Top

Astazi o sa zbor !

In seara asta o sa zbor pentru prima data cu avionul ! Plec la Timisoara si am ceva emotii, ca n-am mai zburat pana acum ! Am auzit tot felul de experiente, dar sper sa fie bine ;)

Am inteles ca e bine sa nu mananc shaorma inainte sa zbor, cica e bine sa am ceva guma de mestecat la mine, in rest .. sa ma rog sa fie bine :D Zbor cu Tarom, deci am incredere.

E week-end, hai sa ne bucuram de el si sa .. traim ! Mi-am adus aminte azi de piesa asta “Hi-Q – Traieste (Imnul Big Brother din 2004)” ! Superba piesa, ascultati versurile si zambiti !

Week-end-ul asta, inclusiv ziua de luni, sunt in Timisoara ! Ne vedem la un/o suc/cafea/ceai ?

Written by: OLiX

Sunt OLiX :) Atunci cand nu postez pe blog ma auzi la radio sau ma vezi pe instagram!

Latest comments

  • natalia 10 October 2008, 17:15

    Distracţie plăcută ACASĂ.

  • sorin 10 October 2008, 17:22

    Olix sa ai parte de un week-end placut si sa ne vedem saptamana viitoare sa ne povestesti din experienta de a zbura cu avionul. Nici eu nu am zburat:). O sa fie rau fara partyd dar rezistam noi o seara si fara:D

  • ADeea 25 10 October 2008, 17:23

    @OLiX: Distractie placuta!Hai ca o sa ajungi la Tm teafar si nevatamat si…intreg, iar la intoarcere la fel!Fii optimist, gandeste pozitiv!Have a nice week-end and enjoy!:)

  • Maya 10 October 2008, 17:31

    trece repede ca e scurt drum.take care:)

  • Favit 10 October 2008, 17:33

    zbor usor! mie mi-a placut prima oara. e multa putere si viteza in jurul tau :D

  • ADeea 25 10 October 2008, 18:05

    @OLiX: Yeah!Asa te vreu!:D suc, cafea?hm, mai bine o limonada:))sau o apa plata cu lamaie:)) ca-i mai sanatos:P sau ceva alcool..tarie..ar merge:d nu?:)) ceai?hm,n-ai specificat:-j..verde nu?:P=))

  • iliana 10 October 2008, 19:29

    week-end placut si drum bun ;)

  • Maya 10 October 2008, 19:47

    doar locuiesti in capitala.:D.dar cand vom avea noi autostrada nu mai folosim avionu :P

  • deeapoisongirl 10 October 2008, 19:47

    olix,enjoy the flight!sa stii ca nu e asa de rau precum se spune:)weekend placut home with your owns:)

  • A.I. 10 October 2008, 19:52

    auzi, daca zbori cu taromul, sa nu stai langa geam, ca te trage curentul si doar nu vrei sa racesti :D

  • Sergiu 10 October 2008, 20:44

    Olix, e o nimica toata zborul cu avionul. Naspa la turbulente, in rest e chiar misto. Vezi norii de deasupra si lucrurile arata frumos din avion.

    @A.I., ma indoiesc ca Lufthansa sau British Airways are zboruri Bucuresti-Timisoara. :P Poate doar cu escala la Viena.

  • A.I. 10 October 2008, 21:28

    @Sergiu: dupa parerea mea, cel mai bine e sa zbori cu el-al, al israelienilor, poti sa ai parte si de ceva actiune :D. eventual sa faci poze la zgarie-nori, de la etajul 80-90, asta daca mai apuci, bine-nteles :D.

  • uZZy TM (VaLy) 10 October 2008, 21:52

    E fain cu avionul ,eu am facut doua ore minunate pana in UK .Si logic, bineinteles ca ne vom vedea in Tm, doar sa imi zici locul si ora ;)

  • Rainy 10 October 2008, 22:20

    Mie mi-e frica de avioane de crap. Am zburat de vreo trei ori si mi-a ajuns. Sper sa n-ai parte de incidente neplacute, tin pumnii! ;)
    Saluta Timisoara din partea mea. :D

  • Ani 10 October 2008, 22:45

    So… I don’t get it… acum cateva minute erai la radio… si.. cand am intrat pe twitter… am vazut ca deja “ai aterizat”… :-/ ciudat…

  • Sergiu 10 October 2008, 23:25

    A.I., dar tre sa le pui repede pe blog inainte sa intre avionul in cladire :))

  • cosmin 11 October 2008, 11:43

    Deci nu vom mai aveea partyd in seara asta…..

  • Oanna 12 October 2008, 02:52

    Salut, Olix. Eu am zburat prima data cu avionul in urma cu 2 saptamani (Bucuresti-Tunisia si inapoi), cu un charter Nouvelair si mi-a fost groaznic de frica, insa, m-am obisnuit repede, zborul a fost lin si fara turbulente. Acum, cred ca deja ne poti spune chiar tu…cum a fost prima data cu avionul? :)

  • Maya 12 October 2008, 22:44

    cine a zis ceva de masina?:)))
    exista si autobuz,bicicleta(asta nu prea ca mergi prea rpd)
    si bravo tie ca itzi place avionu.eu nu m-as urca in vreunu.prefer sa merg zile decat ore cu el:-s

  • Maya 12 October 2008, 22:51

    @uZZy TM (VaLy):
    ce faina e luminata roata din poza. :X stiu ca asta era offtopic si ma pedepsesc singura.:D.dar sunt faine

  • rozza 13 October 2008, 14:22

    Eh,vii la un ceai acuma?;;) E frumos afara :D
    Fain ca ai avut weekendu liber sa ajungi si pe acasa :)
    Sper ca te-ai distrat :)

  • VaLy 13 October 2008, 19:37

    @Maya …cu (ne)permisiunea lu’ OliXu’ fac si eu putin offtopic …dar oarecum il intereseaza si pe el … Intreaga Anglie e superba,Londra e de vis.am fost in leeds, londra, york(oras turistic), sheffield, chester , manchester…multe orase.Mostly in leeds si londra.BIGu’ e BIIIG, roata e imensa, si e si mai faina cand esti in ea deasupra Tamisei ,si vezi intreaga londra.am fost in scotia, in wales(tara galilor) …whateva’… OliX daca ai ocazia GO! e de vis :X:X:X

  • Maya 14 October 2008, 11:14

    @VaLy: =((fain.acum chiar abia astept sa vad londra in iarna.

Post a comment