Top

Adrenalina pan’ la Craiova

Sa va povetesc cum era sa ajung aseara pan’ la Craiova :))

Dupa emisiunea de sambata seara pe care am incheiat-o cu after-ul lui BigIce, aseara el a plecat inapoi catre Timisoara. M-am intalnit cu el la gara sa-mi dea cheile de la apartament. Eu ajung in gara cu 10 min inainte de plecarea trenului, iar eu cu vreo 5. Trenul era deja la linia 3. Ii iau si eu o geanta pe umar si ne grabim catre vagonul 6, trenul avand in total 13.

Am mers la pas extra-grabit si am ajuns. Ma urc cu el in vagon.Ajungem la locul lui. Ma uit la ceas era 23:45. Trenul trebuia sa plece, dar eu eram inca in mijlocul vagonului. Imi da cheile si dau mana cu el sa-l salut. Undeva in departare auzeam piuitul usilor pe care cineva nu le lasa sa se inchida. Fug catre usa sa cobor din vagon. Era deja inchisa. Apas pe ambele butoane. Un baiat de afara trage si el de usa, dar nu se mai deschide. Eram deja disperat, vroiam sa cobor cumva. Urmatoare statie era Craiova, iar tren de intoarcere cred ca aveam abia dimineatza.

Acum sunt totusi acasa, in pat. Voi cum credeti ca am “scapat” din tren?

Raspunsul il aflati in seara asta la KissFM, dupa ora 19 ;)

Written by: OLiX

Sunt OLiX :) Atunci cand nu postez pe blog ma auzi la radio sau ma vezi pe instagram!

Latest comments

  • Kittutza 17 November 2008, 02:31

    Ai apasat butonul de alarma? :D

  • Jimmy 17 November 2008, 03:02

    Frana de urgenta :))

  • anetoiu 17 November 2008, 07:57

    faceam si noi un blogmeet cu ocazia vizitei tale :)) sau poate un twittmeet, tot aia :)

  • ermy 17 November 2008, 09:45

    1.ai reusit sa deschizi usa.
    SAU
    2.ai sarit pe geam………sau……nu mai stiu

  • miriam 17 November 2008, 10:04

    last minute man…da, asta mereu se lasa cu stres. Important e ca ai ajuns acasa! Imi plac happy endurile!

    Cred ca a venit totusi nasul si a deschis…sau?

  • Adrian O. 17 November 2008, 09:39

    Ai tras disperat de uşă, uşa nu s-a deschis, ai mai tras o dată, semnalul de alarmă nu funcţiona…trenul a prins viteză, deja căutai toaleta să te ascunzi pentru că nu aveai bilet şi portmoneul era acasa…după care te-ai trezit. Transpirat, din cauza coşmarului :)

  • stefi 17 November 2008, 09:40

    pai ori ti-a deschis un controlor usa :D, ori ai tras semnalul de alarma :P

  • stefi 17 November 2008, 09:41

    sau ai sarit pe geam :)))

  • Bobe (xZibitBMN) 17 November 2008, 11:39

    te-ai intalnit cu mosh craciun si ca ai fot baiat bun (lol vb in rime) te-a lasat sa cobori

    asteptam sa vedem

  • Radu Cotofana 17 November 2008, 14:48

    Tocmai controlorul era un intarziat si sa deschis usa pentru a intra el :)

  • bagatare si punct ro 17 November 2008, 15:02

    stiu ca nu e la subiect, dar tema ta e super tare.

  • little dot 17 November 2008, 16:01

    chiar m-ai facut curios, o sa trebuiasca sa iti urmaresc emisiunea ca sa aflu :P

  • Maya 17 November 2008, 16:15

    :-? a uitat trenul sa plece
    sau ai iesit p usa altui vagon

  • deea 17 November 2008, 18:03

    ce tare te asteptam eu in gara pe peron eu sunt din craiova banuiesc ca ai tras semnalul de alarma tare faza:)):)):))

  • DJ BIGICE 17 November 2008, 18:43

    Salut la toata lumea :) eu sunt cel de al doilea actor principal din aceasta sceneta reala a vietii :D
    adevarul e ca olix iubeste prea mult viata de radio si nu poate sa se desparta asa usor de ea … pe final doresc sa ii multumesc frumos pentru ajutor ” MERSY FRUMOS OLIX & MERSY FRUMOS ECHIPEI KISS FM” . DJ BIGICE va saluta pe toti si sper sa ne mai auzim pe KISS sau cine stie pe ce … :D ” PRIETENII STIU DE CE”:))

  • korl3on3 17 November 2008, 19:15

    prea jmeker :X:X

  • tasse 17 November 2008, 19:16

    ai coborat p scara de incendiu:)) sau cel mai probabil te-ai rugat d nash sa opreasca trenul(sau te-a dat jos k nu aveai bilet):D

  • Geordan 17 November 2008, 19:18

    NASUL… era pe PERON ! ! ! si alerga dupa TRENU’ LUI :D asa e ?!?

  • Florin 17 November 2008, 19:31

    Ai facut ca in filme: ai scos cheia din dotare( laser frate) shi ai taiat o gaura in usha…dupa care>>>>>LiberTate!! :)):))

  • iliana 17 November 2008, 19:38

    s-a deschis usa cu intarziere si ai coborat ;)) sau a facut trenul doar o manevra :|

  • mihaela 17 November 2008, 19:42

    simplu..ai tras semnalul de alarma…ai chemat salvarea, politia, pompierii sa te scoata de acolo…:))
    abia astept sa ne spui cum s-a intamplat defapt;)

  • Geordan 17 November 2008, 19:45

    Comentariu meu ??? :(( si cred ca te-ai dat jos pe la MECANICUL de locomotiva!!!

    P.S. daca nici comment asta nu apare .. MA SUPAR si fac urat …

  • cata 17 November 2008, 19:47

    poi te-ai suit pe vagoane si ai vrut cu adevarat dak poti sa sari k omul paianjen ;)):D:D:D:P gluma :))))))))

  • cata 17 November 2008, 19:54

    teai dus la vatman sau ce o fi ala :)) si iai zis bah opreste k te omor si el a oprit , iar tu ai coborat si ai trait fericit pan` la adanci batranetzi …..:D:D:D:D

Post a comment