Top

Fetele se distreaza cel mai bine

Tocmai m-am intors dintr-un club de fitze, club in care n-am mai fost pana acum. E vorba de Turabo (data trecuta fusesem in Fratelli) in care am ajuns la miezul noptii. Parcarea era plina. Intrarea era libera, dar totusi la poarta erau niste baieti carora daca nu le placea de fata ta sau de cum esti imbracat, cu siguranta nu te lasau sa intri. Eu eram cu o amica, iar cand am trecut de bodyguarzi purtam o discutie si nici macar nu i-am observat. A fost ok, nici noi nu le-am atras lor atentia in vreun sens negativ.

In club era deja destul de multa lume, dar ne-am gasit si noi un loc in care am dansat incontinuu pana aproape de ora 3. N-am mai fost ca data trecuta, n-am mai stat sa analizez lumea, sa vad cine e imbracat, cum e imbracat, cum se comporta samd. Am fost eu cu ea, muzica era foarte buna, am dansat, am baut si nu ne mai interesa aproape nimic din ce se intampla imprejur. 

Totusi, am observat mai cateva grupuri/feluri de oameni pe care vreau sa vi descriu in continuare.

  • fetele care zambesc, danseaza pe mese, descult pe canapele, beau, se destrabaleaza si se simt cat se poate de bine fara sa le intereseze nimic altceva;
  • fetele triste / scarbite, sunt fetele care de obicei sunt “agatzate”/atarnate de un tip cu bani, merg unde merge si el, ii fac pe plac, ii suporta prietenii. Ele stau la masa, beau scarbite o bautura si asteapta sa se incheie inca o seara in compania lui. (poate nu e chiar asa, dar asa mi le imaginez eu);
  • baietii veseli sunt cei care, la fel ca fetele care zambesc, vin doar ca sa se distreze. Ei fac consumatie minima, merg aproape de pupitru, aplauda dj-ul, danseaza, transpira si apoi bifeaza in calendar inca o seara misto in club (in categoria asta ma incadrez si eu);
  • baietii smecheri, sunt aia care au bani, uneori au masa pe care uneori o platesc, iar alteori le-o rezerva un prieten care ori e barman ori e angajat al clubului. Ei ori stau la masa, ori in picioare, iar in fata lor danseaza ori fetele care zambesc, ori pe laga ei stau fetele alea triste. (Sa nu cumva sa va treaca prin cap sa-mi spuneti ca-i invidiez pe astia cu bani ca o sa va sterg comentariile, pe bune ! Nu, nu-i invidiez si nu o sa vreau sa ajung niciodata ca ei !!)
Pan` la urma sunt doua categorii de oameni, aia tristi si aia veseli, aia care vin sa se distreze si aia care vin sa se simta bine. Da, culmea e ca toti se simt bine, dar in felul lor. A fost o placere pentru mine sa vad majoritatea fetelor dansand, dar ma si scarbeam cand vedeam baietii smecheri cum stateau ei rezemati de ceva, aveau o bautura in mana si .. observau. Da, asa se simt ei bine :( 
Am mai spus-o si o repet, nu conteaza ce club e, conteaza cu ce atitudine te duci acolo si cu cine te duci acolo. Le apreciez foarte mult pe fetele care merg in club sa se distreze, fie ca este un club de fitze, fie ca este petrecerea de miercuri seara din Twice.
Miercuri seara am fost in Twice ! Miercuri imi place in Twice, sunt oameni mult mai ok decat vineri sau sambata, iar atunci cand ne adunam mai multi estei si mai fain ! Am fost cu prieteni, multe fete si, precum spuneam, multa lume foarte ok si pusa pe distractie !
Repet si subliniez ! Daca mergeti la o petrecere, mergeti sa va distrati, nu sa comentati/analizati. Simtiti-va bine si respectatii pe ceilalti !
Si da ! Fetele se distreaza cel mai bine !

Written by: OLiX

Sunt OLiX :) Atunci cand nu postez pe blog ma auzi la radio sau ma vezi pe instagram!

Latest comments

  • Kittutza 7 September 2008, 05:12

    Niiice. Toata lumea lauda petrecerea din Twice, poate o sa ajung si eu candva.

    Ultima insemnare a lui Kittutza este.. Ciudat, nenea doarme pe panou

  • sorin 7 September 2008, 08:51

    Frumos…bravo:). Fetele percep altfel distractia si la ele e mai usor sa te distrezi. O distractie intre fete este mereu reusita, o distractie intre baieti suna a distractie gay

    Ultima insemnare a lui sorin este.. Becali are capul “puternic?” – suna a gol sau plin?

  • Pyuric 7 September 2008, 11:04

    Ancaaaaaaaaaa!

