Top

Dependenta

Grey’s Anatomy despre dependenta, tot din s4.ep2 ;)

Problema cu dependenta e ca niciodata nu se terminπ cu bine.
Pana la urma, oricare ar fi drogul nostru, la un moment dat
inceteaza sπ ne mai faca sa ne simtim bine
si incepe sa ne faca rau.

Adevarat !

Written by: OLiX

Sunt OLiX :) Atunci cand nu postez pe blog ma auzi la radio sau ma vezi pe instagram!

Latest comments

  • A.I. 2 October 2008, 19:36

    asta e un fapt universal valabil si nu se refera neaparat la un drog. reflecta doar abuzul de ceva.

  • miriam 2 October 2008, 23:34

    da, asa o fi…dar pana esti dependent de …ce-o fi aia…te simti asa de bine cand iti satisfaci aceasta nevoie.

    Eu sunt cam dependenta de laptopul meu…E tare grav?

  • Daniiii 3 October 2008, 00:40

    foarte tare serialu..pe mine ma fascineaza! imi place enorm vocea lui Meredith Grey( felul in care comenteaza ), dar ma enerveaza personajul in sine pentru ca e prea slaba si ” la tot pasul” face chestii sinucigase…il ador pe Denny :D (chiar am plans cand a murit), de Izzy nu mai zic-e superba si foarte naturala si face multe! briose cand e trista..ce poate fi mai sweet ?!
    eu am luat de pe zeroDC (my bad! ) coloana sonora a serialului si nu pot sa zic decat ca e divina:P
    p.s. sunt offtopic rau..stiu, sorry

  • Zappy 3 October 2008, 06:35

    Uite-l mai cum se tot uita la Grey’s :)

    Si eu am retinut o fraza… din sez 3 parca era. Zicea Meredith : “You can have anything! As long as you sacrifice everything else.”

    That is so true… damn it :)

    Ultima insemnare a lui Zappy este.. Zappy punct roooooo

  • neuro 3 October 2008, 10:05

    dependenta de instrumentul muzical nu dauneaza grav sanatatii!

    Ultima insemnare a lui neuro este.. 03-10-1979

  • anonim 3 October 2008, 11:58

    Grey’s Anatomy este un serial foarte bun.
    Sunt multe operatii si scenariul este bun.
    Tu ai avut vreodata vreo operatie?
    In Romania este foarte riscant sa faci o operatie in ziua de azi…

  • ADeea 3 October 2008, 12:15

    Sunt de acord cu zappy la ceea ce spune Meredith:You can have anything. OLiX, tu ce parere ai despre acest lucru?

  • iliana 3 October 2008, 12:46

    me …dependenta de muzica ;) oare ce rau ar putea sa imi faca ?

  • Ani 3 October 2008, 13:31

    Ar trebui sa faceti un gingle la radio ceva de genul “sunt dependent de muzica dar ma tratez… ascult KissFm in fiecare zi” :))

  • Ani 3 October 2008, 13:40

    @Olix: Cred ca mai repede ar merge Partydul KissFm creaza dependenta! ;;)

  • ADeea 3 October 2008, 13:44

    @iliana & OLiX Da, aveti dreptate, muzica nu are cum sa faca rau, dimpotriva ea te ajuta, te relaxeaza, te face fericit si multe altele. Cum e si de altfel terapia prin muzica.

    @OLiX Da, ai dreptate. Si nu numai sacrificii, uneori si compromisuri 8-| …bine, acum depinde de ce iti doresti :)

  • sorin 4 October 2008, 13:21

    E bine sa facem totul cumpatat. Sa nu ajungem sa fim dependenti de ceva, pentru ca ajungem la situatia prezentata si dupa placeri vin neplaceri.

    Ultima insemnare a lui sorin este.. Noul LG KC910 – 8MP

  • Sergiu 5 October 2008, 14:30

    Mie nu imi place Meredith. :)) Imi place Allison mai mult. Si imi place Burke mai mult decat Derek.

    Si eu am avut 4 operatii(apendicita si 3 la picior pentru ca am avut o fractura de tibie) si e mai misto spitalul din film decat urgenta floreasca. :P Ah, si un lucru pe care l-am observat e ca astia din spital fac sex ca aia din film. Era o asistenta de era dusa acasa de altcineva in fiecare seara. :D In Romania e enervant ca nu iti explica ce iti fac cum ar trebui.

  • Adeea 5 October 2008, 22:21

    eu sunt dependenta de dans;))da’ nu cred k are ce sa’ mi fak rau. pur si simplu dansul e viatza mea;)

Post a comment