Top

Concert Snoop Dogg la Bucuresti

Aseara in Bucuresti, la Arenele Romane, s-a desfasurat concertul Snoop Dogg ! Eu am fost acolo cu o gasca destul de mare, ei mai mari fani hip-hop decat mine, dar am intrat si eu destul de usor in atmosfera. Problema majora a fost frigul si faptul ca eu eram imbracat destul de subtire si chiar nu ma asteptam sa fie ataaat de frig !!

Cand am ajuns noi la concert, pe la 8:30, incepuse deja “recitalul” unor baieti de culoare, care au incalzit publicul destul de bine. Ei au cantat niste piese nestiute de nimeni, sau poate doar de mine ;)) Problema a fost ca dupa ce au cantat baietii astia, a mai mixat DJ-ul cateva minute si apoi a plecat si el. Pauza 30 de minute in care se auzea o muzica din fundal si nimeni nu facea nimic. In astea 30 de minute parca-mi venea sa ma duc pana acasa sa-mi iau o haina mai groasa.

In fine, dupa ce a inceput lumea sa-l huiduie putin, pentru ca tot intarzia, a aparut si Snoop, impreuna cu niste baieti (probabil aceeasi de la inceput). Snoop era imbracat ca un adevarat gangsta, avea niste bling-bling-uri pe maini, microfoul avea tot felul de chestii pe el ;)) in fine :))

A cantat multe piese necunoscute, dar la final le-a cantat si pe cele pe care le stiam cu totii. La un moment dat a aparut imbracat in tricoul nationalei de fotbal si cu un steag al Romaniei imens in mana ! In fundal canta “House of Pain – Jump Around” si tot publicul era in extaz. Finalul a fost frumos !

O recenzie a concertului in adevaratul sens al cuvantului gasiti pe monden.info scrisa de Pyuric ! :) Eu pregatesc pozele si filmuletele ceva mai tarziu !

Written by: OLiX

Sunt OLiX :) Atunci cand nu postez pe blog ma auzi la radio sau ma vezi pe instagram!

Latest comments

  • t3mb3 20 September 2008, 15:20

    frumos! pacat ca ti-a fost frigutz trebuia sa dansezi ..eventual ceva tribale :))

    Ultima insemnare a lui t3mb3 este.. clipe cu tine

  • Pyuric 20 September 2008, 15:34

    Eu fac parte din gasca aia de fani hip-hop mai mari decat tine… daaa :D A fost genial!

  • Adrian O. 20 September 2008, 15:47

    House of Pain + Tricoul naționalei României = cea mai bună potriveală :))

    Ultima insemnare a lui Adrian O. este.. Din concediu

  • v man 22 September 2008, 17:12

    daca nu intelegi despre ce scri nu e neaparat sa umplem netul de articole…acei baieti de culoare, pe numele lor Kurupt si Daz Dillinger sunt la fel de cunoscuti in lumea entaarteimentului, iar acele piese “necunoscute” sunt char piesele care lau consacrat. piese precum what’s my name sau next episode sunt piese cu raspandire mai larga, dar nici decum mai importante decat altele. am apreciat calitatea inregistrari video

  • kittti 24 September 2008, 16:53

    Vreau sa-ti spun ca in ziua concertului am avut ceva treaba la hotel Radisson unde a fost cazat Snoop si l-am vazut exact cand a iesit din lift , probabil ca se indrepta spre concert…. Era rupt de prafuri ce o mai fi tras el pe nas, avea o gluga-n cap si ochelari de soare la 12 noaptea :))) arata caraghios, dar era fff friendly cu toata lumea. Recunosc nu am avut cum sa merg la concert si nu am ce sa spun despre prestatia lui dar am auzit ca a fost hilar cu stagul Ro in brate:))

  • kittti 24 September 2008, 17:41

    am vazut! e fff tare omu’ cred ca era rup….

  • kiri 25 September 2008, 13:46

    @kitti: prafuri? … ai fost cumva cu el sa stii ce a facut? sau esti cumva expert(a) in comportament uman? … hilar? … pur si simplu omul a stiut sa se faca placut si nu cred ca trebuie sa fii “rupt” ca sa vii cu un steag pe scena.
    in rest ma bucur ca am citit recenzii pozitive si ca lumea a apreciat ce a facut (si eu as fi vrut sa fie mai lung concertul)
    un mic comment legat de stirea pro-tv: snoop nu a aparut pe scena “imbracat” cu steagul Romaniei ci cu un tricou al nationalei de fotbal si cu steagul in mana … dar ce vrei … niste tarani, ei erau mai ocupati sa ii prezinte pe cei de la pro-fm

  • Crystyna_rg 26 September 2008, 00:21

    well, OLiX, vorbim totusi despre Snoop Dog, e normal sa ne asteptam la bling-bling-uri mari si multe (blanuri etc), asa ne-a obisnuit el, pana la urma :))
    end-ul a fost chiar ceva unic(pentru Snoop ceva la care nu te asteptai…dar totul e posibil pana la urma :)))..a mai facut vreun artist care a venit in concert la noi asta? :-??

Post a comment