Top

Indrazneala

Zilele trecute ma uitam la Grey’s Anatomy si mi-a ramas in cap o scena dintre Addison si un alt doctor:

Ea: – Sunt stearpa si pustie. si in mod sigur, mi-am pierdut timpul cu barbatii.
…..
Ea: – Ce faci ?
El: – Am sa te sarut. Am sa te sarut cu limba. Am sa te sarut ca sa simti. OK ?
Ea: – OK.
….
Ea: – De ce ai fπcut asta ?
El: – Sa-ti reamintesc… ca nu esti pustie. Daca vrei sa-ti reamintesc inca odata … sa ma anunti.
Ea: – OK.

Sper ca citind dialogul de mai sus (in caz ca n-ati vazut serialul) sa puteti sa va imaginati acea scena. Addison era trista, iar acelui doctor ii placea de ea. N-a ezistat, a prins-o intr-un moment slab, a sarutat-o si a facut-o sa se simta mai bine. La finalul scenei ea zambeste si e fericita.

E bine uneori sa fim asa indrazneti ? Sau trebuie mai intai sa cunoastem foarte bine persoana cealalta ?

Written by: OLiX

Sunt OLiX :) Atunci cand nu postez pe blog ma auzi la radio sau ma vezi pe instagram!

Latest comments

  • miriam957 24 September 2008, 18:00

    pai…cazuri si cazuri…adica daca chiar e necunoscuta si te duci la ea, asa, deodata si toc…ii tragi un sarut…s-ar putea sa te trezesti cu o palma sau o geanta in cap.

    Treaba e ca trebuie sa simti totusi ca ceva pluteste in aer cand faci o chestie ca asta.

    Adevarul e ca, de multe ori o mangaoiere, un cuvant bun, un pupic mai destinde persoana, cu conditia sa fie totusi de la persoana dorita ca daca vne de la cineva care in mintea ta (ca femeie) seamana cu un sarpe hidos…brrrrrrrrrr…

  • A.I. 24 September 2008, 18:03

    eu am fost de cateva ori destul de moderat si am pierdut. asa ca am lasat stanjeneala/principiile/timiditatea deoparte si am avut de castigat :)

  • Catalin 24 September 2008, 18:04

    yep e bine sa fii indraznet!:> auzi da’ stearpa=stearbada? :)) adik tipa era nasoala?:)) m’ am gandit la fosta mea gagik knd am citit postu asta..si la cuvantul stearpa, ma duce ku gandu la stearbada, nasoala, urata =)) :d

  • tigeraxe 24 September 2008, 18:28

    :D Am vazut serialul. Foarte tare, in special primele 3 sezoane. Scena aia mi-a placut.
    Asa cum zicea si Miriam mai sus trebuie sa simti si tu ca pluteste ceva in are, ca daca nu poate iesi urat.
    Sa te inarmezi cu rabdare si sa urmaresti si sezonul 4. Pe mine unul m-a dezamagit. Sunt curios ce parere vei avea tu.

    @Catalin: Stearpa in sensul ca nu poate face copii. Si tipa era buna. Mereu cand ma uitam la ea imi veneau in minte ganduri kinky :))

    Ultima insemnare a lui tigeraxe este.. More upgrades

  • Ciupercutza 24 September 2008, 18:30

    O sa rizi, dar azi dimineata eram exact in starea ei. Si daca ar fi venit un tip dragut la mine si m-ar fi sarutat, i-as fi multumit, as fi zambit si as fi avut o zi muuult mai buna.
    Da, uneori e bine sa fiti indrazneti. In momente din astea se poate.

    PS daca vine unu la mine pe strada si ma pupa, o sa se aleaga cu o poseta in cap :P

    Ultima insemnare a lui Ciupercutza este.. Sa mirosim bine!

