Top

Kiss Your Name revine .. la ZU :))

Acum un an KissFM avea o campanie care se numea “Kiss Your Name”. Iti auzeai numele la radio, tu trebuia sa suni si castigai niste banutzi. Detalii aici si aici :))

Ce campanie credeti ca au baietii de la ZU incepand de astazi (prima lor zi oficiala de emisie)? Ati ghicit! Nu, nu este una asemanatoare, ci e una exact la fel! Iti auzi numele la ZU, suni la radio si castigi 100 de euro =))

Asemanare ? Probabil ;) Eu nu pot decat sa ma amuz si sa constat, doar lucrez la concurentza, nu ? :D

Bafta Tony cu radioul !

Written by: OLiX

Sunt OLiX :) Atunci cand nu postez pe blog ma auzi la radio sau ma vezi pe instagram!

Latest comments

  • uZZy TM 29 September 2008, 08:21

    Sa dea oare in penibil baietii, pe care o data demult ….. ii ascultam la 21 si culmea chiar imi placeau :>

    Ultima insemnare a lui uZZy TM este.. Marius Nedelcu la Arad

  • Hector Brutacu 29 September 2008, 08:46

    Niste incapabili …
    Hoti gainari ….
    Trisori…

    Dar nu-i nimic, ca vorba ‘ceea :

    A trisa si a te folosi de munca/ideile altuia… este ca si cum ai face sex cu fumeia ta folosind penisul altuia .

    Ultima insemnare a lui Hector Brutacu este.. Aaaşşşaaaa ca fapt divers…

  • deeapoisongirl 29 September 2008, 10:00

    probabil k imnul radioului lor ar tb sa fie “you are a fake”de la dj sava …de la concept pana la promotii.pacat,il admiram mult pe buzdugan odata.

    Ultima insemnare a lui deeapoisongirl este.. Urasc…

  • MBZ 29 September 2008, 11:09

    Pe langa acest concurs, constat si faptul ca playlist-ul de la ZU e oarecum asemanator cu cel de la Kiss FM(ma refer la aranjarea pieselor, la politica de difuzare, la melodiile difuzate). In plus, mi s-a parut o mare badaranie sa aud in unele jingle-uri sloganul “No. 1 Hit Music Station”. Adica ce este asta, de fapt?Furt(intelectual), pe fata?Caci din cate stiu eu, in afara de acel No. 1, restul cuvintelor reprezinta sloganul Kiss FM, caci acesta este adevaratul Hit Music Station.

    Oare nu s-o fi sesizat nimeni de la Kiss FM pana acum in legatura cu aceste “ilegalitati”?

    Ultima insemnare a lui MBZ este.. F1 Singapore – SUN – The Race – Lewis Hamilton Extends Championship Lead with Third Place

  • Pisologu de servici 29 September 2008, 11:31

    Hit Music Station nu poate fi proprietatea intelectuala a Kiss FM fiindca oricine poate folosi aceasta expresie. Folosirea lui nu este ilegala ;)

    Ultima insemnare a lui Pisologu de servici este.. Pisologu sau Psihologu ‘?

  • Andu 29 September 2008, 12:57

    Au avut impresia ca ei sunt vedetele la radio21, gresit, radio21 avea o muzica ce tinea ascultatorii cu urechile lipite de radio, acum multi multi ani. Ei erau doar niste …. care schimbau melodiile si incercau niste farse cu rezonanta la copii de 14 ani.

    Ultima insemnare a lui Andu este.. Incotro se indreapta blogosfera?

  • g_ABY 29 September 2008, 13:13

    :))) sincer nu inteleg de ce va ma mira chestile astea?? uitati-va la tv si din tot ce veti vedea 95% sunt iminatii nereusite a unor seriale…emisiuni…etc din strainatate. sunt ca si hainele cumparate din piata cu loggo-uri ale firmelor celebre
    cat despre buzdugan si morar…RUSINIK!! RUSINIK!!….mie chiar imi placea de ei….pacat..

  • rainy 29 September 2008, 13:20

    Eh, se vor gasi explicatii la fel cum s-au gasit si in cazul concursurilor aproape identice de la One si Vibe. Noi sa fim sanatosi.
    Cat despre Buzdugan si Morar, nici n-au nevoie de sustinerea echipei puternice care era in spatele lor la Radio 21. Daca vor continua cu bascalia de autogara si glumele desantate, cu siguranta vor avea audienta maxima intr-o tara unde non valoarea primeaza, iar curiozitatile sunt orientate spre senzationalul de prost gust.

  • sorin 29 September 2008, 13:29

    Radio ZU un ratat de radio. Nu sunt in stare sa faca nimic fara sa nu faca un copy paste de la altii. Am auzit multa lume injurand radio ZU……

    Ultima insemnare a lui sorin este.. Etapa 9 Liga 1 pe GSPTV – rezultate

  • andrei 29 September 2008, 14:07

    Asculti concurenta?

    Inca nu am ascultat Zu, dar vreau sa vad cum e :) Obisnuiesc sa ascult vibe, deci nu cred ca ma va atrage:)

    Ultima insemnare a lui andrei este.. Aplicarea Termosistemului

  • KornNT 29 September 2008, 14:40

    pot face asa ceva :-W cat sunt de incapabili si nesimtiti. ;) >:) dar asta e ce sa le faci

  • Sergiu 29 September 2008, 14:51

    Eu ascult Vibe si KissFM sambata seara cand nu sunt pe afara. :P

    Olix, tu le faci reclama ca pana acum nici nu am auzit de Radio ZU. Am vazut alea cu Morar si Buzdugan, dar nu m-am uitat la ele prea atent.

    Si Olix, te contrazic. Majoritatea emisiunilor tv de la noi sunt prostii copiate, doar ca din alta tara, si nu din aceeasi.

  • iliana 29 September 2008, 15:51

    radio laptic ZUzu ? =)) NO thanks :-j
    eu nu i-am ascultat pe buzdugan si pe morar nici la 21 …si nici nu ii voi asculta :-j

    eu raman pe frecventele KISS FM and ONE FM ;)

  • Adrian O. 30 September 2008, 09:59

    Cât timp vă imită concurenţa, înseamnă că cunteţi buni. :)

    Ultima insemnare a lui Adrian O. este.. Criza din SUA

  • Tony 30 September 2008, 14:17

    @olix: concursul cu numele este unul dintre cele mai raspandite concursuri la radiourile din toata lumea. Nu l-a inventat Kiss, evident nu l-a inventat Radio ZU. Cei de la 21 au inceput si ei un concurs legat de initialele numelui. Pe care le anunta la radio. Daca ai aceleasi initiale suni primul si castigi – tot bani. Care-i problema?
    Altfel, n-am avut niciun moment pretentia ca facem un concurs de care n-a mai auzit nimeni pana acum.
    Uite aici: http://www.google.ro/search?hl=ro&q=radio+contest++hear+%22your+name%22+call&btnG=C%C4%83utare&meta=

  • vladinho 1 October 2008, 01:08

    Naspa moment pentru ZU astia :))

    Ultima insemnare a lui vladinho este.. Modele

Post a comment