Top

Cluburi noi in Timisoara

Azi noapte am facut un record de 4 cluburi in care am fost, am dansat si am baut :)

Seara am inceput-o cu warm-up in club Maximus, un club mai vechi, redeschis, in Piata Unirii, club care din pacate sambata seara era destul de gol. Muzica era chiar buna, bauturile ieftine, asa ca am facut un warm-up pe cinste. In jur de ora 1 ne-am indreptate catre urmatorul loc de party.

Am fost la deschiderea clubului Pure, care nu arata rau, dar la care se mai poate lucra putin, iar la muzica, la fel, mi se pare ca se mai poate lucra, daca tot se vrea a fii club de fitze. Intrarea era 20ron si mi s-a parut nejustificat de mare, avand in vedere ca inauntru n-aveau nici macar garderoba, iar pupitrul dj-ului era, ca la nunta, o masa cu cabluri pe ea. Muzica .. minimal. Lumea care era la mese dansa totusi, ceea ce era de apreciat, daca e sa facem o comparatie cu cluburile de fitze din Bucuresti unde nu se prea danseaza. Inca un minus au fost bodyguarzii care erau intr-un numar mult prea mare pentru un club de fitze. Cand te uitai la ei parca ti-era frica sa dansezi sau sa te simti bine. In rest noi, am baut, am dansat. Nota 7.5 ;)

Spre dimineatza am ajuns intr-un alt club proaspat inaugurat in Timisoara, Fratelli. La intrare, la fel ca in Bucuresti, bodyguardul ne spune “ne pare rau, nu se mai poate intra”. Nu-i problema, dam un telefon si intram. E o regula idioata, dar e de acceptat in astfel de cluburi. In interior era crema orasului. Oameni imbracati la costum dansau, aruncau cu servetele in aer, barmanii faceau tot felul de trucuri care te lasau cu gura deschisa, iar Dj Johnny si Mc Camora, veniti de la fratele mai mare, Fratelli-ul din Bucuresti, au facut un show de nota 10. Per total m-am simtit mai bine aici, dar asta si datorita faptului ca am cunoscut niste oameni noi si m-am intalnit cu o gramada de prieteni vechi din Timisoara. Nota 9.50 :D

After-hours-ul a fost intr-o cafenea, al carei nume mi-a fost lene sa-l notez si stiam ca o sa-l uit Pure se numea. Era deja 6 dimineatza, Dj Optick mixa, iar oamenii dansau de nebuni in fata pupitrului. Pe Optick l-am cunoscut personal aseara si mi-a lasat o impresie foarte buna. Clubul de after era ok, dar eu eram deja prea obosit, asa ca la 7:30 am luat-o pe jos spre casa.

A fost una din cele mai lungi si mai tari nopti. De asta iubesc eu Timisoara!

poze in curand

Written by: OLiX

Sunt OLiX :) Atunci cand nu postez pe blog ma auzi la radio sau ma vezi pe instagram!

Latest comments

  • errmy 14 December 2008, 15:23

    se pare ca ai avut o noapte incredibila….eu am stat si am dormit daca nu am avut partyd…

  • Cristian Teichner 14 December 2008, 15:39

    7:30 :-o nu esti normal :D cred ca era mai interesant daca dadeam skip la Pure, club de la care ma asteptam la mai mult .. anyway, hai cu cafa aia later!

  • Valy 14 December 2008, 16:42

    ;) De aia iubesc si eu Timisoara!

