Top

Mic dejun de concediu :(

Ce e cel mai nasol in concediu ?? Stie cineva ?? A? Nimeni ?? Aa, stiti deja, cel mai nasol in concediu este sa te trezesti de dimineatza !!

Eu sunt curios, oare hotelierii astia nu sunt constienti de treaba asta ?? Adica, ei imi pun micul dejun pana in ora 9 si eu acum stau sa ma gandesc astia ori vor sa faca economie de dimineatza, ca oricum nu vine nimeni sa manance ori e chiar bataie de joc sa te trezesti in concediu la ora 8 dimineatza ca sa mananci micul dejun inclus in pretz !

Andee zice ca ar trebui sa se decaleze toate mesele astea de concediu, gen micul dejun sa-l iei la pranz cand te trezesti, pranzul sa-l iei seara cand te intorci de la piscina/plaja, iar cina sa o iei dimieatza pe la 3 cand te culci.

Alooo, hotelieriiii !! Se aude ???

Written by: OLiX

Sunt OLiX :) Atunci cand nu postez pe blog ma auzi la radio sau ma vezi pe instagram!

Latest comments

  • Ani 8 August 2008, 11:32

    Nu numai in concediu e nasol sa te trezesti de dimineata… dar mai ales atunci!!!
    Vacanta placuta in continuare.

  • Andreea 8 August 2008, 12:10

    Stiu cum e. Eu cand am fost la mare micu dejun era la 8 :((:((:(( nu am fost niciodata la micu dejun :P:P:P

    Ultima insemnare a lui Andreea este.. Leapsa

  • adriana 8 August 2008, 12:25

    da,ar fi ceva sa se decaleze,dar,cum am zis mai sus .. nu e bn ,sa te trezesti atat de ..

  • mihdel 8 August 2008, 13:36

    unde am stat eu la unul din hoteluri..micul dejun era pana la ora 11…in paralia katerini…deci..se poate;):p

  • Alexandru Giurca 8 August 2008, 13:37

    Ar trebui sa ceri pachet daca te trezesti tarziu :)

    Ultima insemnare a lui Alexandru Giurca este.. Jocurile Olimpice 2008

  • feel green 8 August 2008, 18:18

    are dreptate Andee …dar nah depinde si de hotel..de acum knd iti cautzi cazare intreaba mai inati cand se servesc mesele :))

  • cristina 8 August 2008, 19:47

    andee asta are numai idei bune in el:P

  • Dragos Stefan 9 August 2008, 13:45

    haha :D
    In principiu e bine pus micul dejun, mergi la 8, 8:30 si dupaia de la 9-9:30 pe plaja ca nu mai are niciun farmec daca mergi pe plaja la 12 :D

  • sorin 9 August 2008, 14:13

    Ai dreptate olix….dar vezi tu, concediu pentru tine…pentru ei e munca zilnica. Asa ca ….nu prea ai ce sa faci

    Ultima insemnare a lui sorin este.. Prima medalie de aur

  • LaLOKA 13 August 2008, 09:33

    Sa vedem…sondaj:MERG IN CONCEDIU….LA MARE!!!!!….CA SA DORM????!!!..suna ambiguu sa stai in concediu si sa nu dormi(mai mult decat dormi de obicei),dar eu zic ca te duci intr-o locatie speciala,cum ar fi munte,mare,ca sa vizitezi locul respectiv,sa descoperi cat mai mult,pt ca nu te duci in astfel de locuri foarte des(cel putin o data pe an,cu ocazia concediului).asa ca:TREZIREA si ia si micul dejun in concediu:))

  • Lavinia 14 August 2008, 17:09

    e mai confortabil deoarece ma simt mai bn si ma distrez cum vreau io