Top

Romanii si fotbalul

Pe romani oare chiar ii intereseaza asa tare fotbalul sau .. sportul in general ? Tind sa cred ca da, avand in vedere ca siteul gsp are 3-400.000 de vizitatori unici zilnic, iar siteul prosport vreo 200.000 unici zilnic.

Ce naiba poti sa citesti intr-un ziar de sport ? Cu ce dracu` se umplu cate 10-15-20 de pagini zilnic cu sport ?? Barfe despre ei ? Transferuri ? In ce club au mai fost ? Cu cine s-a certat Becali ? Ce-a mai facut Borcea ??

Sa mor daca inteleg..

Written by: OLiX

Sunt OLiX :) Atunci cand nu postez pe blog ma auzi la radio sau ma vezi pe instagram!

Latest comments

  • danmesser 4 October 2008, 05:30

    Nu căuta să înțelegi, mai mult ca sigur că și tu ai o pasiune inexplicabilă :)
    În principiu, nu e rău să te intereseze sportul, e rău să te intereseze doar ăla din ziar! :D

    Ultima insemnare a lui danmesser este.. Disclaimer…

  • Un roman in Canada 4 October 2008, 09:32

    Nu m-a pasionat fotbalul niciodata si sunt fericit ca aici fotbalul american, hokey-ul si baschetul fac legea :)

    Ultima insemnare a lui Un roman in Canada este.. Canada si imigratia ilegala

  • miriam 4 October 2008, 10:28

    pai cu fotbalul sunt ametiti mii de romani. Doar ce distractie mai au 80% dintre barbati? Birtul si fotbalul.

    Sportul e o treaba extraordinara…dar asa de rar se mai vorbeste eventual de gimnastica, handbal, scrima, canotaj…sporturi la care candva eram extraordinari.

    De curand s-a reintrodus obligativitatea orelor de sport la anul I in invatamantul universitar. Hehe ce de comentarii negative am auzit. Ce mare pacat! De la elevii de vclasa I cand se considera ca cea mai buna invatatoare este aceea care in loc de ora de educatie fizica face mate si romana, pana la parintii aceia @grijulii@ care isi scutesc copiii de sport…si ii lasa sa stea toata ziua sa bubuie cu mouse-ul sau joistick-ul la calculator, omorand temeinic eroi imaginari…ne miram ca incepem sa avem tot mai mult o populatie bolnava, cu forme diforme (daca ma pot exprima astfel) nu mai stiu ce e aia “miscare”…

    Ce comod e sa stai in fata TV-ului cu berica in fata si o tigara (de obicei) si sa te uiti la fotbal…Ce “bine” e sa faci sport asa!

  • miriam 4 October 2008, 10:29

    acum am facut si eu typos…scuze…la commenturi mai merge…

  • Perfu 4 October 2008, 10:45

    in viata e bine sa mai fii si informat :)

    Ultima insemnare a lui Perfu este.. Parerea societatii despre comunitatea Gay din Romania

  • KornNT 4 October 2008, 10:54

    Olix nici eu nu prea ingeleg de ce se scrie asa de mult in ziare. Eu numai la meciuri ma uit doar atat ;) .

    Ultima insemnare a lui KornNT este.. Maxi….milian!!

  • rainy 4 October 2008, 11:39

    Fotbalul nu ma intereseaza; in schimb imi place Formula 1. Citesc informatii pe net, activez pe forumuri de specialitate, in weekend-urile cand e cate o cursa televizorul sta numai pe RTL, and so on…
    Fotbal imi place sa joc.
    Nu e un lucru rau sa te intereseze sportul. Rau mi se pare sa te intereseze numai asta. In plus, ai mei m-au dat la balet si dansuri, iar in generala si liceu am facut handbal si atletism de performanta, si nu regret, chiar mi-a prins bine. Are si sportul rostul lui, iar ziarele de specialitate mi se par chiar educative in comparatie cu tabloidele ale caror nume nu mai are rost sa le mentionez.

  • Sebastian 4 October 2008, 12:13

    Eu te sfatuiesc sa nu-ti mai dai asa mult cu parerea despre tot si toate… pana nu le stapanesti.

  • sorin 4 October 2008, 13:34

    Olix … e greu sa intelegi daca nu esti pasionat. Nici eu nu ma dau in vant….dar chiar sunt subiecte pentru ziare. Zeci de cluburi mii de jucatori, si tot atatea barfe si evenimente. Nu degeaba este regele sporturilor de pe Glob

    Ultima insemnare a lui sorin este.. Noul LG KC910 – 8MP

  • marian 4 October 2008, 20:12

    man sti cum sta treaba ? in general microbistii aia infovati rau de tot nu au in realitate nici cea mai mica legatura cu sportul.Tin si ei cu o echipa dar .. degeaba.Se identifica cu fanii unei echipe de fotbal … motiv pentru care pot sa bea in birturi cu o “scuza” atunci cand pierde sau castiga echipa lor.Cand citesc ziarele sportive asa cum ziceai si tu … ei defapt urmaresc toate miscarile in forbal si cand se intalnesc la birt cu prietenii mai discuta … ai vazut unde s-a transferat X ?.
    Imi place fotbalul dar nu la extrem :)
    imi place sa ma uit in general cand joaca Romania sau CFR cluj sau RAPID … in rest numai daca am timp liber mai urmaresc un meci de fotbal.

    Ultima insemnare a lui marian este.. “dacă chiar vrei … poţi”

  • tibi 5 October 2008, 00:16

    Olix,hai ca ai atins aici un subiect sensibil.Mie imi place fotbalul,dar nu numai acest sport,imi place sa ma uit la meciuri.
    Ziarele de sport au in fiecare zi material,doar sunt atatea competitii interne,internationale,transferuri de fotbalisti,reportaje de pe colo,de pe colo,interviuri,asta ca sa ne referim doar la fotbal.
    Si cand nu au ,gasesc ei,inventeaza,speculeaza…Si daca merge cu tabloidele,de ce n-ar merge si aici?

    Ultima insemnare a lui tibi este.. Muzica de weekend:Ruslana

  • Viorel 5 October 2008, 10:22

    Eu mai intru pe site-urile de sport din plictiseala , sa vad ce declaratii au mai dat Taher&Copos :))..

    Ultima insemnare a lui Viorel este.. A aparut yahoo messenger 9.0 varianta finala!

  • TheBoss 6 October 2008, 19:10

    Fotbalul in viziunea mea ( cu tona de injuraturi din partea suporterilor):

    O adunatura de oameni bine platiti (vorbim aici de fotbal de clasa inalta nu de .. FC Scuipa-nDunare ) care alearga o minte 90 minute cu o pauza de 15 minute. Care-i rostul ?!?! :|

  • maximus 9 October 2008, 23:43

    decat sa citesc ziare precum cancan despre vedete de care nu am auzit si cu cine se mai culca ele…. macar la fotbal ma mai pricep si foarte putine dintre stiri sunt barfe, mai multe fiind adevarate

Post a comment