Top

De asta-mi place live !

Toata lumea stie ca mie-mi plac petrecerile si in special muzica house, dar o mare pasiune de a mea este si muzica rock atunci cand o aud cantata live !

In seara asta am fost in Twice la petrecerea Band vs. Dj, mai exact Hi-Q vs. Dj Chris Mayer si trebuie sa va spun ca a fost o experienta unica pentru mine ! In primul rand Hi-Q suna extraordinar de bine cu trupa in spate, adica LIVE ! SUNA GENIAL, VA JUR !

Multi ar putea spune ca Hi-Q este o trupa petru copii sau cine stie ce, dar Hi-Q poate canta pentru orice public care-si doreste sa se distreze, Hi-Q canta live si, precum spuneam, suna extraordinar de bine !

In seara asta Hi-Q au cantat versus un DJ, Chirs Mayer, mai exact a catat fiecare membru al formatiei Hi-Q cate 3 piese si Chris Mayer mixa alte piese impreuna cu piesele catate de cei de la Hi-Q dar si separat ! Nu a fost un Hi-Q, ci ei au cantat piese din repertoriul international, gen Bob Sinclar, Yves Larock samd. N-am cuvinte sa va spun cat de bine m-am simtit, cat de mult am sarit si cat de tare am urlat !

Written by: OLiX

Sunt OLiX :) Atunci cand nu postez pe blog ma auzi la radio sau ma vezi pe instagram!

Latest comments

  • sorin 18 September 2008, 07:31

    inregistrarea video s-a facut?….Nici nu sti cat de rau imi pare ca n-am ajuns:((….la urmatorul

    Ultima insemnare a lui sorin este.. Concurs fulger sorin.rusi.ro in colaborare cu eOK.ro

  • anca_n 18 September 2008, 13:10

    ce frumos a fost!!! :X ce pacat ca ai plecat asa repede :(

  • ADeea 18 September 2008, 13:44

    Foarte tare! Ma bucur ca te-ai distrat!!
    @anca_n eu cred ca OLiX era obosit, de aceea nu a mai stat. dar e ok, doar v-ati distrat , asta conteaza. :)
    @OLiX am o dilema:Mihai nu mai face parte din trupa HI-Q?Te intreb pentru ca il vad doar pe Florin si pe noua voce feminina in the picture. Si Mihai??

  • Florin Grozea 18 September 2008, 14:00

    @ADeea: fotografii mai multe de la petrecere găseşti la adresa: http://www.hiq.ro/blog/florin/2008/09/18/fotografii-de-la-twice-band-vs-dj/

    Inclusiv cu Mihai :-)

  • ADeea 18 September 2008, 14:11

    @OLiX Hmmm…I understand…pai atunci e altceva ;) ;)) foarte tare!
    @Florin Grozea multumesc anticipat pt link…am vazut pozele, insa nu inteleg un lucru[poate pt ca sunt blonda:P], ce legatura a avut Cosmin Selesi?e cumva in bandul vostru? :d

  • ADeea 18 September 2008, 14:25

    @OLiX Ahaaa, am inteles. Eram foarte surprinsa pt ca pe Cosmin il stiam ca fiind actor si de aceea. Multumesc ca m-ai lamurit. Si…ha-haa….(am ras la gluma ta :P);)

  • anku 18 September 2008, 14:58

    f tare!
    vreau si eu >:P
    te distrezi olix..;;) n-ai treaba! bv tie :*

  • ZeroNews 18 September 2008, 20:38

    Hi-q e o trupa buna, una dintre putinele din Romania!

  • Florin Grozea 18 September 2008, 22:35

    Cosmin Seleşi prezintă evenimente mondene, spectacole, petreceri private. A fost prezentator la noi la petrecere

  • ADeea 18 September 2008, 23:10

    @Florin aha, am priceput acum mai ales dupa ce 2 oameni inteligenti mi-au explicat, adica tu si OLiX. Multumesc! Si bafta pe mai departe cu trupa hi-q. si da, si eu sunt de acord, sunteti printre cele mai bune trupe din Romania.

    M-am linistit acum, ca am vazut poze si cu Mihai. :D

  • FunInTheSun 18 September 2008, 23:25

    HI-Q este cea mai tare trupa de petrecere din Romania. Stie sa faca super atmosfera, baietii sunt destepti si simpatici, iar fata are voce si e frumoasa!

    Cu trupa in spate sunt extraordinari. Iar HI-Q se adapteaza bine peste tot: concerte, cluburi, aparitii TV.

    Nu prea am auzit pe kiss melodii de`ale lor. Olix ? :-w :)

    Ultima insemnare a lui FunInTheSun este.. Puncte puncte!

  • alecsa 18 September 2008, 23:48

    imi plac cei de la hi-q (nu doar pt faptul ca florin si mihai sunt brasoveni) ci pentru simplul fapt ca au voci,au stiut din totdeauna ce sa aduk pe piata muzicala din Romania ,avand in vedere ca la capitolul asta stam cam prost…dar imi place si muzik rock…si de ce sa nu recunoastem sunt cv trupe in tara,care canta super ok rock…gen tapinarii,cargo,zero…
    apropo,florin,pe cand un videoclip nou?va pup

  • Ionut Bunescu 19 September 2008, 04:11

    aaa, nu am mai ajuns si miercurea asta la twice, dar scuze daca te-am stresat miercurea trecuta, eram putin “distrat” :)) sper ca am fost coerent macar in exprimare :D

    hai noroc! si la multi ani la kiss [si cu mine in curand :)) ]

    Ultima insemnare a lui Ionut Bunescu este.. Buco-percuţie

  • Catalin 19 September 2008, 10:20

    data viitoare imi voi face si eu aparitia in twice , da’ tre’ sa gasesc o bruneta buna sa’ mi tina companie :> si Olix pot sa te salut si eu?:)

  • Catalin 19 September 2008, 12:00

    pai brunetele sunt febletea mea :d si sa inteleg olix, ca nu te pot saluta?:P