Top

Megastar 3 – preselectii

Astazi am participat, ca vizitator, la preselectiile petru Megastar 3, o editie speciala de Megastar care va fii cu trupe. Au fost exact 199 de cocurenti, cu totii cu minim un strop de talent si o foarte mare dorinta de a canta !

Am asistat, cum era si de asteptat, la multe momente haioase, dar am vazut si cativa oameni care au catat foarte bine ! Am ramas impresionat la cativa concurenti, o fata a cantat atat de frumos incat aproape ca mi-au dat lacrimile !

Problema unor concurenti au fost ca ei nu stiau ca se vor forma niste trupe in urma acestui Megastar si ei chiar nu se prea potriveau in trupe. O fata la vreo 30 si ceva de ani, la finalul preselectiilor, era in fata sediului Prima si vorbea suparata la telefon ca Iantu-n sus si Iantu-n jos. In metrou, la plecare, multi dintre participanti il “injurau” sau huiduiau pe Iantu. Imi pare sincer rau pentru ei, unii chiar ar fi meritat o sansa, dar daca au fost respinsi ar fi trebuit sa accepte acest refuz si sa mearga mai departe.

Iantu a facut glume cu majoritatea, iar cei care n-aveau simtul penibilului si-au cam meritat-o ;) Iantu a fost glumetz, dar cei care aveau intr-adevar talent si au aratat asta au fost si alesi sa mearga mai departe in concurs !

Sambata si duminica de la ora 10 sunt din nou preselectii. Eu nu cred ca mai ajung pe acolo, dar probabil colegul Dan Fintescu o sa va tina la curent cu ce se mai intampla pe acolo ;)

Written by: OLiX

Sunt OLiX :) Atunci cand nu postez pe blog ma auzi la radio sau ma vezi pe instagram!

Latest comments

  • sorin 16 August 2008, 02:22

    Romanul e doritor de asa ceva. Romanul s-a nascut poet si mai nou cantaret. Apreciez persoanele care au curajul sa vina la preselectii. Dar nu inteleg, dece acele persoane care nu au voce, insista. In fine, fiecare e liber sa faca ce vrea si tot respectul meu pentru acesti oameni.

    Ultima insemnare a lui sorin este.. A picat feedburner?

  • A.I. 16 August 2008, 09:03

    se pare ca acele persoane nu au voce din perspectiva ta, a lui olix, a lui iantu etc…dar dupa parerea lor, sunt cel putin la fel de bune ca celine dion, tarja turunen sau freddy mercury :)

  • ioana 16 August 2008, 09:33

    hmm pe iantu nu te poti supara,stie cum sa le zica in asa fel incat sa imbine subtilul cu verde in fata:)) oricum daca era si despot ar fi fost si mai mare caterinca.

    Ultima insemnare a lui ioana este.. …alte lumi….

  • iliana 16 August 2008, 09:59

    gata renunt la scarbici si merg si eu la megastar ;))

  • sorin 16 August 2008, 12:13

    Ili ne-ai mintit…..nu vrei sa mai vi la megastar:((

    Ultima insemnare a lui sorin este.. Noutati de la Jocurile Olimpice de Vara 2008

  • iliana 16 August 2008, 12:46

    sorin acum as pleka spre bucuresti , dar nu sunt suficient de pregatita si nu vreau sa apar la momentele haioase=)) …reiau lectiile de canto si ma pregatesc ptr episodul urmator daca o sa mai fie ;) mersi ptr incurajari ;)

  • valentyyna 18 August 2008, 22:48

    haideti sa va zic si eu ceva,,majoritatea care au venit au avut talent,,,, ca au luat cei care au mai concurat inainte nu am avut nimic impotriva,ideea e ca nu trebuia sa se faca mijto de noi in halul ala,,,,cel putin la mine juriul nu a zis nimic de voce chiar m-au ascultat in liniste si nu m-au criticat la nimic gen:ai falsat ,gatui si altele,dar m-au pus sa dansez ca sa se faca mijto de mine si sa apar la momente funny;)asta a fost tot ce m-a deranjat,,,eh toate se vor intoarce impotriva voastra (megastar)si stim noi majoritatea de ce,nu ma deranja daca se facea mijto de vocea mea,pentru ca doar de voce puteau sa faca mijto ca daaia e concurs de cantat,dar au dat–o in altele;)

  • mdea 18 August 2008, 22:58

    da,pai le poti modera in continuare,stai linistit.problema este ca sunt f sg.ca nu vor aparea multe.cum e posibil k in juriu s fie numai iantu?ma refer la juriul pt preselectie comparativ cu juriul din concurs?cum se face ca minunata crina mardare face canto cu unii din cei care au trecut in prima zi(f putini la numar,avand in vdr cat d mult erau kiar talentati p-acolo)de preselectie…si iantu..de cand este asa o somitate in muzica?de cand facea backin`vocals la bataushu de banica?fratzilor,s fim realisti!nu ai sanse,oricat d talentat esti…pt ca o pila,doua..au si tre`s aiba mereu prioritate.mi-e sila.jur.numa mistouri si jigniri la adresa concurentilor.daca nu venea nimeni c faceau?ne-am dat toti seama ca e facatura,cand din prima au inceput s le faca alora poze…daca plecam toti atunci…ramanea sarcu iantzu fara cobai,nu?si faza de la sf nu e de siktir,d rusine asa…s chemi toti oamenii care au stat10ore in soare,ca nu se putea pune un cort,vi se uscau manutele,si s le zici ca sunt nijte prosti,netalentati..si s ridice mana ala care isi aude numele,caci inseamna ca el a trecut.ADICA NIMENI.javre..pana la moarte.me mila d voi.si fintzescu..l-a aranjat bn blonda actrita…ca si el ne-a innebunit de ce mult ne placea p toti.toti trageau d noi pt funny moments.cred si io.ca alea fac ratingu.vizionari placute.

  • valentyyna 19 August 2008, 00:05

    nu,nu sunt tipa de la moldova:)

  • valentyyna 19 August 2008, 00:19

    pf…..complicat pana aprobi comenttariul,ma rog,eu ies sper ca pana maine cand intru pe blog sa-mi raspunzi,pa-pa si somnik dulce:*

Post a comment