Top

La o sueta despre bloguri

Astazi de la ora 15 ma vedeti la Kanal D, in emisiunea Adrianei Bahmuteanu. Vorbim despre bloguri ;) Daca va intrebati “cine dracu` e OLiX ca sa vorbeasca el la televizor despre bloguri?” raspunsul vine simplu “conteaza?” ;)

Tind sa cred ca am ceva de zis, de vreo 2 ani stiu cam cum se misca blogosfera, cam care-i treaba cu blogurile samd ;) Asa caaa … ne vedem la Kanal de la ora 15 !

Written by: OLiX

Sunt OLiX :) Atunci cand nu postez pe blog ma auzi la radio sau ma vezi pe instagram!

Latest comments

  • marian 7 October 2008, 09:41

    super tare olix.sa sti ca e fain ca vei vorbi tu despre bloguri pentru ca daca il vedeam pe zoso sau piticu inchideam tv-ul.
    Bafta sa ai.
    Se poate vedea Kanal D si pe net ?

  • sorin 7 October 2008, 09:45

    Felicitari si imi pare rau ca nu te pot urmarii:). Daca vrei informatii despre blogosfera romaneasca sa stii ca se indreapta “incolo”

  • Andu 7 October 2008, 09:47

    se pare ca zoso a refuzat invitatia….oricum congrats :>

  • natalia 7 October 2008, 10:01

    Felicitări. Cu siguranţă voi urmări emisiunea.

  • A.I. 7 October 2008, 10:04

    zoso e omul din umbra, nu-i place sa apara in lumina reflectoarelor :D. si in plus, banuiesc ca a refuzat deoarece ar fi fost si intrebari despre campania antifumat :).
    si acum despre olix. nu cred ca o sa apuc sa-l vad, o sa fiu plecat, dar as fi curios cum o sa-i zica bahmuteanca: oliver sau olix ? :)
    vezi ca tocmai s-a terminat webstock-ul, mai inspira-te de acolo :)

  • Ani 7 October 2008, 10:15

    Cam devreme 15 pentru TV… o sa fiu inca la birou… poate prind emisiunea in reluare, sau pe net…

  • Adeea 7 October 2008, 10:26

    uuuff nici eu nu cred k pot vedea k tocmai atunci plec de la liceu:(:-

  • rainy 7 October 2008, 10:35

    O sa stai langa Bahmu!! Ai tu nebunule, tu! =))

  • A.I. 7 October 2008, 10:48

    @OLiX: s-o gasi careva care nu are ce face la ora 15 si o sa inregistreze emisiunea :D

  • Adeea 7 October 2008, 10:50

    da’ chiar Olix cum o sa’ ti zik bahmutzeank?olix sau oliver?pai atunci dak n’o sa se uite nimeni ai acces la prostioare;;):)) ce tare k’ti scriu de la laboratorul de info;))

  • web2002 7 October 2008, 11:24

    Bafta maxima!

  • Favit 7 October 2008, 11:41

    se poate vedea online? nu am acces la tv din romania :(

  • king 7 October 2008, 11:52

    ohooo u are on tv :> pacat k o sa ma duc la scoala X(X(X

  • cosmin 7 October 2008, 12:14

    Pacat…voi fi la scoala,dar poate sa gaseste cineva sa inregistreze emisiunea sa o vedem si noi cei multi care nu avem cum so vedem in direct.

  • g_ABY 7 October 2008, 14:02

    am motiv acum sa nu merg la scoala… :P oricum nu mai aveam chef de ink 4 ore de sport asa ca …. 2 blonde vor fii cu ochii pe tine :D

    BAFTA!!! :*

  • miriam957 7 October 2008, 14:29

    mai…tu…ca sa vezi! Deci la TV…bravo baiatule! Vezi ce faci pe acolo!

    Sper sa prind canal D pe net. Macar pt ata e bun canal D. Le faci rating.

  • MBZ 7 October 2008, 14:32

    Dupa unii autori si clasici in viata, cred ca ne vom vedea IN KANAL!:D

    Bafta la emisiune!

  • Maya 7 October 2008, 16:03

    are dreptate bahmu ca asta departeaza oamenii.se vede chestia asta in cum gandesc cei de diferite generatii de acolo
    ce putin vorbesti.se vazu ca ai emotii.

  • iliana 7 October 2008, 16:06

    sunt cu ochii pe tine …bafta !;)

  • Adeea 7 October 2008, 16:08

    olix si io zic k ai avut emotzii si k uneori km tremurai da’ nu’i nimik pt inceput e ok. ai mai avut colaborari tv pana akm in afara de megastar?

