Top

Cine sunt ?

Am primit leapsa de la Swamp si trebuie sa spun in 10 cuvinte cine sunt eu:

  1. Oliver Simionescu
  2. radio
  3. calculatoare
  4. muzica
  5. petreceri
  6. blog
  7. aer liber
  8. mare + soare
  9. sex
  10. OLiX

Nu dau leapsa mai departe pentru ca nu-s mare fan de lepse.

Written by: OLiX

Sunt OLiX :) Atunci cand nu postez pe blog ma auzi la radio sau ma vezi pe instagram!

Latest comments

  • A.I. 25 September 2008, 18:19

    eu le puneam in ordine inversa :D

  • ADeea 25 September 2008, 18:26

    Uite in sfarsit un om care se caracterizeaza exact asa cum este, fara sa se dea altceva decat este. Felicitari OLiX, ai toata admiratia din partea mea, serios! :)

  • swaMp 25 September 2008, 18:34

    Mie sincer imi era dor de o leapsa, nu am mai dat de mult :)

    Ultima insemnare a lui swaMp este.. Cine sunt ?

  • sorin 25 September 2008, 18:37

    asta este olix, doar citind cuvintele si-l recunosti pe Olix…:). De ce sex printre ultimele, apropo eu am trisat…:D.
    @swamp eu am primit una de la lanebuni.ro de ma doare capul. Trebuie sa-mi caut foto de la 14 ani.

    Ultima insemnare a lui sorin este.. Benq E1050 – cea mai subtire camera de 10mpx din lume

  • magda 25 September 2008, 19:54

    mie imi place cum gandeste,olix si imi plac glumele tale.tine o tot asa:-*.:)

  • KornNT 25 September 2008, 20:48

    ;)) e tare pe la urma

  • Mihai 25 September 2008, 21:12

    olix u ai vreo iubita printre aceste tipe kre posteaza pe aici????sau sunt doar fane pur si simplu?? si sorry de offtopic da’ sper sa’ mi raspunzi :d

  • rainy 25 September 2008, 21:36

    Eu sunt cea mai mare fana!! Daca afirma cineva contrariul, o sparg! =))

  • ADeea 25 September 2008, 21:45

    @rainy hey! vezi ca si eu sunt….ne batem pe OLiX?
    =))
    @OLiX ah, iar am uitat ce m-ai rugat :-s mii de scuze de off topic, insa mi-am permis o gluma in continuarea commentului lui rainy, dar daca te-a deranjat te rog sa ma ierti. :)

  • miriam957 25 September 2008, 21:58

    cred totusi ca OLIX treuia sa fie chiar primul pentru ca asa te stie cam toata lumea (unii nici nu iti stiu numele de familie)

  • bianca 25 September 2008, 22:07

    Olix sorry ca fac si io offtopic da’ dak tot a inceput Mihai ;)) u ai avut cumva o relatie cu Diana Dumitrescu, cea kre joak in telenovela?? sorry again da’ mi’ ar placea sa’ mi raspunzi…..te pup si marfa ce ai scris la postu asta asha k sa te cunoask lumea;))

    Ok inteleg ;) da’ ai fost sau esti cuplat sau ai vreo aventura cu aceste 2 kre posteaza rainy si ADeea???? mi s’ a parut k da dupa felul in kre au postat acum asa e..lamureste’ ma te rog:)puup

  • rainy 25 September 2008, 22:31

    Bianca mama, linisteste-te in primul rand, respira, cauta in dictionar cuvantul “gluma”. In al doilea rand nu mai spama blogurile cu comentarii de genul asta. Imi permit sa-ti dau un sfat, nu mai fi disperata, barbatii in general fug de femei isterice si curioase. :P