    Ultima insemnare a lui Pyuric este.. Videochat cu Sanziana Negru & Matteo @ eOk

  • petrisor socol 7 September 2008, 12:53

    nu stiu de ce, dar niciodata nu am avut atractie fata de cluburi. intotdeauna mi s-au parut de prost gust. cel mult o terasa.

  • Sergiu 7 September 2008, 13:02

    Complet de acord. We share the same opinion. Am fost si eu vineri noaptea in twice si mare tristete e acolo. Era pustiu, muzica destul de jego… Nici nu l-au lasat pe un prieten sa intre ca era in maieu si aia s-au atacat si au plecat acasa. In fine, am fost cu sor’mea in Princess dupa aia si am mai baut, dansat a fost ok. Dupa aia am fost in Silver la afterparty pana la 9… SUPER TARE a fost in Silver. Majoritatea dansau, fete pe canapele, sormea il fraierea pe unul sa ii ia de baut si beam si eu… :)) Inca ma dor picioarele dupa noaptea aia. Daca ieseam aseara eram mesean din ala,vorba lui Vali Barbulescu(parca).

  • tibi 7 September 2008, 13:36

    corect :)

  • vladinho 7 September 2008, 13:40

    vreau si eu miercuri in twice :-D

    Ultima insemnare a lui vladinho este.. Romance Sexy 3

  • anca_n 7 September 2008, 15:06

    Olix, data viitoare o luam obligat-fortat :P si pe Pyuric, nu? ;))

  • ADeea 7 September 2008, 15:57

    Ma bucur ca v-ati distrat. Super tare! Desi marturisesc ca eu nu prea sunt fana twice. Eu sunt mai mult adepta(recent) cluburilor mai stilate si NU cu fite dar din nefericire asta e cam greu de gasit. Dar sunt si cluburi ok, cu fite putine sau deloc. Un exemplu ar fi cluburile unde se asculta rock, chiar daca nu sunt rockerita pot spune ca sunt chiar ok. Sau Pat Lounge- imi place mult, ala chiar mi s-a parut mai stilat. Si eu nsunt de parere cu ce ai spus, exista mai multe categorii de oameni:la unii i-as putea numi romani sincer :D nu stiu daca esti de acord cu mine, dar eu asa gandesc. De exemplu cel mai mult ma enerveaza tipii care se dau smecheri desi poate nu sunt si ca au bani, fite muschi etc. Ma scarbeste sincer atitudinea lor. Dar asta e, n-am ce face! Sau fetele triste cum le=-ai spus tu, pai cine le-a pus nene sa umble cu nu stiu cine…adica pardon..raspunsul e evident…money money money!
    Asadar nu mai trebuie sa repet si eu in ce tara traim…:) scuze pentru duritatea mea dar am facut o legatura cu spusele tale si am completat si ceea ce gandesc eu si am ajuns la acest raspuns…corect sau nu…

    Dar da, ai dreptate, fetele se distreaza cel mai bine!!!
    GIRLS JUST WANNA HAVE FUN!
    :D
    Imi place OLiX ca din cate observ, tu chiar stii sa te distrezi spre deosebire de alti oameni. Si asta e un lucru chiar bun. Felicitari!
    Si la cat mai multe nopti albe:P adica distractie, dans, muzica buna, fum, fete…etc..:D
    Have fun!

    Spui ca ai fost doar tu cu ea, va sta bine impreuna din cate observ eu din acea poza. Feliciari inca o data si..enjoy ;)

    si e si blonda..sa inteleg ca iti plac blondele :P :d:d:d

  • sorin 7 September 2008, 16:20

    Anca_n ai dreptate. Data viitoare o luam si pe Cristina. Acum era in vacanta. Data viitoare nu mai scapa:D

    Ultima insemnare a lui sorin este.. 10 sfaturi pentru un calculator nevirusat

  • A.I. 7 September 2008, 16:47

    ma intreb acum: daca eu, la 30 de ani, nu ma mai lasa picioarele si plamanii sa ma agit intr-un club, ca la 25 de ani, o sa fiu considerat fitos ca stau jos si ma uit la ceilalti ? :))))

  • TheBoss 7 September 2008, 18:37

    OLiX , normal ca v-au lasat sa intrati, ca doar unul e OLiX de la KISSFM, ii sunasem eu inainte sa ma asigur ca va lasa, ca de nu… vai de ei :))=))

  • vladinho 7 September 2008, 18:46

    @OLiX: Sa nu ma uiti :|

    Ultima insemnare a lui vladinho este.. Ce jocuri asteptam?

  • ADeea 7 September 2008, 19:08

    Ieeeiiii :d/ foarte tare!:D ca iti plac blondele :P
    in sfarsit un baiat inteligent care nu crede despre blonde ce se spune frecvent…si nu, nu e vorba..de ce stim toti ca se zice…;) ci..ce spun ..unii oameni..:)

    Oricum pozele sunt foarte misto!

