Top

fitze la mare

Esti la mare, treci pe langa un hotel cu piscina, vezi oamenii care se balacesc acolo si zici “hai frate, vi vii la mare ca sa faci baie la piscina??” :) Dar spui asta doar pentru ca tu esti invidios pe oamenii aia.

Credeti-ma ca odata ajuns in apa curata si transparenta a piscinei nu-ti mai vine sa te duci sa faci baie in mare, printre alge, pahare de plastic uitate in apa, aglomeratie, samd.

La piscina e frumos, linistit, curat si atata timp cat e inclusa in pretul camerei profitam la maxim de ea :P

Written by: OLiX

Sunt OLiX :) Atunci cand nu postez pe blog ma auzi la radio sau ma vezi pe instagram!

Latest comments

  • psaico 3 August 2008, 12:54

    true .. true :D

    Ultima insemnare a lui psaico este.. Apartament de inchiriat in Lucca

  • d3vilgirl 3 August 2008, 12:56

    da… de acord cu tine… dar tre sa stii unde sa te duci sa faci baie in mare :)

    Ultima insemnare a lui d3vilgirl este.. Protected: Nu reusesc

  • danmesser 3 August 2008, 13:02

    Să înțeleg că ai rămas în curtea hotelului pînă ajungi la greci? :)

    Ultima insemnare a lui danmesser este.. Și șahul e pentru toată lumea

  • Crystyna_rg 3 August 2008, 14:44

    Concluzia :
    mai bine te duci la munte :))

  • DJ_PsyHOtiK 3 August 2008, 15:17

    mishto olix..

    te rog frms intra pe mess si u k nuj cva si numai u stii

    te rog

  • sorin 3 August 2008, 16:17

    Foarte adevarat. Eu unu as prefera sa merg la mare sa fac baie si plaja in piscina. beneficiez de conditiile de mare si de apa curata si plaja cat cuprinde

    Ultima insemnare a lui sorin este.. Concurenta

  • mihdel 3 August 2008, 17:27

    de acord cu tine, dar doar cand e vorba de litoralul romanesc..in schimb afara,mai ales daca te duci in grecia iti recomand o baie in mare:X:X..nici nu se comapara;):p

  • KornNT 3 August 2008, 18:09

    Asa e Olix ;) dar mai bine te duci si faci o baie in mare ca asta e tot farmecul cand te duci la mare sa te balacesti :D asa ca tot marea e mai tare :P

    Ultima insemnare a lui KornNT este.. Super distractie

  • adriana 3 August 2008, 19:23

    Faza e ca decat apa mizerabila din mare mai bine apa curata din piscina, dar adevarat este ca nu trebe sa te duci pana la mare ca sa te scalzi in piscina, poti si in Bucuresti. Oricum, las’ pe altii sa vorbeasca si tu : HAVE FUN! :)

  • marian 3 August 2008, 20:04

    da , e super la piscina dar atata timp cat nu e multa lume :D

    Ultima insemnare a lui marian este.. meet with old firends

  • Sergiu 4 August 2008, 01:51

    Da, piscina>litoral romanesc(plin de cocalari cretini). Cred ca ma duc cateva zile la mare ca stau la camin la o facultate, altfel n-as plati o caruta de bani pentru rahatul oferit.

  • Adrian O. 4 August 2008, 10:14

    La greci am făcut baie în mare şi era OK, cu excepţia meduzelor. Care însă nu se apropiau prea tare de mal, ci rămâneau mai în larg. La sloveni, în schimb, am stat doar în piscină, pentru că marea era adâncă de la primii doi paşi, iar cei cu care am fost nu prea ştiau să înoate. Aşa că, piscina a fost baza…

    Ultima insemnare a lui Adrian O. este.. Despre instituţiile de plasament

  • Mihai 4 August 2008, 10:30

    Buna idee, ma duc pana la mare ca sa stau in hotel si sa fac baie in cada ori in piscina de acolo :)
    E ca si cum te-ai duce la concertul Iron Maiden (ca tot e de actualitate) si tu ai sta cu castile pe urechi fiindca se aude la calitate superioara si astfel esti si ferit/ferita de urletele agitatilor din jurul tau.

  • samurai 4 August 2008, 11:47

    exact asta e si parerea mea ca un om cu cap ar face odata ajuns la noi pe litoral: gaseste un hotel cu piscina misto, bar, muzica, umbrelute, sta toata ziua acolo, si seara o arde in cluburi.
    asta vreau sa fac si eu.

  • Alexandru Giurca 4 August 2008, 12:00

    Te-am pus la blogroll.

    Ultima insemnare a lui Alexandru Giurca este.. Cum se face un ierbar

  • razvanserbu 4 August 2008, 13:53

    “hai frate, vi la mare ca sa faci baie” – esti sigur?

    Ultima insemnare a lui razvanserbu este.. Aqua Park – o deziluzie

  • mm 4 August 2008, 14:16

    Invata romaneste inainte de a-ti face blog! Tu vii la mare iar nu ” tu vi”.

  • razvanserbu 4 August 2008, 16:10

    Ma bucur ca ai corectat. Dar “Tine minte 3 cuvinte “Eu moderez comentariile inainte !”” – sunt 4 cuvinte. Nu stiu daca ti s-a mai spus sau e o figura de stil…

    Ultima insemnare a lui razvanserbu este.. Aqua Park – o deziluzie

  • razvanserbu 4 August 2008, 16:46

    Ma gandeam eu…

  • Sergiu 4 August 2008, 17:25

    LOL@mm.

  • Alexandru Giurca 5 August 2008, 11:37

    Se pare ca ai un concediu frumos. Bafta in continuare.

    Ultima insemnare a lui Alexandru Giurca este.. O noua excursie la Peitz

Post a comment