Top

Shopping de week-end

Avand in vedere ca in timpul saptamanii n-am timp nici macar sa pun masina de spalat in functiune, astazi, sambata fiind m-am dus la shopping.

Mi-am luat niste tricouri, o pereche de tenisi si apoi o gramada de chestii pentru casa, inclusiv mancare si alte chestii. Partea finala a shoppingului, cea din super-market, a fost cea mai usoara, luam produsele de pe raft si le puneam in carucior. Am gasit tot ce am vrut ! Cu tircourile a fost la fel de simplu, imi placea modelul, ma uitam daca au marimea M, il luam si-l plateam. Tricourile, M fiind, nici macar n-avea rost sa le mai probez.

Ok, partea nasoala a fost cand m-am dus sa-mi cumpar tenisi. Intru in magazin, vad o pereche misto. Intreb ce marime sunt, ii probez, imi plac si-mi vin bine, dar il intreb pe vanzator daca mai are si alta pereche decat cei de pe raft. Se duce baiatul in magazie, se uita si revine cu un raspuns negativ.

Zic “ok”, hai sa incerc altii. Incerc altii, la fel de draguti, la fel de bine-mi veneau, povestea se repeta. Nu avea alta pereche in magazie si nici macar cu un numar mai mare sau mai mic. Incerc alta pereche si povestea se repeta pentru a 3-a oara. Deja imi venea sa plec, dar totusi vroiam sa-mi cumpar o pereche, asa ca-i spun vanzatorului “Adu-mi si mie o pereche din depozit, marimea 43 sau 42.5, care sa arate ok” si baiatul se intoarce in maxim un minut cu o pereche pe care o probez, imi place, arata fresh, nu erau chiar ce mi-am dorit, dar mi-au placut si i-am luat. Uf ! Greu a fost !

Langa tenisi, vad blugi, “parca as avea nevoie de o pereche de blugi” imi zic, dar .. nu mai vreau sa trec prin aceeasi poveste, mai ales ca habar n-am ce marime port. Blugi acum vara sigur nu port, iar pana vine toamna mai sunt cateva week-end-uri bune in care am timp sa revin si sa ma uit de blugi.

Si acum pe bune, chiar nu inteleg femeile cum pot sta cu orele in magazine sa incerce 78 de perechi de pantifi, blugi, fuste samd. Cum naiba aveti atataaaa rabdareee ????

Written by: OLiX

Sunt OLiX :) Atunci cand nu postez pe blog ma auzi la radio sau ma vezi pe instagram!

Latest comments

  • A.I. 23 August 2008, 14:58

    sa inteleg ca niciodata nu ai carat bagajele pentru vreo prietena, la shopping ? :))

  • miriam 23 August 2008, 15:01

    iarasi tricouri????????????? Mai ai loc prin casa de ele?

  • rozza 23 August 2008, 15:14

    Sa stii ca si noi ne miram cateodata,cum avem atata de rabdare sa cautam si sa pierdem timpul.Dar pentru majoritatea e o activitate placuta “shuppiingu`” :|.

    Mie nu-mi place sa stau mult,nu de alta dar rabdarea nu e punctul meu forte :)).

    Ultima insemnare a lui rozza este.. plictiseala

  • RainyDay 23 August 2008, 15:33

    Nici eu nu inteleg femeile din punctul asta de vedere. Am prietene care ar sta cu orele sa probeze, le face placere chestia asta, chiar daca nu intentioneaza neaparat sa cumpere hainele respective.
    Eu n-am rabdare nici sa probez pantofi. Dar la mine e simplu, nu gasesc aproape niciodata marimea XS, ma enervez destul de repede si renunt. :)) Sa mai zica cineva ca fetele slabe sunt avantajate!
    Ideal ar fi sa gasim in primul magazin TOT ce avem nevoie, si sa nu mai irosim atata timp si energie la şoping. :))

  • A.I. 23 August 2008, 15:43

    @miriam: cand am plecat din bucuresti si am revenit in targoviste, am adus acasa un SAC de tricouri si camasi (toate cumparate cam in 2 ani)…s-a speriat mama cand le-a vazut :))

  • KornNT 23 August 2008, 15:54

    Latenisi si eu ma ambalez daca nu gasesc ceva dar tot timpul eu gasesc foarte repede deci nu ma panichez :P

    Ultima insemnare a lui KornNT este.. Asta e Romania

  • reme 23 August 2008, 16:33

    azi,pentru o singura oja,am stat intr-un magazin o ora:))))))))))

    Ultima insemnare a lui reme este.. PUFI

  • A.I. 23 August 2008, 16:50

    @reme: ai stat o ora la coada, sau ai incercat oje timp de o ora ? :)

  • danmesser 23 August 2008, 16:57

    Parcă femeile înțeleg cum de ne place nouă jocul ăla în care 22 de oameni aleargă pe iarbă după o bășică umflată :D
    1-1 :)

    Ultima insemnare a lui danmesser este.. Greu de uitat (II) – Ziua 1, Ziua 2

  • sorin 23 August 2008, 18:27

    Olix ti-ai deschis magazin de tricouri?:). Mai da si la altii:). Cat despre shopping, fetele au rabdare in orice. Pentru ele shopping-ul e ca pentru noi statul si uitatul la televizor

    Ultima insemnare a lui sorin este.. 23 august

  • iliana 24 August 2008, 17:50

    pe mine ma oboseste probatul hainelor si de multe ori cumpar fara sa probez ;) cand merg la cumparaturi prefer sa merg singura :D

  • DJ_PsyHOtiK 24 August 2008, 19:16

    OOO da….Tenisi:X..por tenisi cu sireturile mele colorate…(tenisii sunt desenati:)…brb:-\”

    gta #-o deci… pe dreptu am o fatza kre scoate limba si deasupra scrie “pUnk TimE”…pe stangu am jukt Anarhia si : P [sau X si 0 doar ca am schimbat :) =))) ]….)

    Femeile astea:|…stau si prbeaza:-\”….deci am citit k si u duci fetele aks cu imbracamintea…si EO:(((((…desi imi place:)=))))….

    Blugi…am pra multzi:P…mrg…totzi snt negri si doar ktva albastri;;)…in cei negri port un ac de sigurantza d’ala mare si 2 insigne…Pe una din insigne scrie DJ PSYHOTIK …avand vreo N insigne cu textu asta si pe langa buzele de la Kiss si scrisu…pe Fond negru si Scrisu Roshu:-\”…asha..pe fiekre perekie am o insigna d’asta;)….

    Tricouri am la greu…pot numai negre, muov, si negru cu roshu..si ma doar 2 in SKA (unu negru-roshu altu negru-alb:P)

    hu #-o te’ai my fkt de la mn cu un comm;)

  • lacrima:P 25 August 2008, 19:19

    tricou si un jeans :P e cam tot ce port mai merge si o rochita dar rar oricum nu sunt adepta cumparaturilor