Top

Mai multa munca, mai multi bani, cheltuieli mai mari

Va suna cunoscut? Inainte cand nu locuiam singur cheltuiam maxim 15ron/zi pe mancare. Acum sunt singur, frigiderul e aproape gol, am 2 joburi importante si unul secundar si cheltuiesc aproape 50ron/zi pe mancare. Primul pranz pe la orele 13-15 in Pipera, iar seara, cand sunt in radio mi se face iarasi foame si impreuna cu colegul Oli de la MagicFM ne comandam ceva de mancare.

Aaa! Si stiti ce-i nasol? Ca sunt restant la intretinere :)) dar asta doar pentru faptul ca eu nu ajung acasa la orele la care se plateste intretinerea si pentru ca este singura pe care nu o pot plati prin virament bancar, asa cum platesc internetul, mobilul personal, curentul electric si televiziunea prin cablu.

p.s. sa nu ma intrebati de ce e frigiderul gol :)) avand in vedere ca nu stau acasa aproape deloc, ce rost ar avea sa am ceva in el? :))

Written by: OLiX

Sunt OLiX :) Atunci cand nu postez pe blog ma auzi la radio sau ma vezi pe instagram!

Latest comments

  • alina 20 December 2008, 09:18

    iti trebuie o femeie la casa:P

  • anku 20 December 2008, 11:08

    esti pe cont propriu acum.. :D .. las ca te descurci tu si singur pana o sa ai o femeie care sa se ocupe de chestiile astea… :P

  • cipoc 20 December 2008, 11:40

    macar o bere sa ai si tu acolo:D
    parerea mea:2 femei:D

  • O@N@ 20 December 2008, 12:40

    exact…..o femeie in casa ar fi ideal :P ;))….asa cheltui mai putini bani pe mancare…..:P

  • Raluca 20 December 2008, 12:45

    dc nu incerci cu pachetelu de acasa cu sandwich si mar ca la scoala? ca asa iesi mult mai ieftin:))

  • nashu_mare 20 December 2008, 13:10

    Incearca seara.

    Pe de alta parte, am un prieten, care lucra in alt trust si avea si afacerea lui si inca un job care ajungea sa faca rost de haine curate direct de la magazin, deci la ce bun ca vin mai multi bani daca pleaca la fel de multi si, in plus, esti si obosit mort? Prietenul a renuntat pana la urma la lucrul la trust.

    PS: Sunt un mare fan al tau si iti ascult fiecare emisiune. Poti sa imi dai si mie un autograf? Poti, poti, poti? :D

  • alina_tiri 20 December 2008, 13:32

    Toti v-ati gandit ca ar avea nevoie de o femeie,dar nuimai sa-i gateasca si sa reduca din cheltuieli :)) Cat despre mancare slava domnului ca s-a inventat fast-food-ul ca altfel..

  • miriam 20 December 2008, 14:34

    femeia e buna la casa omului…doar sa..ajungi si acasa si…sa nu cheltuie mai mult decat ar fi economia facuta.

    Oricum…femeia e pentru iubit, daca nu cumva va refereati la menajera.

    Munca multa e o mare capcana, mai ales daca n-o faci aparat penturu bai, ci mai mult din pasiune.

    recomand cartea ‘SUPERMENAJERA”. Mie mi-a schimbat putin gandirea.

  • Sebastian 20 December 2008, 14:08

    În ritmul ăsta o să te îmbolnăvești curând.
    Nu femeia te scoate din starea asta, ci disciplina.
    Asta după ce-ți vei fi dat seama că nu merită să muncești așa mult.

  • sorin 20 December 2008, 14:26

    Iti dau drepatate aici. Eu nu mai lucrez in cadrul unei firme de o luna si pot spune ca am ajuns sa cheltuiesc mai putin. Lucrez de acasa si am timp sa-mi fac si mancare si mai raman si bani:D

  • Ramona 20 December 2008, 14:30

    1-Speram sa nu se imbolnaveasca,OLIX,mai ales cum spui tu,Sebastian,”curand” DOAMNE FERESTE! Desigur,o sa-i apara,mai curand,2-3 riduri,cearcane…:)) 2-ba eu cred ca merita sa muncesti,asa cum munceste OLIX,si stii de ce? Pt.ca,presupun,ca lui OLIX,ii place atat de mult,toate,job-urile sale…merita sa muncasca asa…pt ca OLIX,are ENORMA SATISFACTIE de a face ceea ce lui ii PLACE! Si nu cred ca va renunta,OLIX,doar pt ca v-a fii…obosit…zic si eu…asteptam raspunsul tau,OLIX!;))

  • niala 20 December 2008, 14:50

    hehehe…. problema asta o am de mult timp :P
    si miriam are perfecta dreptate, ca intotdeauna.

  • bek00letz 21 December 2008, 10:08

    Mai terminati mai cu nebunia asta cu femeia. A apus vremea femeii la cratitza…Olix, ce-ti trebuie tie este un caine tata :)). Il dresezi, ii bagi portofelul in bot, si-i spui sa se duca la ora 18 la casierie. Cu putin noroc, nici nu-ti mushca administratorul si vine si inapoi acasa. Iar cu ceva mai mult noroc poate nici nu-ti bea/pierde/cheltuie banii pe prostii :))

  • Adrian O. 21 December 2008, 14:42

    Niciodată nu strică să ai muștar în frigider. Muștarul prinde bine oricând, se poate mânca pe pâine, nu te îngrași de la el… :)
    Așa eram și eu când nu eram însurat :)

  • bek00letz 21 December 2008, 16:25

    Iti iei o femela =))

  • Guzganul 22 December 2008, 21:58

    Pai daca nu prea stai pe acasa la ce-ti mai trebuie casa? Uite daca vrei poti sa stai la mine,eu am sa dorm pe jos si Sobolanul poate sa doarma in balcon :P

Post a comment