Top

Un an de radio

In seara asta implinesc un an emisie la KissFM Romania, un an de cand am inceput la KissFM emisiunea de party numita Partydul KissFM impreuna cu Dan Marcu.

Pentru treaba asta trebuie sa ii multumesc in primul rand lui Serban Huidu, pentru ca a avut incredere in mine si m-a ajutat asa cum a stiut el mai bine ! Nu, Serban nu a fost pila mea, nu am ajuns la KissFM avand pile, ci am ajuns prin propriile forte si cu ajutorul unor oameni care au crezut in mine. Pe Serban l-am cunoscut pe un forum unde se discuta foarte deschis si liber despre radiouri, eu am intrat intr-o discutie colegiala cu el, mi-a raspuns si am tot vorbit. Dupa ce am venit in Bucuresti lucrand ca IT, mai intai la KissFM si apoi la Prima, Serban m-a trimis la lectii de dictie si ma stresa zilnic sa scap cat mai repede de accentul de Banat, daca-mi doresc sa intru pe radio !

Trebuie sa-i mai multumesc si lui Vadi Rus, fostul nostru director de programe, care a avut incredere in proiectul Partydul si ni l-a dat pe maini mie si lui Dan. Rezultatele s-au vazut in audiente, sambata noaptea, majoritatea celor care ascultau radio, ascultau Partydul KissFM. Sunt de acord, nu toata lumea digera si asculta muzica house, asa ca in ultimele saptamani am inceput sa mai pun si piese hip-hop cunoscute de catre toata lumea.

In final trebuie sa-i multumesc si lui Denis, noul nostru director de programe de la Kiss, care a avut si mai mare incredere in mine si mi-a dat emisiunea RadioNet pe tronsonul 20-23. Ii multumesc lui Denis si pentru ca a repus in grila de programe de la Kiss emisiunea Partydul KissFM incepand din aceasta sambata !

Petrecem si saptamana viitoare !

Written by: OLiX

Sunt OLiX :) Atunci cand nu postez pe blog ma auzi la radio sau ma vezi pe instagram!

Latest comments

  • web2002 15 September 2008, 01:20

    La multi inainte! :)

  • miriam 15 September 2008, 01:23

    la multi ani! Cu partydul si cu celelalte!

    E frumos ce ai scris si sunt convinsa ca te-ai gandit si te gandesti si la cei care au stat (si vor sta mereu) sa te sustina pana la plecarea te in Bucuresti.

    Poop!

  • Kittutza 15 September 2008, 01:29

    Bravo! Cred ca ii multumesc si eu domnului Denis ca a readus Partydul :D

    Ultima insemnare a lui Kittutza este.. Şopingul de dimineaţă

  • Mika 15 September 2008, 01:46

    La mai multi! :) Si noi iti multumim tie Olix pentru emisiunile faine pe care le faci. Tine`o tot asa ;)

  • vladinho 15 September 2008, 02:14

    LA MULTI ANI!

    Ultima insemnare a lui vladinho este.. Fifa 09 Juggling Skills Tutorial

  • claus 15 September 2008, 04:33

    La mai mulţi! În anul ăsta nu prea am ascultat KissFM, recunosc. Poate recuperez în anii următori… :P

    Ultima insemnare a lui claus este.. Formă sau fond?

  • KornNT 15 September 2008, 06:54

    Multi inainte Olix! :* >:D< Ultima insemnare a lui KornNT este.. Unguru is back

  • sorin 15 September 2008, 07:50

    OLix la multi multi ani de radio pentru ca stiu ca esti pasionat si-ti place. Este o “munca” facuta si dintr-o mare placere. Inca o data “La multi ani”. Ii multumim si noi domnului Denis pentru ca ti-a oferit cele 2 emisiuni care vor face audiente maxime.

    Ultima insemnare a lui sorin este.. Lucratul de la varsta frageda

  • iliana 15 September 2008, 09:32

    LA MULTI ANI! si bafta in continuare , ma bucur foarte mult ca o sa avem din nou Partydul Kiss Fm :x :) multumim sefului tau ;)

  • ADeea 15 September 2008, 09:33

    Da, si faci o treaba excelenta la radio! La multi ani OLiX si la cat mai multi ani!!!!!!!!!!!! Bafta! te pup >:D<

  • rainy 15 September 2008, 09:42

    Nu-ti mai urez clasicul “multi inainte”…e clar ca or sa fie multi. Ti-am mai zis eu ca esti angajatul ideal. Ziceai de aia fanatici care ies in strada pt. o echipa de fotbal…asa esti tu cu radioul. :P
    Si ti-am mai zis ca esti dovada vie a expresiei “dreams come true”. Cand ma uit la tine, ma apuca optimismul. ;))
    Sa ai la fel de multa energie in continuare!

  • Marius Cioane 15 September 2008, 09:47

    “La multi ani de Kiss FM!” & “Bafta in continuare!”