  • bianca 25 September 2008, 22:36

    @rainy nu inteleg ce vrei sa zici as vrea sa ma lamureask olix :) am vazut k voi2 ati postar asa si m’ a dus ku gandu k ati avea ceva ;)) da nu’ i nimik rau scuze da’ as vrea sa ma lamureask olix
    si olix am crezut k esti cu alina plugaru fiindk am vazut poze cu voi2 pe hi5-ul tau !!!!!;) erati apropiati de aceea am crezut
    si rainy nuj’ d c oi fi curioasa poate pt simplu fapt k sunt blondaaaaa ;))

  • rainy 25 September 2008, 22:51

    Deci..hai sa fac umpic pe piarul, Oli vad ca e prea ocupat, si nah, probabil ca e nasol sa fierbi asa in suc propriu. :D
    Pozele cu Alina Plugaru sunt facute la Kiss FM, cand Alina a fost invitata. Daca erai o fana adevarata, stiai asta pt ca ai fi ascultat emisiunea respectiva! :P
    In rest nu stiu ce alte detalii mai vrei tu, dar eu sunt amica buna cu Oli; pot sa va pun o vorba ceva. Deci care da mai mult? Cine stie, daca ma impresionati, poate reusesc sa-l conving chiar sa va dea un comment pe haifaiv! :>

  • bianca 25 September 2008, 22:51

    Olix nu vreau nicidecum sa fiu stresanta da’ te rog sa’ mi raspunzi. inteleg k nu esti cu diana dumitrescu sau alina plugaru si sorry.
    @rainy inteleg =)) esti foarte tare! esti amica cu el inteleg …da’ olix are sa’ mi raspunda la alta intrebare si ULTIMA !!! cu ADeea ce ai??esti cuplat, ai o aventura???? 73 de commenturi are..:-ss e ceva intre voi?;))

  • RainyDay 25 September 2008, 23:13

    Eu am mai multe comment-uri ca Adeea. Daca e cu mine? Ce te faci? Iti tai venele sau le lasi lungi, ca tot ziceai ca esti blonda? :))

  • iliana 26 September 2008, 08:54

    faina caracterizarea ;) socata de unele comentarii :o dar totusi mor de ras =))=))=))

  • bianca 26 September 2008, 10:40

    @RainyDay: uite la asta nu ma gandisem:o u ai mai multe comm dekt ea. si nu nu’ mi tai venele=))sunt doar foarte curioasa;))
    da’ Olix totusi nu mi’ ai raspuns….mi’ ar placea s’ o faci adik sa’ mi raspunzi…am inteles k rainy e doar amica;)) da’ de ADeea nu mi’ ai raspuns?:o :-s :)) ;))

  • Ani 26 September 2008, 12:37

    Mama… ce discutii… ma prapadesc de ras…
    deci olix … raspunde la intrebarile fetelor… ca le ti cu sufletul la gura =)) =)) =))

  • A.I. 26 September 2008, 12:41

    @bianca: eu am mai multe commenturi decat rainy si adeea la un loc. asa ca olix e cuplat cu mine. si bianca, vezi ca sunt gelos si ma streseaza rau comentariile astea. adica te dai la olixu’ meu ?
    si daca si dupa asta mai pui intrebari, o sa te dau la carcotasi, mai ales ca au acum rubrica de chiftelute si de pe net :D

    p.s. acest comentariu este un pamflet. daca apar manifestari neplacute ale ego-ului, adresati-va unui medic psiholog.

    p.p.s. am inceput comentariul acum 3 ore, nu stiu ce s-a mai scris.

  • bianca 26 September 2008, 12:46

    ok, Olix inteleg ca nu o cunosti pe Diana, am gresit, my humble apoologize dar stiu k iti plac blondele si cum ea e blonda si arata trasnet, pe bune:>credeam k esti cu ea…dar inteleg k nu…si rainy day a facut o gluma, np nu m’ am suparat da’ nu m’ am lamurit dekt k e amica ta..inteleg…da’ totusi raspunde’ mi ..mai am o indoiala…intre tine si celalalt user ADeea e ceva??am pus intrebarea asta d 3 ori si nu mi’ ai raspuns :-s d c?:( :d