  • stefizz 14 December 2008, 19:06

    nu am colindat toate cluburile din Bacau(orasul in care locuiesc) dar pot sa spun ca in cluburile in care am fost m-am simtit foarte bine..aseara nu am putut sa merg pentru ca am avut un super party cu cativa prieteni si am ras in continuu:)):))…cum ai zis tu Timisoara are cluburi foarte tari..poate o sa ajung si prin timisoara sa vad cum e:D

  • stefizz 14 December 2008, 19:09

    olix..dc nu a fost partyd sambata asta?ca la petrecere nu prea mi-a placut muzica si cand am dat pe Kiss FM nu era partydu kiss FM:((:((..(vacutza de mn nu a m-ai ascultat RadioNet de 2 saptamani ca a fost perioada asta cu tezeleX(X(X(:D) da promit ca o sa te ascult in fiecare seara;))

  • serban 14 December 2008, 21:49

    Nu sunt fan OLiX ca altii :P dar pot spune k ai chestii interesante pe Blog. ;) … de aceea si il vizitez… btw… you’re an cool guy. ;) :P respekt

  • Raul 14 December 2008, 23:12

    smecherie in trend… mai ales dupa 4-5 dimineata pana pe la 8-9 ….

  • Alex 14 December 2008, 22:42

    Ma bucur ca te-ai distrat pe la noi prin orash :P … Cafeneaua after hour cred ca a fost Trend :P tot in unirii , dar probabil erai prea ametit :D … distractie placuta in continuare ..

  • deejay 14 December 2008, 23:03

    olix, cafeneaua aia de after-hours , nu era Trend Cafe de langa unirii ?

  • Un roman in Canada 15 December 2008, 02:25

    data viitoare cand merg in club aici in Toronto o sa postez poze si eu ca sa ma laud ca e mai tare Canada decat Romania :P

  • Silviu Andrei 15 December 2008, 17:09

    Salve Olix, multumim frumos pentru aprecieri.Si pentru noi a fost o surpriza deosebita sa simtim reactia publicului din Timisoara la Fratelli.Sper sa revenim curand..Salutari si succese ! Asteptam pozele..

  • camelia 15 December 2008, 21:40

    :)):)):)) se vede ca te-am dus in tur de fortza! :)):)) aveau dreptate alex si deejay: in after ai fost in trend. si am plecat la 10:30 :))

  • Silviu Andrei 16 December 2008, 19:35

    aveai ceva poze de la club si ai promis ca mi le trimiti si mie sau nu am inteles eu bine :)) multam

  • Silviu Andrei 16 December 2008, 19:58

    ok..spor la treaba!

  • chriss 19 December 2008, 17:40

    salutare tuturor . o mica remarca as avea de facut , muzica din Pure NU E MINIMAL !!!

  • chriss 19 December 2008, 20:40

    a fost un deep tech cu ceva electro si un pic chicago house ;)

  • anca 26 December 2008, 13:20

    Naspa Pure….mi se pare de mare rahat

  • cristi 3 January 2009, 01:40

    La munca cu voi ma copii de bani gata! Oamenii din tara asta nu au ce manca si voi va spargeti in fite in cluburi! Ia sa puneti mana pe o cazma si o sapa ca pe vremea lu’ Ceausescu sa munciti 12 cu 12 sa vedem daca va mai arde de petreceri in cluburi! Sau sa va fi trimis la tzara dupa facultate sa faceti naveta sau sa fi facut armata un an! Si sa fi stat la camin cu bani putini de la parintz si sa mancati un covrig si un iaurt pe zi! Sa vedeti ce repede va ieseau fumurile din cap!

  • chriss 3 January 2009, 11:46

    credeam ca revolutia aia a avut un sens … pentru a avea dreptul de as alege fiecare ce doreste sa faca mai departe ! oameni care dau la lopata exista si acuma si nu e nici o rusine . fiecare isi alege ce doreste ;)

  • numaplictisi 11 January 2009, 03:13

    crema orasului?!he he…suna bine pt cei care nu cunosc acea turma care se muta dintr-un club in altul dupa cum bate vantul. Ce bine arate ei de la departare: eleganti, parfumati, cu un pahar de bautura in mana leganandu-se dintr-o parte in alta si scanandu-i pe ceilalti.
    E bine ca ai facut un maraton de cluburi, asa, nu apuci sa ii observi mai bine

Post a comment