    :)

  • deeapoisongirl 15 September 2008, 10:37

    dear olix la kt mai multi ani alaturi de echipa kiss fm,la kt mai multe emisiuni frumoase cu teme interesante de discutie..si sa ne auzim la implinirea a zece ani de emisie!

    Ultima insemnare a lui deeapoisongirl este.. Leapsa

  • Cristian Teichner 15 September 2008, 12:43

    Nu cred! Doar un an de KissFM?? :-))
    La cum suni pe radio si ce progrese ai facut as putea spune ca esti de cel putin 3-4 ani in radio (fara sa includem TM).

    La multi ani de KissFM si de emisiuni tot mai bune!!

  • Patrys 15 September 2008, 15:20

    La Muuuuuuuuuuuulti Muuuuuuuuuuulti Muuuuuuuuulti AnI !!!!!!!!!!!!!

    &

    Multa BAFTA In CONTINUARE !!!!!!!!!!:*:*:*:*:*

  • anca_n 15 September 2008, 18:31

    La cat mai multi ani!!!!!!!!!! :*

  • FunInTheSun 15 September 2008, 19:08

    Partydul face un anisor. Sigur o sa fie mega petrecere sambata viitoare. Eu ma duc la un majorat si sper sa conving pe toata lumea ca Partydul e cea mai buna solutie de distractie ! Nick e dj`ul meu [preferat din Romania. L`am vazut de multe ori in vara asta mixand la mare. Super tare ! Abia astept ziua de sambata.

    Ne auzim pe chat, sms`uri :)

    Nu in ultimul rand, La multi aaaani !!! Bafta olix acolo dupa microfonul de la Kiss ! multe emisiuni si Partydului viata lunga!

    Ultima insemnare a lui FunInTheSun este.. SUMMER PLAYLIST 2008 la final !

  • DJ_PsyHOtiK 15 September 2008, 19:23

    la multi ani:D 4 partyd:d

    orikm

    :-j..lasa

  • anku 15 September 2008, 21:02

    LA MULTI ANIIII ,Olixu !!! :D
    am cam tras “chiulu”..da “revin” eu…
    si o sa fiu prezenta seara de seara…promit ;;)
    :*

  • ZeroNews 15 September 2008, 21:04

    Felicitari! Si la mai mare … cine stie, poate intr-o zi te gasim la PrimaTV

  • Tzontzyca 15 September 2008, 22:53

    Heei !La multi ani si la muulte emisiuni la fel de tari inainte!!!

  • tibi 15 September 2008, 23:14

    Sa ai parte de multi ani de colaborare fructuoasa cu Kiss fm! Si sa va traiasca Partydul!

    Ultima insemnare a lui tibi este.. Miss Italia 2008

  • Reghi 16 September 2008, 03:29

    Felicitari! Ma bucur foarte tare ca ai ajuns sa faci ceea ce iti place si trebuie sa recunosc ca devii tot mai bun! Sa nu te lasi de radio nicicum! :) Inca mi-e cam ciuda ca ma bateai la jocuri cand eram mici, dar in rest sunt mandra de tine! :P

    Ultima insemnare a lui Reghi este.. Toothless

  • Un roman in Canada 16 September 2008, 04:32

    La multi ani! Emisiuni interesante si buna dispozitie :)

    Ultima insemnare a lui Un roman in Canada este.. De ce Canada si nu Romania?

  • dannn 16 September 2008, 12:35

    Felicitari! Keep goin`!

    Ultima insemnare a lui dannn este.. Viva la Musica

  • mim 16 September 2008, 15:25

    Tine-o tot asa olix, noi te vom asculta :)

    Ultima insemnare a lui mim este.. Alte 150 poze pentru iPhone

  • korinnaMS 16 September 2008, 15:27

    multe secole inainte. sa te ascultam si cand o sa imbatranesti si o sa te sprijini de un baston :)) promit sa ti-l imprumut pe al meu :P

    Ultima insemnare a lui korinnaMS este.. vand bilete….

  • DJ_MQ 16 September 2008, 16:48

    La Multi Ani!!! si multa multa bafta. KEEP UP THE GOOD WORK and have fun doing what you like!:D
    Cheers

    Ultima insemnare a lui DJ_MQ este.. Decât…

  • rozza 20 September 2008, 00:54

    Hehe,numai un anisor ai?Parca te ascultam de o viata!Ne-ai intrat la sufletzel cu optimismul tau si vorbesc serios :).

    Abia astept sa te aud si la Partydul pentru ca mi-a fost dor de voi :).

    Multe emisiuni frumoase si sa evoluezi frumos :).

    Ultima insemnare a lui rozza este.. eu si tata,dragoste neconditionata

  • Mariusica 20 September 2008, 02:54

    Hai sa fii sanatos, voios, voinic. Mai nou…te ascult :D. Dau si mesaje….sunt fan…ce sa mai :)). Am venit si eu din Greece…superb. U must go there. Insula Thassos.

Post a comment