Top

Catering la misto !

“Ce mancam?” asta e intrebarea care rasuna prin toate institutiile din lume incepand cu ora 12 la pranz pana pe la ora 16 asa. Unii sunt norocosi si au cate un chiosc, o cantina pe langa sediul firmei, in schimb altii n-au decat sa comande mancare de undeva. Unii sunt “abonati” la tot felul de firme serioase si uneori mai scumpe, altii incearca tot felul de firme noi si de multe ori isi iau tzeapa.

Asa am comandat noi zilele trecute de la o firma care initial, soferul, a uitat sa ne lase jumatate din comanda, am revenit cu un telefon la firma, s-a intors soferul, ne-a lasat niste chestii, a luat altele care erau in plus, etc :)) Mancarea a fost ok.

Vineri, am comandat de la altzii, al caror site il uit acum. Am comandat niste paste, care in mare parte au fost ok, au avut nuca deasupra si chiar mi s-a parut o treaba misto asta. Problema a fost ca pastele aveau si un ardei iute imprastiat prin toata portia de paste. L-am evitat cat am putut, dar tot am simtit iuteala. Eu n-am avut o problema asa mare cu treaba asta, in schimb una din colegele mele cu care comandasem, a renuntat, pentru ca devenise prea iute.

Eram 3 colegi care am comandat, dar comanda nu depasea inca 75 ron, care este suma minima a unei comenzi aduse in zona Pipera, asa ca am mai comandat niste portii de “cartof cu bacon, urda si smantana”.

Am asteptat 2 ore infometati sa vina mancarea. A venit !! Uraaa !! Hai sa mancam. Desfacem portiile si analizam. Pastele aratau bine, papanasii mei la fel, in schimb cartoful era un cartof (!!) copt, chiar nu ne asteptam sa fie unul singur, urda lipsea, in schimb se vedea o ramasita de smantana acolo. Totusi .. lipsea ceva. Am cautat in toate cele 3 pungi si nu gaseam nici servetele si nici macar tacamuri. Comanda noastra a fost aproape de 100 ron si nu s-a gandit nimeni sa ne puna servetele si tacamuri ??? Ei se asteptau ca noi sa avem tacamuri si servetele la sediu ?? Doar le-am spus ca e la firma.

Am gasit pan` la urma 3 furculite, cate una pentru fiecare, dar tot m-am ofticat si am sunat la ei sa-i cert pentru asta si pentru cartoful copt care arata ciudat. Mi s-a spus ca trebuia sa cerem servetele si tacamuri, TREBUIA SA LE CEREM !! WTF ??!?! In fine, iar cand i-am spus ca arata ca dracu` cartoful ala n-a mai stiu ce sa zica aia de la telefon.

Am inchis, am inghitzit si asta e. M-am multumit cu ce avea. Am aruncat la gunoi cartoful pentru ca mie nu-mi mai era foame si colegii pe care am vrut sa-i servesc cu el s-au cam ingrozit cand l-au vazut.

In concluzie aveti grija ce comandati de mancare si in special de unde ! O colega-mi sugera ca data viitoare sa deschidem mancarea in fata suferului si daca nu ne place ceva sa i le dam inapoi si sa nu i le platim. Eu n-as putea face asa ceva, dar vineri imi venea sa ma duc la sediul firmei alora sa le pun cartofu` in cap si sa le cer si cei aproape 10 lei platiti pt el :(

Zappy pt luni tot pe aia mi-i recomanzi sau ai altii mai buni care nu cer nici minim comanda de 75 ron si au si mancare mai ok ? (Pastele recunosc ca m-au fascinat !)

Written by: OLiX

Sunt OLiX :) Atunci cand nu postez pe blog ma auzi la radio sau ma vezi pe instagram!

Latest comments

  • DJ_PsyHOtiK 25 August 2008, 11:21

    Asha e in Romania…sa nu te speri…krd’ma;)

    Ywppyyyy snt primu kre scrie aici:>

    n-ai ce s le faci la romani

    Asta e:-??

    Deci cam asta e romania

    Eo sincer nu dau comanda de haleala:))=))…mrg…dau cei din gossip de kte o pizza da rar:))….

    Deci ASTA E ROMANIA … ASTA AVEM ASTA FOLOSI:P

    astept raspuns despre comu meu:>

    P.S. my intra si u pe mess dk nu ai treaba sa mai vorbim si noi;)

  • miriam 25 August 2008, 11:24

    daca este ceva ce ma enerveaza cumplit in Romania este NON CALITATEA SERVICIILOR.

    Firmele iti iau banii si iti dau servicii naspa, incomplete, de proasta calitate. Nu se gandesc ca prin asta pierd clienti? Si, cum spuneai si tu, pe langa ca sunt de proasta calitate mai iau si o groaza de bani pe ele.

    Ce e de facut? Ii tot sunam pe aia de la Protectia Consumatorilor?

    Spuneti si voi….

  • Zappy 25 August 2008, 11:25

    N-are rost sa dai vina pe mine, domnu. Ti-am zis ca noi comandam foarte multi si niciodata nu se pune problema sa nu ne puna chestii sau sa nu fie bun. Cred ca deja ne au ca si clienti fideli si nu isi mai permit sa faca balarii…
    Nu-ti mai recomand nimic, sa te descurci, ca dup-aia iar ma faci de cacao pe blog.
    Apropo, mi-e foame.