  • Catalin 24 September 2008, 18:34

    hmmm tipa era buna b-) atunci foarte tare!:d mersi olix&tigeraxe…
    ah atunci nu ma mai gandesc la fosta mea gagik dak stearpa nu = stearbada :))))) ;)) pakt ka n’ am vazut si eu filmul:P
    eu dak era bruneta nu numa’ ka o sarutam dar o si :d b-) :P

  • A.I. 24 September 2008, 18:36

    eu cred ca in context stearpa = golita de sentimente. desi, poate tipa chiar nu putea face copii, in film :P.

  • Ciupercutza 24 September 2008, 18:42

    @Olix: asa-i ca acum ti-e frica sa te intalnesti cu mine pe strada? :))

    Ultima insemnare a lui Ciupercutza este.. Sa mirosim bine!

  • Sergiu 24 September 2008, 19:02

    A.I. are dreptate. Daca esti moderat pierzi destule chestii. Bine, e o diferenta intre marlanie si incredere in sine care nu tre uitata. :D

  • A.I. 24 September 2008, 19:18

    @Ciupercutza: mie nu mi-e frica. eu dau piept cu oricine si orice…dar te rog sa nu pui in poseta ceva prea greu :D

  • Clauditza 24 September 2008, 19:57

    Eu zic asa…daca tu vrei sa o saruti, atunci fa-o, nu te abtine. S-ar putea sa ii placa si ei, unele nu o recunosc.Pana la urma…ce e asa rau intr-un sarut?:)

  • Ani 24 September 2008, 20:07

    Cu tupeu inainte… that’s the way I see life…
    Si eu as fi zambit int-o situatie asemanatoare.

  • Catalin 24 September 2008, 20:24

    @Olix: da’ dak ciupercutza e blonda, a?:> nu ziceai ka iti plac blondele?:P sau te-ai reprofilat pe brunete?:P
    in caz k continuua sa’ ti plak blondele, si ciupercutza e blonda, pai atunci frik dispare…right?b-)

  • CrissA 24 September 2008, 20:38

    Indrazneala fara sa dea in nesimtire :D Nu poti intra in sufletul omului cu bocancii murdari… (metaforic vorbind)

  • Patrys 24 September 2008, 20:38

    si yo am patit o faza asemanatoare …;)) si a avut final fericit…:X dar de scurta durata:(

    uneori e bine sa fi indraznetz…(ei bine depinde si de persoana,dak incerci faza ku KISSu…ar fi nasol k dupa sa te ia la palme:-SS incercarea moarte nu are:D )

  • CrissA 24 September 2008, 20:42

    PS (pentru ca nu am reusit sa editez primul comment): big fan of grey’s anatomy here :D am vazut tot ce a fost produs pana acum si astept cu nerabdare sezonul 6 :X

  • tigeraxe 24 September 2008, 20:46

    poate sezonul 5 :D

    Ultima insemnare a lui tigeraxe este.. More upgrades

  • anku 24 September 2008, 20:46

    ce frumoooss :X:X
    abia ast sa vad si eu ..
    tre sa ma apuc serios de vazut grey`s anatomy :D..
    e f bine uneori sa fitzi/fim indrazneti …bine nu tot timpul merge..dar si sa cunosti prea bine persoana pana la un sarut..ceva..:-j ..poate apar alte sentimente…de simpla prietenie sau mai stiu eu ce( stiu cazuri)..si nu mai merge apoi…mai bine asa cu indrazneala…mai palpitant :X:X

  • Clauditza 24 September 2008, 21:04

    De ce e asa importanta culoarea parului? Eu chiar nu pricep…Iti place o tipa dar nu o poti iubi pentru ca e blonda sau ce?Cat despre Grey’s anatomy…e foarte tare:)

  • Crimeea 24 September 2008, 21:10

    Am incercat si eu chestia asta. Pot sa va spun ca uneori functioneaza :) Daca nu esti brutal(a) nu se poate intampla nimic rau. Ideea este sa vezi ca si persoana cealalta este deschisa, altfel risti sa o deranjezi cu “gestul” tau ;))

  • ade 24 September 2008, 21:11

    @CrissA : maine apare primul ep din seria 5 :)

    eu una nu as avea curajul sa fac asa ceva, iar daca mi s-ar intampla nu cred ca m-as impotrivi. un sarut trebuie sa vina din dragoste sau cel putin sa simti ceva pentru persoana respectiva, dar uneori e mai bine sa-ti descoperi sentimentele dupa primul sarut.

