Top

Adevarul

Citat din Grey’s Anatomy sp4 ep3

Adevarul e dureros.

De fapt nimeni nu vrea sa-l auda,
mai ales daca doare.

Cateodata spunem adevarul, pentru
ca adevarul e tot ce putem sa oferim.

Uneori spunem adevarul pentru ca
trebuie sa-l spunem cu voce tare,
ca sa-l auzim si noi cu adevarat.

Uneori spunem adevarul,
pentru ca nu putem sa ne abtinem.

Uneori, le spunem adevarul,
pentru ca… le datoram macar atat.

Adevarat !

Written by: OLiX

Sunt OLiX :) Atunci cand nu postez pe blog ma auzi la radio sau ma vezi pe instagram!

Latest comments

  • ADeea 4 October 2008, 15:43

    Ce citate dureroase! Mai ales doua dintre ele mi-au atras atentia sau poate ca mi se potrivesc nu stiu, insa m-au impresionat: “Adevarul e dureros” -asa este, nu am nimic de obiectat; si “Uneori spunem adevarul, pt ca nu putem sa ne abtinem”….asta chiar m-a impresionat :-< :(OLiX, m-ai facut sa plang pe bune...

  • anku 4 October 2008, 16:12

    f tari citatele din grey`s anatomy..si daca nu toate..majoritatea imi plac..si imi place si filmu f mult..lectii de viata?hmm..imi place !:D

  • adriana 4 October 2008, 18:20

    Adevarat!

  • deeapoisongirl 4 October 2008, 20:00

    Uneori spunem adevarul pentru ca
    trebuie sa-l spunem cu voce tare,
    ca sa-l auzim si noi cu adevarat
    ….doar stiind adevarul acolo in sufletul nostru putem lupta mai departe,pt k astfel ne stim exact atuurile si dezavantajele

    Uneori, le spunem adevarul,
    pentru ca… le datoram macar atat
    …in special persoanelor la care tinem cu adevarat…

    Si ..in final…nu avem absolut nimic de pierdut spunand adevarul cand,cui si cum trebuie:)

    Ultima insemnare a lui deeapoisongirl este.. Cine sunt eu?….in 10 randuri

  • A.I. 4 October 2008, 20:53

    eu zic sa ai mare grija cu toate serialele astea. te influenteaza mai mult decat crezi. :)

  • ZeroNews 4 October 2008, 21:43

    La cate episoade te uiti pe zi? ;))

  • Hector Brutacu 4 October 2008, 22:53

    Adevarul uneori…, dar minciuna intotdeauna va durea mult mai rau si cu o intensitate mult mai mare decat adevarul.

  • Hector Brutacu 4 October 2008, 22:53

    Adevarul doare uneori… *

  • ADeea 4 October 2008, 22:58

    Am luat doua citate pe care le-ai scris tu si le-am combinat pt ca, consider ca se potriveste perfect..nu stiu, insa m-au impresionat mult si anume ca: chiar daca doare, spunem adevarul cu voce tare, pt ca nu putem sa ne abtinem….m-a bufnit si plansul pe bune….este adevarat, eu asa consider din citatul acesta.

  • miriam 4 October 2008, 23:57

    chiar ma intreb cum de retii citatele astea? Eh…multe sunt relative, totusi…

    Trebuie sa stii cand sa te exprimi si cand nu…uneori e mai bine sa taci…e mai sanatos

  • Adeea 5 October 2008, 19:43

    hmm sunt de acord cu miriam si Olix iti pun si eu intrebarea asta, cate episoade urmaresti pe zi din serialul asta?:P;)) si apropo vezi k eu nu’ s adeea cea kre posteaza de cva vreme pe blogul tau;) eu sunt alta Adeea, defapt mi’ ai mai raspuns u la un comment pe blogul lui Dan Fintescu mai demult de m’ ai confundat cu cealalta adeea:)) acum iti spun asta k sa nu ma confunzi din nou cu cealalta adeea…apropo nuj’ ce varsta are ea da’ eu am 17 ani si orikm nu ne cunoastem da’ nu’ mi place sa fiu confundata. eu sunt pur si simplu Adeea kre nu are nici o legatura cu ADeea, ci pur si simplu coincidenta de nume;)
    of d c imi apare 86 de comments? k asta e PRIMUL COMMENT!:-S

  • TheBoss 6 October 2008, 19:01

    Eu spun mereu ce am pe suflet, nu mint, nu pot sa mint, spun direct ce am de spus si asta ii deranjeaza daca nu pe toti pe majoritatea celor carora ma adresez.Dar asta sunt :)

  • A.I. 6 October 2008, 20:48

    @Adeea: iti apar atatea commenturi deoarece se contorizeaza comenturile pe un singur nume (adeea). daca ar posta 10 persoane cu un singur nume, ar aparea acelasi numar de posturi la oricare dintre ele. oricum, in privinta continutului comenturilor, nu e mare diferenta intre voi doua :D

  • Adeea 6 October 2008, 22:01

    @A.I. ia’ vezi u cum vb!pe mine sa nu ma compari cu nimeni;) si in plus ti’ am zis intre noi2 e doar o coincidentza de nume;)atat;)k nu ne cunoastem dekt asa p blog;))da’ orikm intre noi2 e o diferentza k d la cer la pamant;)si in general mie nu’ mi place sa fiu comparata cu nimeni;)

  • A.I. 6 October 2008, 22:18

    @Adeea: eu raspunsesem adee-ei care a postat cateva comenturi mai sus si care nu are link in nume. iar in privinta continutului…pai uita-te si tu daca nu postati la fel si cu aceeasi “greutate” in continut :)

  • Adeea 6 October 2008, 22:39

    acea Adeea eu sunt;)si nou-venita aici la Olix!!incantata!;)si ti’ am spus sa nu ma mai compari cu nimeni;)si app i’ am vazut si eu pozele celeilalte adee, k sa vad si eu cu cine s’ comparata;):))si ………………nu ne asemanam deloc:))asa k te rog sa nu ma mai compari cu ea EU sunt EU si doar EU!ia fa u un click micutz si apoi fa la ea, si ai sa vezi k e o dif intre noi k de la cer la pamant!;)

Post a comment