    Ultima insemnare a lui Zappy este.. Televizor cu mileu si bibelou

  • Pyuric 25 August 2008, 11:32

    Recomand salatele si pizza de la TrentaPizza.ro :D Desi nu poti sa mananci non stop numai asa ceva… Da cred ca mai gasesti si altceva pe acolo :) Mai comandam intr-o perioada de la nush ce firma de mancare chinezeasca, faceam experimente, da am uitat cum se numeste…

    Ultima insemnare a lui Pyuric este.. Preview: Videoclip E-40 & Akon – “Wake It Up”

  • Bobe (xZibitBMN) 25 August 2008, 11:32

    ehee cam asha zic shi eu ca in Romanica e mai greu sa respecti comanda daca iese profitu’

    in fine data viitoare poate o fi mai bine :D

    Zappy nu ar trebui sa se supere, se intampla si la case mai mari

    PS: ca tot vb de mancare ma duc sa infulec ceva:P:P

  • Bobe (xZibitBMN) 25 August 2008, 11:36

    ehee e greu sa gasesti ceva serios in ziua de azi
    firmele isi fac profitu’ dar uita de client sa-l satisfaca

    si eu recomand Trenta

    PS: Zappy nu te supara ca nu ai de ce

    olix sterge-l pe al doilea mesaj adica asta

  • sorin 25 August 2008, 11:36

    Ca pizza rcomand Jerry Pizza. Ca mancaruri va recomand http://www.hailamasa.ro – super ok mancarea. E mancare calda gatita si nu fast-food. Plus de asta este si ieftina. Va mai recomand mancarea chinezeasca. Va recomand Cuptorul cu lemne. Nu stiu exact politica pentru Pipera dar asa in Bucuresti sunt super toti. Cam de la astia mananc eu mai zilnic. Pun si tacamuri si servetele. Apropo wu Xing cu HaiLaMasa sunt sub aceeasi conducere

    Ultima insemnare a lui sorin este.. Computerul – prezentare generala

  • Diana 25 August 2008, 13:22

    Olix, va recomand http://www.grant.ro. Comenzile se fac online, mancarea e buuna si convenabila, avem intotdeauna tacamuri:) si n-au depasit ever 50 de minute perioada de livrare. Trebuie sa-ti faci cont dar, nu e such a big deal:) Incercati si vorbim dupa:)

    Ultima insemnare a lui Diana este.. small weekend happiness…..

  • Diana 25 August 2008, 14:54

    cu pla:) si noi am trecut prin asta…

    Ultima insemnare a lui Diana este.. small weekend happiness…..

  • ADeea 25 August 2008, 16:52

    OLiX, ai incercat vreodata sa iti iei o pizza? mai ales cand ai mult de munca, si lipsa de timp de mancare…poate ar fi mai usor…
    sau nu esti adeptul mancarii junk-food..fast-food…??
    daca asa e, felicitari!inseamna ca duci o viata sanatoasa si echilibrata. :D

  • lacrima:P 25 August 2008, 19:14

    asa sunt s eu dimineata nu mananc mananc nimic la scoala ……duapa masa prosti si seara cips super nu?

  • Ionut Bunescu 27 August 2008, 23:58

    domn Olix, acolo in Pipera, langa PrimaTV, visavis de partea cu Centrul Medical Unirea, e o cantina gen “impinge tava” doar ca tre sa se duca cineva sa le ia :D

    mancare buna, supa de vacuta a la grec :X

    Ultima insemnare a lui Ionut Bunescu este.. Alerg, alerg

  • Ligia 28 August 2008, 13:43

    De cate ori am comandat mancare acasa o singura chestie am invatat: nu comanda orice altceva in afara de pizza, fiindca vei fi dezamagit. In schimb pizza e mereu buna.

    Pofta buna datile viitoare :)

    Ultima insemnare a lui Ligia este.. Angoase angro

  • Felicitari Online 3 September 2008, 10:54

    E chestie de noroc cand faci o comanda la o firma de catering. De curand am facut un site pt o firma de catering din craiova si oamenii erau la inceput si chiar se tineau de treaba, aveau preturi excelente si limita era de 40ron/comanda. Acum au schimbat preturile (le-au marit) si limita e de vreo 70ron/comanda. Cu astia de sunt mai de mult timp pe piata sunt sanse 50/50 sa nimeresti mancare buna. Fie au prea multi clienti si nu fac fata fie s-au saturat si fac in bataie de joc. De banii aia mai bine luai niste pizza sau iti miscai funduletul si mancai in oras :-??.

    Ultima insemnare a lui Felicitari Online este.. Ce faci pisi?

  • Ionut Bunescu 26 September 2008, 22:56

    hai noroc din nou. mi-am adus aminte de postul asta siiii “tre sa spun tre sa spun” [Ganja si Marijuana, ce vremuri :)) 98 Atomic tv ] ca am mancat de la XXL – 16 lei meniul, 250 grame piept pui la gratar [sunt cam vreo 200 :D] cartofei, salata varza si sos maioneza cu usturoi, aaa… si chifla. minim 3 comenzi la pipera la noi, sau pt 2 inca 4 ron pt fiecare meniu. vad pe site ca au saltat preturile… dar nu stiu de cand, luni am comandat eu si era 16 meniu… pe site acum e 17.5 xxlbigmeniu.ro

    Ultima insemnare a lui Ionut Bunescu este.. Ce Bill Gates, ce Steve Jobs… Ionuţ Bunescu :) !

Post a comment