  • rainy 26 September 2008, 13:12

    @Olix: ma bucur ca am facut macar un om fericit pe ziua de ieri. :))
    @Bianca: repetitia e mama…stresantilor! :P
    @A.I. you’re funny, man. La naiba, eu m-am straduit sa pastrez cat de cat un aer de seriozitate in discutia asta. Mi-ai stricat tot, hu-o! =))

  • iliana 26 September 2008, 13:26

    =))=))=))olix daca nu ai prietena ce zici, vrei sa fi prietenul meu ? ;))

  • rainy 26 September 2008, 13:42

    Ba al meu! Da-te! :emoticoncaredacoate:
    Olix, Oliiiiiix, si eu sunt bruneta, m-ai vazut tu pe haifaiv, ti-am dat si un comment, nu-i asa ca ma tii minte? :>

  • ADeea 26 September 2008, 13:56

    @bianca De ce nu te uiti tu in dex sa cauti verbul “a glumi” , semnificatia lui. Nu inteleg de ce m-ai amestecat si pe mine, eu doar am facut o gluma in continuarea commentului lui rainy, iar gluma mea nu consider ca era un motiv de a te lua de mine. In fine, draga mea, afla ca eu nu sunt decat o SIMPLA CITITOARE DE BLOG AICI LA OLIX SI FANA A CE FACE EL LA RADIO….AA SI IL STIU DIN POZE…ATATA TOT!!!!!!!!! nu il cunosc personal deci evident nu am nimic cu el :)))) asta a fost tare!:))
    Si in plus un motiv am sa-ti spun ceva: am 19 ani!!!! gandeste-te la varsta mea si apoi gandeste-te la varsta lui OLiX ;)

    @OLiX Imi pare rau pt gluma pe care am facut-o, dar nu consider ca a fost ceva rau ci pur si simplu o gluma…am vazut ca se poate si mai rau..din alte commenturi :P ;)
    Era doar o gluma, nimic mai mult si stai linistit ca eu nu am dat niciodata nimic de inteles, asa ca bianca ;)
    Pfff, de cate ori fac si eu o gluma nevinovata, lumea ba ma crede vulgara, ba ma ia in serios, ba….se ia de mine si face speculari, cred ca ar trebui sa ma las de glume :P :)) din pacate asa e si in viata reala :) Anyway, e bine ca am lamurit mica “problema” =)) lol :)

  • rainy 26 September 2008, 14:09

    Aaaaaaaaaaaaa!!!!! ai DOAR 19 ani?!!!??1111 Si Olix care e asa un mos, mai are umpic si iese la pensie. Abia astept sa-i iau io locul la Kiss FM (mwhahahaha!!) Dar sa nu mai spuneti la nimeni! :-$

  • bianca 26 September 2008, 14:32

    @rainy: esti f tare ar trebui sa joci intr’o comedie serios:))) faci p toata lumea sa rada:));)) te admir;)) si tare faza cu olix mos=)) da’ e un mos..:x:x ;))
    @ADeea: ok my dear inteleg :)) nu e nimic intre voi m’ am linistit si d data asta=)) ;))

    da’ mai am o indoiala :-s

    @Olix: fraza pe kre mi’ ai zis’ o imi suna f ciudat pe bune :-? ” intre mine si ADeea nu va fi niciodata nimic!” park ai cunoaste’ o de’o viatza..sau urmeaza s’ o cunosti…sau park ea s’ ar fi dat la tine..nuj;’ da’ sa mor de nu mi se pare ciudat..imi miroase cv ciudat;)) pot sa te rog sa fii amabil sa’ mi explici fraza???am inteels k nu e nimik intre voi ok…da’ d c te’ ai exprimat asa??ce, o cunosti.????..ce s’ a dat la tine??…:-?? nu inteleg!!!! si pace ma lamuresti si nu te mai bat la cap promise ;)) da’ rainy te rog vreau k olix sa ma lamureask nu u ;)):d
    si olix sa stii k eu arat bine;))

