Top

Linux, satanismul si prostia omeneasca

De la colegul Sebi care a gasit o chestie foooarte tare pe un forum, adica aici ;)

Deci utilizatorii de linux sunt satanisti. Sau, ma rog, asa cred unii. De unde asta:

Vine nus’ ce cunostina de-a lu shefu azi la el si il roaga sa il dea pe baitu de la service ca ala stie linux. Adica eu. Ce se dorea. O biserica baptista primiseara un amarat de server isi luasera net si vroiau sa faca un server de http, sa puna pagina de web pe el. Ma duc la biserica, ma uit la rabla aia, cu un baiat care chinuia un webserver pe un windows.
Domne ca nu vrea si cu asta basta. Il intreb pe asta de m-a adus: “ce fac?”
-baga linux
Bun, scot cd-ul cu linux ( dstributia mucles sa nu fac reclama) si punete pe clapetat. Muncesc eu ce muncesc, si la un momentdat ma intreaba al cu wingozu ce fac acolo. Ii raspund amabil iti fac serverul . Bine.
Dupa 15 minute ma bate cineva pe umar. Cand ma intorc sa fac cu inima. Politia.
-Ba ce faci aici.
Eu: – fac un server de http.
S-a uitat ala la mine, ma rug nu stiu cat o fi inteles ce i-am zis, unfla pieptul si ridica tonu.
-Ba s-a raportat aici ca cineva tulbura linistea publica cu apucaturi satanice.
Ma uit in jurul meu, si ii zic
-Domne cat am fost aici a fost liniste.
Robocop deja nu mai stia ce sa ma intrebe. Se intoarce catre ala cu wingoaza si il intreaba.
-Unde e ala cu satanismul.
Precizez ca robocop era pregatit cu bulanul pt exorcizare, iar pe fata lui se vedea ca avea cateva la activ.
Nea wingoz indreapta catre mine degetul si zbiara.
-Domne ala e , uite ce face pe comp. Numa cifre etc etc si numai incantatii scrie acolo.
Va dati seama ca pt garcea era deja prea mult. Sta se scarpina dupa ureche, se invarte si concluzioneaza. Merem la sectie dati declaratie.
Da neica si de la un amarat de server am ajuns sa dau declaratii la sectie. Norocul meu ca acolo am gasit un client de al meu care era goanga mai mare , si dupa ce a ascultat povestea razand cu lacrimi , m-a lasat sa plec
Asa ca aveti grije ce mai satanizati pe la compuri

Linux ? Piei satana ! =))

Da` depsre sediul Electrica fara curent stiti ?

Written by: OLiX

Sunt OLiX :) Atunci cand nu postez pe blog ma auzi la radio sau ma vezi pe instagram!

Latest comments

  • ADeea 26 August 2008, 15:55

    Vaai! :)) foarte tare!
    OLiX, esti genial! Eu una iti multumesc ca ma faci sa rad si ma mai faci sa uit de probleme.
    Mai ales faza cu robocopul :)) foarte tare…=)) =))

  • sorin 26 August 2008, 16:26

    Criminal….Am ras tot departamentul si toata firma…Am dat mass:))

    Ultima insemnare a lui sorin este.. Cateva articole interesante din blogosfera

  • Iulya 26 August 2008, 16:33

    tulbura linistea publica cu apucaturi satanice ?
    Prost si politistu’ ala.

  • iliana 26 August 2008, 16:40

    =)) =)) vai =)) ce portie de ras!! =))

  • korinnaS 26 August 2008, 17:22

    LOL! Piei satana! :)) doamne.. mare ti-e gradina, si plina cu destepti…

    Ultima insemnare a lui korinnaS este.. concediu

  • mim 26 August 2008, 17:23

    Cifre numere, toate pe un fundal negru in consola, fara mouse.. . .!?! sigur era posedat :))

    Ultima insemnare a lui mim este.. Mandriva 2009.0 [Beta 2] Screenshot

  • mihdel 26 August 2008, 18:03

    lool..saracu’ om:))))
    “Domne ala e , uite ce face pe comp. Numa cifre etc etc si numai incantatii scrie acolo.”
    cat am ras la faza asta=))))
    ms olix:))))

  • Sergiu 26 August 2008, 19:47

    Mda, traim in Romania. Era un forum super tare cu intamplari din spitale povestite de asistenti si doctori. :)) Si acolo cate chestii tari erau.

