Top

Cadouri simbolice sau consistente?

Ce apreciati mai mult un cadou simboilic (dar simbolic, nu o prostioara ieftina) sau unul scump, consistent?

p.s. sper ca se intelege ca vorbim aici despre cadourile de craciun :P

Written by: OLiX

Sunt OLiX :) Atunci cand nu postez pe blog ma auzi la radio sau ma vezi pe instagram!

Latest comments

  • groge micula 17 December 2008, 19:24

    nu trebuie sa fie scum si nici simbolic ci intentia conteaza ori cat ar fi de mic acel cadou orice persoana se bucura de el.Parerea mea

  • FaN uNivErsiTaTEa CraiOva :X 17 December 2008, 19:25

    eu sunt d parere k odata c e scump e si simbolic :)) , desigur conteaza si marimea sa :)) ,deci unul mai scump

  • madalin brasov 17 December 2008, 19:25

    simbolic…doar gestul conteaza….si mai ales fetele adora sa primeasca cadori din partea baietilor..indiferent de ce este….nu?…..hai ca am dat o explicatie beton…asa-i?..:P:P

    ps….daca e si scum e si mai bine

  • CRISTI 17 December 2008, 19:26

    pai sa fie destule de simbolic mai ales daca vine din partea persoanei iubite ca in viata nu conteaza bani daca iti iubesti persoana de langa tn

  • diazuzulik 17 December 2008, 19:27

    buna olix eu te ascult online si imi plc f mult emisiunea ta.. dar sa revenim la subiect as darui un cadou simbolic si scump

  • emmann 17 December 2008, 19:27

    Enuntul tau este conditionat:
    1 Daca persoana I=cea care primeste
    => cadoul este de preferabil sa fie foarte consistent si desigur scump, scump :>
    2 Daca persoana I=cea care ofera
    => cadoul este supus unei inversiuni, deci va fi mai micut si simbolic :D

  • Maya 17 December 2008, 19:27

    simbolic

  • criss 17 December 2008, 19:29

    depinde cui ii faci cadoul….ar fi misto sa fie un cadou simbolic oferit cu toata inima si cand persoana respectiva se uita la el sa isi aminteasca cu drag de la cine e!!!parerea mea:D

  • ShuMi 17 December 2008, 19:29

    uneori cadoul simbolic e cel mai scump iar cel consistent e fara valoare …

  • Criste Catalin 17 December 2008, 19:31

    Eu as prefera sa primesc un cadou simbolic, si daca ar fi sa ofer un cadou, acela ar fi unul simbolic . Pentru mine unul simbolic, fie el cat de mic, e mai valoros decat unul scump.

  • cioanca ionel 17 December 2008, 19:33

    cadourile nu trebuie sa fie scumpe sau ieftine.cel mai mult conteaza daca le dai din inima.persoana va aprecia cadoul daca este dat din inima….
    parerea mea

  • andreea 17 December 2008, 19:34

    parerea mea este mai bn un cadou simbolic decat unul cosistent deoarece gestul conteaza si o sa fie mai apreciat :-*:-*:-*bafta in continuare

  • leasu daniel 17 December 2008, 19:36

    Super tema chiar aveam o adevarata dilema!!! Eu prefer cadourile simbolice cand daruiesc si pe cele consistente cand primesc!! O sticla de vin si nu se supara nimeni!!

  • andreea 17 December 2008, 19:43

    yo cred k uni pun accent pe cadourile scumpe de fitze care sunt poate mai cosistente dar cand primesti un cadou simbolic oferit din toata inima esti muuuuult mai fericit

  • oana 17 December 2008, 19:43

    hy!simbolic….parerea mea :*

  • Isahar 17 December 2008, 19:44

    Eu sunt de parere ca un cadou trebuie sa fie simbolic dar de bun simt.

  • Sholo 17 December 2008, 19:48

    cadourile consistete sunt aruncate mai repede fata de cele simbolice :)

  • Monica 17 December 2008, 19:50

    Unul consistent…e parerea mea.Daca nu poti,nu fa

  • g3org3lutu 17 December 2008, 19:50

    eu dak as da un cadou as da unul simbolic si nu conteaza cat de scump sau ieftin , mare sau mic gestul conteaza cel mai mult

  • oana 17 December 2008, 19:51

    fiind vorba despre cadourile de craciun cel mai potrvit ar fi unul simbolic…..iar cel consistent la o zi de nastere ar merge ;)

  • roxy 17 December 2008, 19:53

    cand daruiesti cuiva un cadou simbolic….acea pesroana apreciaza ca te-ai gandit sa-i faci o surpriza….si o surpriza este importannta pentru fiecare dintre noi.apreciez cadourile simbolice…!!:)

  • Mihai 17 December 2008, 19:54

    Scump ,cat mai scump…..sau sibolic si scump!!!

  • PaTRySs 17 December 2008, 19:54

    Cadourile simbolice sunt cel mai CooL ,doar o data pe an este Craciunul…:) nu conteaza CONSISTENTZA(pretul) cadoului , in aceasta perioada conteaza doar SPIRITUL CRACIUNULUI…:)enjoy :X

  • Mihai 17 December 2008, 19:56

    simbolic* am vrut sa scriu mai sus :D

  • leasu daniel 17 December 2008, 19:59

    Cel mai simbolic si frumos cadou facut de cineva in aceasta perioada au fost pantofi ziaristului irakian lui daruiti lui George Bush :)

  • iliana 17 December 2008, 20:03

    simbolic …gestul conteaza mai mult :)
    imi place sa fac cadouri si sa primesc :D

  • g3org3lutu 17 December 2008, 20:21

    mic si scump
    mare si ieftin
    nimic nu conteaza
    doar gestul

  • king 17 December 2008, 21:29

    off topic : @fan universitatea craiova si yo tin ku stiintza :X:X:X:X:X on topic : un cadou simbolic valoreaza mai mult decat orice cadou scump :P

  • Mihai 17 December 2008, 20:30

    Simbolic… daca e iubirea adevarata simbolicul conteaza si nu scumpetea..