  • bianca 26 September 2008, 16:30

    Olix sa nu uiti sa’ mi raspunzi te rog:d citeste comentariul anterior(tot al meu normal) si ai sa vezi;))

  • bianca 26 September 2008, 16:51

    foarte! :x m’ am linistit….ce pakt k si eu sunt admiratoare=))

  • bianca 26 September 2008, 17:42

    @Olix: nu, nu is fana hi5=)) da’ am myspace:P si akolo iti poti pune poze si am o gramada..am sa’ ti dau linku’ , da’ nu aici pe blog la tine, ti’ l trimit io pe mail ;)fii pe faza:p :))))app adresa asta kre ti’ o las e asa de fenta, e veche, nu mai intru p ea…am alta:P anyways iti trm io linku p mail:)))

  • Mihai 26 September 2008, 18:02

    numai pitzipoance =)) bianca sunt convins ca e suta la suta!!=)) park o si vad:d decolteu generos, craci lungi, ochi frumosi, mai ales ca e si blonda hmm =)) iar ADeea pun pariu k e t***a :| :| bleah! suta la suta ! dupa felul cum posteaza e vulgara… ce sa mai..t***a!!:| saracu de tine Olix! da’ in schimb rainy e cea mai sweet!;)) super de treaba pari

  • Mihai 26 September 2008, 18:23

    nu exagerez ;) sunt obisnuit cu “tipe” din astea ;) si bag mana in foc ca am mare dreptate;)) “tipele” astea sunt bune pt a satisface barbatii da’ atat..nu cred k ele au suflet sa iubeasca:P wow ce departe am ajuns:)))))gen alina plugaru daca vrei..iar t***a asa am spus, da, si bag mana in foc k am dreptate;)

  • Mihai 26 September 2008, 18:44

    i-am vazut pozele de pe haifaiv=))si tocmai de aia bag mana in foc ca am dreptate sa stii k si pozele iti spun multe;)) :))

  • Andra 26 September 2008, 18:49

    OMG! Si mai ziceam ca eu sunt blonda si ca fac… glume proaste!

    rainy, respect! :emoticon-care-isi-da-jos-palaria-si-face-o-reverentza: (=)) )

    Ultima insemnare a lui Andra este.. Jocul copilăriei mele

  • A.I. 26 September 2008, 19:02

    @Andra: tu nu esti blonda…de nici un fel :)

  • Mihai 26 September 2008, 20:12

    @Olix pozele lui ADeea ;) am vazut si mi’ am dat seama k e t***a;):))))))))))

  • rainy 26 September 2008, 20:30

    Ooo, multumesc fanilor, ma inclin, numai datorita voua am ajuns…ah, ma scuzati, am incurcat spiciul. :))
    Hai ca am facut post-ul asta praf cu comentarii aberante, da’ macar ne-am distrat. :D
    @Olix: nu le mai da ma nene apa la moara, ca fetele astea te iau in serios si cine stie, poate ne trezim ca dispari subit! :))

  • miriam957 26 September 2008, 20:45

    deci…cred ca eu am cele mai multe commenturi…ce zici de asta mai bianca…

    si, zau, daca esti asa de insistenta si te bbagi in intimitatea omului chiar crezi k o sa te iubeasca…

    Pun pariu ca nici unui barbat nu ii place stilul asta.

    Oricum…m o satisfactie nebuna sa vad cum te bagi in seama.

    El nu recunoaste, dar de foarte mult timp e cu mine!

  • A.I. 26 September 2008, 20:56

    @miriam957: le-ai facut geloase pe toate acum ;)

  • Ioana 26 September 2008, 20:59

    mai olix nu mai inteleg nimic!!!!!!!!!!!da’ am auzit ceva demult si chiar e serios adica chiar am auzit!!!ai avut o relatie cu selena???blonda aia care a fost in candy si acum s-a dat pe telenovele?!?!?! te rog sa-mi raspunzi!!!!!!!! daca ai fost sau esti cu selena sau ai ceva cu ea sa stii ca m-ai dezamagit profund!!!!!!!!!!!!tu esti un baiat finut, ok, destept….

