Top

Feşăn postmodernist

by Rainy Day

Fetelor, fetelor, fetelor, pitzipuance din tuata lumea, va semnalez infaptuirea unui nou record!!!! Subsemnata a fost blestemata sa dea ochii in aceasta minunata zi de toamna, intr-unul din autobuzele patriei, cu cei mai urati blugi din lume. Nu, acum nu va asteptati sa va infectez display-ul cu o poza cat casa a subiectului, si anume blugii, nu de alta, dar pitzipuanca purtatoare era atat de aproape de mine, incat m-as fi putut trezi lejer cu o gentutza Vuitton [fake] in scafarlie, sau cu vreun acril ojat intre ochi.

Dar hai sa va descriu oroarea, ca sa suferiti si voi alaturi de mine: aveau un fond albastru inchis peste care parea trasat cu bidineaua [nu exagerez, jur!] un strat alb de wannabe carouri. Pe un crac era un petic de…blanitza, evident, nu naturala. Un petic destul de mare asemanator cu coada unui caine, mort. Aceeasi blana maronie, in cantitati mai mici, se regasea si pe popou [ingrata aluzie, as zice]. Pe celalt crac, dar si in jurul blanitzei, printre carouri, se odihneau linistite semnele distinctive ale oricarei manelo-pitzi care se respecta, cateva [a se citi un kil] strasuri si paiete. Sper ca v-ati facut o idee generala asupra minunii. Daca vedeti asa ceva de vanzare, VA ROG, sa-mi dati de stire, vreau sa-mi achizitionez o pereche; peste ani si ani or sa coste o caruta de bani, cand o sa-i vand la licitatie amatorilor de kitschuri moderne.
Trebuie sa mentionez ca gagicutza respectiva arata relativ bine, avea un corp ok, asta pe langa aerul manelistic ce-l imprastia in juru-i.

p.s. cu aseasta ocazie inauguram rubrica “protejatzi-va retina”.

Written by: OLiX

Sunt OLiX :) Atunci cand nu postez pe blog ma auzi la radio sau ma vezi pe instagram!

Latest comments

  • Rainy 12 October 2008, 17:53

    Mea culpa, am fost luata prin surprindere, mi s-au blocat sinapsele la vederea specimenei. Promit ca daca o sa mai am (ne)sansa de a o mai intalni, o sa va delectez si cu o poza.

  • Maya 12 October 2008, 20:49

    cred ca asemenea se gasesc la idm(parca asa se numeste magazinul langa basarab).probabil le lipseste blana.vei gasi acolo si fete imbracate asa.Toata vorbaria era ca sa vedem o poza ca sincer nu imi pot imagina :D

  • Perfu 13 October 2008, 00:54

    neaparat la idm crezi ca poti gasi acei blugi ? , gasesti specimene de blugi mai peste tot sa stii maya :)

  • Sergiu 13 October 2008, 01:15

    Pfoa, incredibil. Nu o sa mai dorm la noapte si maine am cursuri de la 9. :(

    Si mie nu imi plac blugii din Plaza… lol.

  • Rainy 13 October 2008, 08:48

    Ooo, blugii din Plaza sunt chiar ok, bine nu toti…

  • Maya 13 October 2008, 11:50

    @Perfu:
    acolo sunt mai multi p metru patrat.:D
    ca de gasit se pot gasi oriunde

  • A.I. 13 October 2008, 14:57

    am vazut si eu azi una bucata pitzi…am fost atat de afectat, incat era sa ma izbesc de o usa :)

  • Rainy 13 October 2008, 15:07

    Asta nu-i neaparat ceva de rau. :P

  • A.I. 13 October 2008, 16:10

    hmm…ca am vazut o pitzi sau ca demolam pe acolo ? :))

  • Sergiu 13 October 2008, 20:21

    Rainy, eu nu gasesc ce vreau nicaieri. Si ma refer la blugii care merita pretul(450RON Levis=bad joke). Eu am o pereche de Zara negrii. :P

  • Rainy 13 October 2008, 20:35

    Levis costa mult prea mult in Romania, te sfatuiesc sa iti iei de afara daca ai ocazia. Prea multe taxe = bataie de joc.

  • oana 13 October 2008, 20:47

    Initial, m.a bufnit rasu, dar acum imi vine sa plang … pentru ca si eu sunt femeie, iar aceste specimene usor, usor vor distruge imaginea femeii in societate.Eu nu le inteleg,pana la o varsta e datoria parintelui sa te educe,dar dupa aia trebuie sa te mai si autoeduci.Ce.i drept nu e doar vina lor ca sunt asa, ci si a noastra ca le acceptam si le acordam prea multa atentie, iar ele nu vor decat sa fie in centru atentiei si reusesc asta.Radem de ele,le consideram inculte, proaste, etc. si atunci de ce le promovam?Nu mai bine ne.am concentra pe lucruri mai importante?
    Decat sa continui, prefer sa te felicit Olix, si pentru blog, si pentru ce faci la radio, esti super, sunt cu ochii (si urechile) pe tine. Te.am pupat!

  • Adrian O. 13 October 2008, 21:19

    O poză parcă tot merita :)

  • Sergiu 14 October 2008, 17:22

    Rainy, stiu. Imi facusem comanda la A&F dar am vazut dupa ca nu livreaza in rahatul asta de tara. Bine ca au Aruba si alte first world countries. O sa plec la work&travel si o sa cumpar o groaza de chestii si le vand aici. Ca oricum daca le comanzi de pe net la posta tot iti baga taxe. De aia i-am zis lui Olix ca salariu decent in Romania pentru preturile pe care le avem e 3000euro.

  • Pussycat 15 October 2008, 19:30

    Rainy, m-am stricat de ras :)))))
    Partial din pricina subiectului, dar hohotul al’ mai sanatos s-a datorat impresiei artistice. Scrii intr-un mare fel! Mai zi-ne!

    Pussycat (Oana)

  • A.I. 15 October 2008, 20:51

    @Pussycat: mai dai si tu semne de viata ? :)

  • Rainy 15 October 2008, 21:40

    Multzam fain, Pussycat, ma bucur ca ti-a placut. ;))
    O sa va mai lovesc cu cate o istorioara de genul asta din cand in cand. Nu foarte des, ca nah, daca eram atat de prolifica nu atentam la blogul lui Olix, ci il citeati pe al meu. ;)

    p.s. mersi ca faci reclama la KissNews pe radio! :D

Post a comment