  • lacrima:P 26 August 2008, 20:40

    da recunosc si eu am ras cu lacrimi=)):)) ……si sincer si bunica a zis ” canta satana”cand a auzit melodia in the end de la linkin park a zis ca nici vorbi romaneste nu stie. ar trebui sa o filmez si sa o pun pe net=)) oricum e super tare……Domne ala e , uite ce face pe comp. Numa cifre etc etc si numai incantatii scrie acolo.
    =))=))=))=))=))=))=))

    Ultima insemnare a lui lacrima:P este.. Mi-e dor……..

  • ADeea 26 August 2008, 21:17

    OLiX da care e faza cu nea wingoz?? de fapt cine e ala, ca nu prea a priceput blonda de mine =))

  • Bobe (xZibitBMN) 26 August 2008, 21:43

    bai nu shtiam ca exista oameni care vad realitatea distorsionata rau ( ce concluzie a tras ala cifre chestii trestii = a venit satana) si a facut reclamatie la politie

    =)) =)) =))

    chiar ca am ras cu lacrimi

  • KornNT 26 August 2008, 21:56

    Aoleu ala e mai rau ca Garcea :)) =))

    Ultima insemnare a lui KornNT este.. Un nou mix

  • DJ_PsyHOtiK 26 August 2008, 22:23

    LINUCS (X) – :))

    Prea tare:))

    Tulbura linistea publica:)

    Deci..LINUx- Tampit!

    scz scz scz dk am sris cva incorect dar tastatura asta:)

  • bianca 26 August 2008, 22:39

    =))=))=))=))=))=))=))=)) asta e tot ce pot sa fac=))=))=))=))=))=))=))=))

  • Victor 27 August 2008, 01:04

    Offtopic (pentru care îmi cer scuze) – Olix, check this out: http://victor.ncd.ro/?p=332 Cred că ştii despre ce e vorba.

    Ultima insemnare a lui Victor este.. Romania iz fun

  • Victor 27 August 2008, 09:14

    Ufff… credeam că sunt primul… Se pare că tre-să mă apuc de citit şi alte bloguri…

    Ultima insemnare a lui Victor este.. Romania iz fun

  • anku 27 August 2008, 10:07

    =)) hai frate nu-i posibil :))…
    mai exista si oameni din astia :| :))

  • A.I. 27 August 2008, 12:51

    mai bine punea o cruce langa monitor si virusa lucrarea satanei ? sau il stropea cu apa sfintita si il termina de tot. =))

  • obnosis 27 August 2008, 13:00

    chmod 666 anyone?…

  • Ioana 27 August 2008, 17:05

    OLiX te iubesc :P ca ne faci sa radem :))
    ca tot esti foarte tare, nu vrei sa fii sotul meu? :P
    =)) :)) :-j

  • xander 27 August 2008, 22:05

    hai frateeeee, asta e tare, odata am incercat sa imi instalez un server linux acasa tot pentru un webserver si nu am reusit, o fi din cauza ca stau peste drum de o biserica?

    Ultima insemnare a lui xander este.. Away!!!

  • xwd 29 August 2008, 21:06

    Eu sunt mare pasionat de linux :D deci de acum sa ma feresc sa intru in biserici si sa lucrez la calculatoare :))

  • Felicitari Online 3 September 2008, 10:50

    Am mai citit faza asta undeva si am ramas socat. Nu prea e de ras, ca nu stii ce “pulitai” pus pe exorcizare te baga o noapte la beci ca ai deschis portile iadului :-W…

    Ultima insemnare a lui Felicitari Online este.. Ce faci pisi?

  • Stefan 15 November 2012, 15:36

    Se instaleaza robul Lui Dumnezeu Linux

Post a comment