pentru ca si tatal meu, instructor auto fiid, are perioade, mai ales pe timpul verii cand lucreaza cate 14 ore pe zi.

  • Copila blonda 26 December 2008, 00:18

    eu mereu ma gandeam cand coboram din taxi, sa nu spun “noapte buna” … ca eu ma duceam la somn, da’ omu’ ala ramanea la serviciu :|

  • Copila blonda 26 December 2008, 00:18

    da’ stii, cineva trebuie sa le faca si pe astea. in orice job exista sacrificii. ask anyone.

  • stefizz 26 December 2008, 00:55

    aveti dreptate..:|..saraci oamnei:((

  • Andrei 26 December 2008, 01:52

    Eu zic ca ar trebui sa simta si ei spiritul Craciunului cumva…chiar daca se afla la munca ! hai Craciun fericit in continuare ;)

  • sorin 26 December 2008, 10:30

    Olix eu o sa-ti spun si tie:)…ca tu lucrezi in noapte de revelion:P

  • Mihai 29 December 2008, 09:39

    bunicul meu lucreaza de revelion ca paznic… :(
    nasol dar c’est la vie… ce nu face omul ptr o viata mai buna !

  • Alex 29 December 2008, 22:36

    Respect tuturor celor care au lucrat de Craciun shi care vor lucra in noaptea de Revelion. Eu din fericire mi-am schimbat tura de pe 1 ianuarie pe zi sa fiu pe noapte ca sa pot dormi shi eu :P … An nou fericit ALATURI DE CEI DRAGIII !!!!!!!

Post a comment