  • Bianca Linta 7 September 2008, 19:59

    aawww si eu lipsesc de acolo :( Lasa ca ma intorc eu si mergem in Twice sa dansam ca nebunii pana se aprind luminile si ne dau afara cu forta :) hihi

    Ultima insemnare a lui Bianca Linta este.. Purity….

  • Un roman in Canada 7 September 2008, 21:43

    In Romania lumea stie sa se distreze. In Canada parca ploua si ninge tot timpul (de fapt chiar acum ploua si-s 15 grade). Am fost intr-un bar cu striptease aici in Toronto si sa zicem ca ne-am distrat avand in vedere ca am fost un grup de baieti si ce puteam face decat sa radem de fetele care dansau la bara. Insa la ocazii speciale gen revelion e plictiseala mare. Fara dansuri pe masa, fara beute sa mergi pe burta. Doar mancare si bautura cat sa fii treaz la volan, o muzica ceva in surdina si un barman plictisit si dornic sa-i plece si ultimul client sa poata pleca acasa…

    Ultima insemnare a lui Un roman in Canada este.. Toronto – orasul violentelor

  • Sergiu 8 September 2008, 12:47

    Olix, imi dai un mail cu o zi inainte sau in ziua respectiva si eu vin. :P Mie mi-a murit crew-ul de party ca sa zic asa, asa ca sunt ca si copiii aia neiesiti din casa in momentul asta. Ies la orice. Cum au fost aia vineri de au plecat acasa la 11, ca era unul obosit si avea munca. :| Apropo, cand reincepe partydul? Ca ai zis ca la sf lui august.

    @ADdea, daca mi-ar da si mie bouncer-ul drumul inauntru ca sunt dragutza sau doar ca am o gaura intre-un loc din partea inferioara a corpului sau daca noua ne-ar cumpara bautura fetele… Ne-am distra si noi mai mult ca fetele. :P M-a amuzat o prietena ca a zis ca nu ar vrea sa fie baiat in bar/club.

  • ADeea 8 September 2008, 18:27

    @Sergiu Asa si? ce legatura au spusele tale cu ceea ce am zis eu??? ca nu inteleg….sau poate sunt eu prea blonda….poti sa fii mai explicit? multumesc..

    OLiX scuze pentru off-topic, insa nu am inteles ce anume a vrut sa spuna Sergiu in legatura cu ceea ce am spus eu si de aceea l-am intrebat. Sper sa nu te superi pe mine.

  • Sergiu 8 September 2008, 22:01

    ADdea, ai spus ca fetele se distreaza mai mult. Daca as putea sa intru in 5 cluburi pe noapte ca oricum e moka intrarea in multe locuri si dupa aia sa gasesc o proasta sa imi cumpere alcool, m-as distra si eu mult mai mult. :D

    De exemplu:
    -eu:10RON intrare party + 20RON intrare afterparty + 100-150RON alcool = 180RON/noapte
    -fata draguta: 0RON intrare party + 20RON intrare afterparty(daca se descurca gaseste un fraier sa i-o plateasca oricum) + 0-13RON alcool = 0-33RON/noapte

    Hmm… :P

  • ADeea 8 September 2008, 22:04

    hmmmm…am inteles unde bati ;) da, ai dreptate
    dar fata draguta ce nu face ea ca sa primeasca toate astea…he-he…microfonu’ microfonu’ :))) :P

  • Sergiu 9 September 2008, 12:09

    ADeea, nu face nimic. Daca o duce capul, nu face nimic. :)) Vrei sa zici ca nu te descurci sa ai o noapte absolut gratis? trebuie decat sa dansezi nitel cu unul care e fraier si cumpara bautura la fete, nu trebuie sa ii faci nimic altceva. Imi e sila ca sunt barbat din cauza astora. :))

  • ADeea 9 September 2008, 14:23

    mda posibil desi eu nu am prea intalnit asemenea cazuri de “fete destepte” o da :)) ci doar cele care trebuie sa presteze pt a primi :P :)))))
    oricum sincer, ma refer la ce ai spus in ultima fraza, nu ma intereseaza “sa ma descurc” pt ca nu ma intereseaza subiectul :) oi fi eu blonda da sunt o blonda mai altfel;) :d

  • Sergiu 10 September 2008, 14:09

    :)) Fetele care presteaza pt o bautura sunt amuzante. Dar au si ele scopul in societate. lol. Si nu cred ca daca esti blonda esti intr-un fel. Cei drept ca n-am avut nici o iubita(rahat, prietena suna prea de liceu si iubita prea serios :))) blonda asa ca…