  • Maya 7 October 2008, 16:34

    se discuta p acolo de zoso .am auzit mult de el in ultima vreme (adik de vreo 2 saptamani pt ca inainte nu auzisem de el).si acum vreo 3 zile am zis sa il citesc.si nu imi place.bravo lui ca e asa faimos dar nu e genu p care l-as citi :)

  • Lavi 7 October 2008, 16:44

    felicitari pt aparitie! ma uitam la emisiunica si te`am vazut acolo si mi`am amintit ca te`am vazut in ceva poza la zappy pe blog si am zis sa te felicit. a fost bine pt inceput si ma bucur ca nu au fost invitati zoso sau piticu. merita sa fie acolo langa tine si dono :)

  • Laurentiu 7 October 2008, 17:02

    Macar a fost invitat unul care stie cu ce se mananca blogurile.
    Daca nu era Bahmuteanca pe bune ca ma uitam :)
    P.S: daca ai inregistrarea cand vorbesti tu promit sa ma uit :P

  • A.I. 7 October 2008, 18:54

    te-am vazut si eu o juma de ora, in care ai vorbit doar 2 minute, ca inca nu iti venise randul…dar venise randul mamei la tanar si nelinistit :D

  • FunInTheSun 7 October 2008, 19:14

    olix, se vede ca ai avut emotii, dar nici nu ai avut timp sa vorbesti- erau mai multi invitati, ce-i drept ! :) ai fost intr-o postura noua. noi toti te stim la radio, iti auzim doar vocea, fara sa te vedem, dar daca vrei sa incepi o cariera si in televiziune, cred ca te-ai descurca de minune. pentru inceput e ok :) cum s-ar zice, dai bine si pe sticla :))

    P.S.of mai olix, ce stii tu repede ca are alina plugrau poze pe blogul ei :D :-w

  • Adeea 7 October 2008, 19:17

    aolo!=)) da’ chiar d und stii u ce poze are alina plugaru pe blogu’ ei?:-w :))

  • mihdel 7 October 2008, 20:08

    te-am vazut olix, dar fara sa vreau am dat de emisiune..butonam un pic pe tv si te-am prins:p..nice..dar era destul de boring(nu din cauza ta, ci din cauza “minunatei” moderatoare)..discutiile nu prea aveau o coerenta..cel putin asa mi s-a parut?:-?..acum sper sa nu te superi…dar a fost ok per total:P…bv:D

  • uZZy TM 7 October 2008, 20:24

    Ai tu frumosule :> Dau bine timisorenii pe sticla ;)

  • simonik_nebunik 7 October 2008, 20:54

    te-am vazut…..hihihiii….crezi ca de unde stiu de blogul tau?…nu ca te-ar interesaaaaaa…=)))))

  • ADeea dezaxata 7 October 2008, 20:57

    OLiX, ai fost la tv?????Ah, as fi vrut si eu sa te vad…pfff as fi vrut sa te fi vazut intr-o postura noua, in afara de cea de la radio, si desigur de cea virtuala, inclusiv poze. Ehz, asta e. Acum, ca a inceput facultatea nu mai am timp de nimic si de abia sunt la inceput. Oricum multa bafta daca vrei o cariera in televiziune. P.S: Daca vreodata imi vei raspunde la vreun comment, cum faci cu ceilalti useri, sa nu folosesti si al doilea cuvant dupa ADeea te rog, l-am pus doar asa ca sa nu fiu confundata. :)

  • TheBoss 7 October 2008, 23:04

    eu acum am citit :( ai inregistrat si tu olix? chiar sunt curios :)

  • movieaddicted 7 October 2008, 23:15

    ah, ce am ratat!
    sper ca a iesit bine ;))

  • Bancheru 8 October 2008, 12:25

    O inregistrare unde se poate gasi?

  • KornNT 8 October 2008, 15:43

    Momentan tata e mort :))) =))

  • KornNT 8 October 2008, 18:49

    Eu m-am uitat la aprope tot si au fost interesante discutiile.numai ca ala care a cantat era prea gay.

  • A.I. 8 October 2008, 19:14

    @KornNT: in orice context ar fi postul de mai sus, “momentan tata e mort”, nu cred ca e o chestie de ras.

  • Mihaela 8 October 2008, 19:39

    Te-am vazut si eu la tv…tot dintr-o intamplare, dar ai fost ok. Cel putin mie mi-a placut. Baietasul ala era un pic cam in lumea lui roz si paralela.

    PS: ce repede ai sarit tu ca are Alina Plugaru poze pe blog :)) :P

  • Sergiu 8 October 2008, 22:05

    Ti-am zis eu ca esti vedet. :))

  • Maya 9 October 2008, 18:39

    Vreau si eu un link la blog,te rog.de curiozitate am cautat blogul alinei plugaru dar nu am gas decat 2 postari la libertatea.
    Oricum ai fost tare simpatic la emisiune:)

  • Sergiu 9 October 2008, 18:48

    Mama nu e vedeta, asa ca da, tu esti vedet. :))

  • Maya 9 October 2008, 19:59

    si eu care credeam ca a scris mai mult.multam fain oricum

  • daniel 4 November 2008, 20:22

    n-am inteles de ce ai zis ca s-a facut misto de mine… ce mi-a scapat?

  • daniel 10 November 2008, 09:29