  • A.I. 26 September 2008, 21:13

    @OLiX: eu zic sa faci un post separat pe blog, in care sa treci toate fetele cu care ai fost combinat sau ai iesit macar la o cafea. in felul asta o sa scapi de toate comentariile nedorite si nu o sa te mai streseze toate admiratoarele de pe blog cu intrebari aluzive despre momentul in care o sa fii lulea dupa ele.
    si in plus, or sa faca profilul psihologic si fizic al fetelor cu care ai iesit, incat sa stie cate si unde sa-si faca operatii estetice.
    q.e.d.

  • Ioana 26 September 2008, 21:15

    nu, nu glumesc din pacate :( chiar am auzit!!!deci serios nu esti cu ea sau nu ai fost????? nu pot sa-ti spun aici pe blog de unde am auzit, asteapta ca-ti trimit acusica un mail ;) sper sa nu uit:)) da serios chiar nu esti cu ea??daca nu esti felicitari!esti un erou! m-ai fi dezamagit daca erai cu ea:|

  • Andra 26 September 2008, 21:17

    Deci nu pot sa cred! =)) Selena, D.Dumitrescu, Alina Plugaru… Olix, da’ nu-i de ajuns o singura vedeta in casa?

    @A.I.: Esti sigur? =]

    Ultima insemnare a lui Andra este.. Jocul copilăriei mele

  • ADeea 26 September 2008, 21:40

    OMG!Socata de undele commenturi :o:o dar am lesinat de ras=))=))=))=))=))=))=)) OLiX cred ca ai nevoie de un ceai de valeriana ca sa te linistesti de atatea commenturi inutile :))))) sau o votca sau un vin??ce preferi? de fapt alcoolul dauneaza!mai bine o apa plata cu lamaie :d =))
    eu de atata ras am mancat absolut tot ce mi-a adus cumnata-miu :)) OLiX parca vad ca maine poimaine mai zice cineva ca esti combinat cu Beyonce!=)) =))

  • Andra 26 September 2008, 21:41

    @OLiX:
    1. “Cea din comentariul de mai sus” =)) Bine ca ai precizat, ca de nu, sunau astia la Maruta sa-i zica de tine si de a lui sotzioara!

    2. Ti-aduci aminte cand ziceai ca nici… draq nu s-ar inscrie in Fan-Club Olix? Sper ca acum ti-ai dat seama ca aveam dreptate. :))

    3. virgin?? cine? care?

    4. Vedeta? Eu, normal! :)))

    Ultima insemnare a lui Andra este.. Jocul copilăriei mele

  • Mihai 26 September 2008, 21:52

    @olix ai 2 fane infocate observ si geloase cred ca se gandesc ce sa faca sa se apropie de tine:ioana si bianca =)) eu zic sa pui niste poze recente cu tine pe blog ca aceste 2 tipe sa si puna pozele sub perna =))

  • A.I. 26 September 2008, 21:58

    stire de ultima ora: am aflat ca mihaela radulescu divorteaza deoarace a aflat ca exista olix. :D

  • ADeea 26 September 2008, 22:05

    @A.I. =))Eu zic sa n-o bagi pe Mihaela in aceeasi oala ca parca vad ca maine te trezesti sau se trezeste OLiX cu o reclamatie :)) precum cea cu reclama la tigari..remember? =))
    @OLiX oho, e de abia 10 si..asteapta si tu sa fie trecut de miezu noptii :)) nu de alta dar e mai interesant asa:d

  • anca 26 September 2008, 22:27

    =)) deci mai am putin si sunt pe jos de ras=)) am intrat pe blogul acesta din pura curiozitate, dar mi`am dat seama ca e o sursa foarte tare de ras:)).e funny sa vezi cum abereaza unii oameni(unii …nu toti).;)