  • Alin 17 December 2008, 20:47

    nu are importanta pretul,cel mai importan este gestul,asta e parerea mea.ma rog…unele fete sunt mai materialiste…dar doar unele:))

  • oana 17 December 2008, 20:57

    imi place sa fac cadouri simbolice in preajma craciunului mai ales verisorilor mei ana si costin iar cand ne vom vedea vor avea parte de o surpriza.

  • Tzontzyca 17 December 2008, 21:04

    simbolic …cat de mic si ieftinut ar fii …depinde de cum il primesti si de la cine

  • patty 17 December 2008, 21:14

    Prefer un cadou simbolic . . . cele consistente dau impresia ca cel ce ti-l daruieste incearca sa te cumpere cu ceva….consistent :))

  • raluca 17 December 2008, 21:24

    eu cred ca important este sa stim sa ne bucuram si de cadourile simbolice cat si de cele fff scumpe in aceeasi masura…..cat despre mine pot sa spun ca prefer cadourile care stiu ca imi sunt oferite din suflet indiferent de pretul lor.

  • alex, prahova 17 December 2008, 21:33

    Cel mai potrivit cadou pt. mn de acest Craciun ar fi sa gasesc cazare la camin in Bucuresti…Bafta

  • andreea din valcea 17 December 2008, 21:36

    cred ca cel mai potrivit cadou este unul simbolic si consistent:P

  • Florin, suceava 17 December 2008, 21:38

    Cadoul trebuie sa fie asa de simbolic incat sa fie scump si asa de scump incat sa arate simbolic. daca teai descurcat sa dai un asemenea cadou…zi si mie cum se face…ca nu stiu :))…

  • Florin, suceava 17 December 2008, 21:41

    sau ca sa fie si scump si simbolic…ii iei un cadou de sa zicem 1. 000.000 d lei…cu muuuuuulte simboluri, chinezesti, africanesti, nu conteaza…asa ii si scump da are si muuuult simbol =))

  • alex, bacau 17 December 2008, 21:42

    chiar maine am de facut un cadou pentru o colega de clasa si voi lua ceva simbolic, consider ca va fi mult mai apreciat decat unul consistent. keep up the good work, kiss!

  • Abi 17 December 2008, 22:02

    eu nu accept cadouri scumpe numai de la ai mei…pe care de obicei “ii ajut” sa se inspire in alegerea cadourilor :D

  • miriam 18 December 2008, 03:23

    daca e vorba sa ofer ceva cuiva drag ma gandesc la simbolistica…e clar!

    In rest pretul nu conteaza! De curand am primit de la cineva o poza foarte frumoasa (o pictura reprodusa), dar care avea scris pe spate ceva din tot sufletul. Chiar m-am bucurat mult.

    Si eu mai am obiceiul sa fac astfel de cadouri.

    Prefer astfel de cadouri fata de altele inpersonale.

  • natalia 18 December 2008, 09:20

    Nu stiu daca imi doresc un cadou scump, ci mai degraba unul simbolic, care sa-mi aminteasca de persoana care mi l-a daruit.

  • andrusca 18 December 2008, 10:31

    eu as fi happy si cu un cadou simbolic,fie el cat de mic….importanta e intentia si bucuria pe care o faci…zic eu…:)

  • lav 18 December 2008, 12:02

    .. Parerea mea e ca daca reusesti sa daruiesti un zambet persoanei careia ii se adreseaza darul.. fie pentru ca este implinirea unei dorinte uitate, o reamintire a unei mai vechi glumitze sau ceva care sa i se potriveasca sau de care sa aiba nevoie.. nu mai conteaza valoarea materiala..

  • Giuco 18 December 2008, 13:03

    Pai depinde. Daca esti emo il vrei pe cel mai ieftin, nasol si dezolant cadou.

  • sorin 18 December 2008, 13:50

    Indiferent de situatie, intentia conteaza si bunul gust.

  • Reghi 18 December 2008, 17:54

    Scuze de intarziere!Depinde cui faci cadoul si ce intelegi prin scump :). Important e sa fie ceva cu care sa aduci bucurie, nu conteaza valoarea materiala. Acuma daca e si scump, si ceva ce iti doreai e super! Dar daca e scump si nu iti place?

  • redandblue 18 December 2008, 18:02

    sincer nu m’as mutumi de exmplu numai cu o felicitare , asta nu se mai cheama simbolic , decat o felicitare mai bine nimic…nu sunt materialist da nu imi plac chestii ca felicitari , vederi , animalute de plus sau nu stiu ce alte tampenii asa-zise simbolice

  • alina_tiri 18 December 2008, 20:30

    Mie imi plac foarte mult cadourile haioase.Adica orice banalitate de cadou poate deveni o surpriza placuta cu un pic de imaginatie.Plus ca e foarte important ca persoana care ofera cadoul sa o faca asa cum trebuie si sa aiba o atitudine placuta.Cel mai tare cadou pe care l-am primit a fost un tricou facut de colegii mei,personalizat pentru mine.

  • Sergiu 19 December 2008, 20:37

    Vila in Newport Beach+Yacht+Audi R8+bani pt MBA la un Ivy>Cadou simbolic. Parerea mea. :))