Top

Femeile si plasutzele de firma

De ce se imbraca femeile cu haine de firma, dar nu am inteles niciodata de ce trebuie sa foloseasca mai apoi zilnic plasutzele ramase de la cumparaturi. Sa nu-mi spuneti ca n-ati vazut pana acum, asa cum am vazut eu vineri in metrou, fete care in plase pe care scrie “mango”, “zara”, “gucci”, “d&g” sau cine stie ce alte nume de firme, sa aiba cate un borcan de muraturi sau un caiet si niste pixuri sau cine stie ce alte chestii? :))

Care-i faza? O punga de firma compenseaza o posete de firma? :))

Written by: OLiX

Sunt OLiX :) Atunci cand nu postez pe blog ma auzi la radio sau ma vezi pe instagram!

Latest comments

  • Ada 22 December 2008, 08:00

    Nici eu nu inteleg rostul caratului unei pungi, fie ca e de firma sau nu. :| Urasc pungile…Prefer sa indes totul intr-o geanta.

  • iliana 22 December 2008, 08:33

    buna intrebare :-/
    probabil sa vada lumea ca si-au cumparat lucruri de firma ;))
    eu ma feresc de bagaje de mana, e destul o poseta si aia o prefer cat mai mica ca sa nu car prea multe :))

  • natalia 22 December 2008, 09:47

    Eu nici poseta nu prea o iau dupa mine, cat despre plasutele cu numele unor firme de genul celor enumerate de tine, nici atat.

  • DoRuDaSilva 22 December 2008, 09:47

    olix da cine intelege ma femeile? si apropo….de ce au comentat doar femei? se ataca? nu comentam aici dar nu am putut sa ma abtin…..

  • Cristian Teichner 22 December 2008, 11:32

    @iliana: nu credeam sa aud asta vreodata de la o femeie :))

  • king 22 December 2008, 13:27

    Adrian.O a pus punctu’ pe I bine zis :D

  • Adrian O. 22 December 2008, 12:43

    Alea sunt variantele low-end ale poșetelor de firmă. Sunt eticheta snobismului imbecil și a dorinței de a părea ceva ce nu sunt. Sunt eticheta mahalagismul perfect.

  • bek00letz 22 December 2008, 12:46

    subscriu la postul lui Adrian O. Nu cred ca puteam sumariza mai bine de-atat:D

  • alina_tiri 22 December 2008, 13:47

    Fratilor,eu de 2 zile port dupa mine niste hartoage intro plasuta de Germanos.Asta inseamna ca vreau sa ma dau mare ca mi-am luat telefon?Nu,asta inseamna ca un amic lucreaza la Germanos si ca la fiecare vizita imi aduce o gramada de plase iar in momentul in care am avut nevoie de una,am gasit-o.Nu mai fiti asa duri cu criticile.Cand pleci in graba de acasa apuci prima plasa pe care o gasesti,nu ai timp de fasoane de genul-mama pe plasa asta scrie x si nu pot sa o iau in oras ca nu da bine!

  • Un roman in Canada 22 December 2008, 14:49

    Pai nu trebuie sa se falaeasca pirandele si ele cu ceva?

  • sorin 22 December 2008, 16:08

    Apropo Olix eu garantez ca fatucile aveau pana in 22 de ani…..si am putea sa le bagam la zona pitzipoance:)

  • miriam 22 December 2008, 22:56

    eu folosesc unele pungi ca au o forma care imi convine sa car tot felul de hartoage pe la finante. In rest…cand aleg o punga pe care sa o iau cu mine chiar ca o aleg dupa forma.

  • marian 24 December 2008, 22:43

    lasa-ma frate…dc si in noptea de bal (al bobocilor) era una cu o punga “famous brands”:|..=))

Post a comment