  • Andra 26 September 2008, 22:35

    @OLiX: Am deja ceva propuneri de vicepresedinta. (eu sunt clar, asa cum am stabilit, presedinta!) Trebuie aprobare de la tine? Facem casting?
    Btw, sa-mi semnezi naibii ala si sa-l trimiti prin posta/fax/whatever. =))

    @A.I: Nu nu, M.R. divorteaza pentru ca a aflat olix de ea. (asta se vrea un banc in stilul celor cu Chuck N. )

    @ADeea: Nu conteaza ora, zic eu. Mai ales pentru el. :))

    Ultima insemnare a lui Andra este.. Jocul copilăriei mele

  • Didi 26 September 2008, 22:39

    de fapt olix e cu mine ce stiti voi!!ha! da’ nu vrea el sa recunoasca…nu olix?:P :-j
    =)) :))

  • Teo 27 September 2008, 14:36

    =))=))=)) pana unde ati ajuns ,Doamne ! =))=)) un subiect gen cancan ;)) =))

  • alina_tiri 27 September 2008, 15:22

    Stire bomba(sursa Cancan):”Celebrul DJ de la kiss FM,Oliver Stanescu a fost rapit de admiratoarele infocate de pe blogul sau.Se pare ca motivul rapirii a fost scurta caracterizare pe care acesta o facuse in unul din articolele sale :” 1. Oliver Simionescu,2. radio 3. calculatoare,4. muzica…etc, cu accentul pus pe punctul nr 9 din enumerare. ”
    Se ofera recompensa :)

  • Didi 27 September 2008, 15:25

    @alina_tiri eroare ;) Simionescu, nu stanescu ;))

  • rainy 27 September 2008, 15:42

    E normal sa te confunde, semanati…din profil. :))

  • Mihai 27 September 2008, 16:35

    stire de ultima ora din revista click =)) : “Oliver Simionescu, un renumit dj de radio, este agasat de niste domnisoare ce posteaza pe blogul sau si de asemenea combinat cu tot felul de celebritati. oare de ce?care sa fie motivul?! sa fii fost cu una dintre aceste celebritati, amintite mai sus?!hmm, numai el stie. eu zic sa-l contactati direct pe al sau blog sa-l intrebati. Si bineinteles, niste fane infocate tot ale lui, desigur,sunt cat se poate de moarte dupa el , incat si-au scos o poza (bineinteles cu el), la imprimanta si dorm cu ea sub perna. Ba mai mult, se gandersc cum sa faca sa stranga bani, pt operatii estetice si vopsea , sa-si schimbe culoarea la par, ca sa fie pe placul sau. Si aceste fane disperate cand au vazut in caracterizarea lui, la postul, “cine sunt”, numarul 9, au cazut..late. (am facut si rima:))] Cum am mai spus, daca doriti mai multe informatii, accesati blogul sau. ”
    =))=))=)):)):))

  • ili 28 September 2008, 04:43

    oliver stanescu??? …lool =)) =))=))
    sa mor de ras …=)

  • alina_tiri 28 September 2008, 13:10

    :)) eroare de taste

  • simi 28 September 2008, 14:33

    he, he, avem acelasi nume :P

  • Adeea 7 October 2008, 19:24

    =))ihim;))olix e defapt cu mine da’ nu vrea el sa recunoask:-j:)):)):))oops si mai sunt si minora:-s:)):)):))

  • Adeea 7 October 2008, 20:36

    @olix depinde unde?;)):))

  • Adeea 7 October 2008, 21:20

    =))nu cred k e asta o problema;)):Pdoar k 17 ani ar trebui sa fie o varsta frageda:))da’ n’ as putea spune:Pin orice caz da, e adev, recunosk k am “furat” numele asta adeea de la alta:)):))da’ asta demuuult p un alt blog:P:P:Pee da’ nu cred k se supara fata k i’ am “furat” putin numele:))nu de alta da’ mi’ a plakt:d

Post a comment