    @Olix: am inteles ca ti-a placut ultimul episod din seria 3, dar sa-l vezi pe cel din 4 :D
    vizionare placuta

  • Catalin 24 September 2008, 21:32

    @Olix: ok, fain. easy man ka am terminat. promise:P da’ dak imi permiti ii voi raspunde clauditzei k asa’ i frumos:P
    @clauditza: da, e blonda…da’ NU’ MI PLACE!e stearbada:)) ;):P
    si gata Olix promise!:)

  • alecsa 24 September 2008, 23:24

    sunt de acord cu miriam 957.in privinta faptului ca sunt cazuri si cazuri…conteaza foarte mult mediul din familia in care ai crescut,anturajele in care te invarti.eu,sunt o fire cam retrasa,nu imi lace sa ies in evidenta cu absolut nimic,nici prin atitudine si nici prin imbracaminte…
    intr-adevar…unii au de castigat de pe urma faptului ca sunt mai indrazneti,dar oare nu se gandesc ca la un moment dat li se va infunda?
    haideti sa va dau un exemplu intr-un cuplu,in care ambii parteneri aveau alti parteneri…tipul a umblat la un moment dat cu vreo 3 tipe,la una se ducea cam 2 ore pe zi,una s-a mutat la el, iar cu cealalta se vedea in oras.asa a tinut-o o vreme buna,cu cea care statea la el s-a logodit,intre timp cu celelalte doua tipe a intrerupt orice legatura.tipa care statea la el si-a gasit unul cu mai multi bani,iar el a cerut-o de sotie pe o alta (o a patra femeie in viata lui):|…si pana la urma tipul a ramas singur,fara nici una dintre tipe,ca ele au aflat de existenta celeilalte….tatal lui a fost ceva de genul la viata lui…
    asadar…va las pe voi sa trageti concluziile din aceasta “indrazneala” pe care eu,as numi-o un MARE TUPEU!!!

  • sorin 25 September 2008, 10:10

    In general e bine sa fi indraznet si sa fi atunci cand trebuie. O fata o intelegi din gesturi si din vorbe. Nu ramane decat sa fi pe faza si sa ai curajul sa faci pasul. De multe ori am vazut fete care isi doreau astfel de lucruri. Apropo nu faceti asta cu persoane pe care nu le cunosti deloc.

    Ultima insemnare a lui sorin este.. Relatie deschisa

  • Daniiii 25 September 2008, 10:56

    …woW! te uiti la “grey’s anatomy”, asculti muzica buna, tii un jurnal…esti chiar dragut !:P

  • korinnaS 25 September 2008, 12:19

    1. e misto sa iti incerci “norocul”. eu am ratat o ocazie, si imi pare rau ;)
    2. ai din ce in ce mai multe admiratoare; sa le faci bon de ordine :))

    Ultima insemnare a lui korinnaS este.. 20 de ani…

  • Andreea 25 September 2008, 14:18

    Olix: imi spui pls cand, unde si la ce ora e Grey’s Anatomy ca nu l-am mai vazut demult :D:D:D:P

  • g_ABY 25 September 2008, 16:24

    cine nu risca nu castiga…marile descoperiri s-au materializat datorita indraznelii unor oameni care au riscat si au castigat…atata timp cat indrazneala nu se transforma in nesimtire e ff ok…
    referitor la “cazul” de mai sus ,in dragoste si in razboi e permis orice..si putina indrazneala e chiar indicata mai ales daca el/ea trebuie “ajutat/a” fiind mai timid/a

  • g_ABY 25 September 2008, 16:33

    P.S. esti primul tip pe care il cunosc(recunoaste) ce se uita la Grey’s ANatomy ..ff tare ;)

  • Andulik 25 September 2008, 21:23

    Astept sa vezi seria4, este superba. Pe 25 este premiera la seria 5……. abea astept

Post a comment