Top

Obositor si enervant

Trezit de la 5:30 dimineatza .. imbracat in 10 minute .. radio cu foarte multa energie .. si apoi prima zi dupa concediu la Prima. Inceputul zilei a fost ok, chiar am avut de lucru, iar de la ora 13 pana la 19 si ceva am stat sa devirusez un rahat de calculator. Am reusit pana la un anumit punct. Calculatorul a ramas acum fara net, pentru ca daca-i bagi cablul de net se reseteaza instant. E de rahat, dar asta e. Nu-l pot reinstala din anumite motive. Este un Windows 2000 SP2 si asa si trebuie sa ramana. Eh, o sa ramana fara net, asta e, sa fie sanatos. Nu e vina mea ca dobitocii au dat click si au instalat cacaturi pe calculatorul ala.

Eu stau acasa fara antivirus de aproape un an si n-am avut nicio problema.

Written by: OLiX

Sunt OLiX :) Atunci cand nu postez pe blog ma auzi la radio sau ma vezi pe instagram!

Latest comments

  • A.I. 14 August 2008, 20:51

    apropo de rahaturi instalate pe calculator: niste agenti de paza au instalat pe un calculator niste joculete, sa se mai destinda si ei. dupa putin timp, calculatorul era bulit complet. problema mai grava a fost ca era calculatorul pe care erau instalate softurile sistemului de supraveghere si le-au dat pe toate peste cap :D. toate astea s-au intamplat la sellgros ploiesti :)

  • DJ_PsyHOtiK 14 August 2008, 21:57

    OLiX…kiar ai zis cuvantul potrivith “cacaturi”

    eo sincer..n–ma antivirus d ekd mi’am luat kalkul de pe kre skriu akm … ma vut la inceput o data si mi s’a strikt f repede…akm fara!..ma tizne kiar my bn si mer emult my ushor…

  • KornNT 14 August 2008, 22:11

    “cacaturi” :)) tare faza. Se mai intampla cu calculatoarele astea nai ce sa le faci.

    Ultima insemnare a lui KornNT este.. Super handz

  • miriam 14 August 2008, 22:13

    bueyyyyyyyyyyyyy e treaba ta fara antivirus, dar parca tot e bun la ceva

  • rainy 14 August 2008, 22:20

    Nu te mai lauda ca stai fara antivirus, poate ii vine vreunui dahstept vreo idee! :))

  • A.I. 14 August 2008, 23:04

    nici eu nu am antivirus…si desteptul cu idei de virusare am fost chiar eu :))

  • anku 15 August 2008, 00:19

    chill olix..nu te enerva :P..da-l in pisici de calc…ai facut tot ce-ai putut..dak nu merge netu..asta e..nu e vina ta..si eu stau fara antivirus :-?..merge si mai bine calcu :D

  • mihdel 15 August 2008, 00:37

    naspa..eu trebuie sa-mi reinstalez windows-ul..dar e si vina mea:-\”..am numai joculete de pe bigfish games..what can I say..I’m addicted to them:))..a fost totul ok pana mi-a expirat licenta la bitdiffender:p..dar imi iau alta noua:p..bafta la devirusat:>

  • sorin 15 August 2008, 07:24

    Olix Kaspersky personal Pro 7..scanare repetativa…..la sesiuni de 10 secunde…..si dai in setari maxime:). Apropo ce virus e?

    Ultima insemnare a lui sorin este.. Mircea Badea iubit de Hitler

  • samurai 15 August 2008, 14:06

    cred ca am avut aceeasi problema acum cativa ani cu un 2000. exista niste windows updates care rezolva problema. necazul este ca nu le poti face de pe compul virusat pt ca nu-l poti pune la net. eu am rezolvat problema downlodand update-urile necesare cu un alt comp legat la net, si apoi instalate pe cel virusat cu ajutorul unui memory stic, sau altceva. uite lista, poate te ajuta:
    Windows-KB841720-ENU-V4.exe
    js56nen.exe
    OE6.0sp1-KB837009-x86-ENU.exe
    Q832894.exe
    Windows2000-KB329115-x86-ENU.exe
    Windows2000-KB820888-x86-ENU.exe
    Windows2000-KB822831-x86-ENU.exe
    Windows2000-KB823182-x86-ENU.exe
    Windows2000-KB823559-x86-ENU.exe
    Windows2000-KB824105-x86-ENU.exe
    Windows2000-KB825119-x86-ENU.exe
    Windows2000-KB826232-x86-ENU.exe
    Windows2000-KB828035-x86-ENU.exe
    Windows2000-KB828741-x86-ENU.EXE
    Windows2000-KB828749-x86-ENU.exe
    Windows2000-KB835732-x86-ENU.EXE
    Windows2000-KB837001-x86-ENU.EXE

    daca crezi ca te ajuta si nu le mai gasesti pe net, eu le mai am inca, ti le pot trimite cumva.
    la mine problema se manifesta in sensul ca imi aparea un mesaj in care sistemul ma anunta ca windowsul urmeaza sa se reseteze in cateva minute.

Post a comment