Top

Ii inteleg

Ceea ce veti citi mai jos am scris initial in jurnal si nu vroiam sa scriu aici, dar totusi, foarte putini oameni inteleg si stiu ce se intampla intr-un program matinal in care numarul persoanelor implicate trece de 1.

Initial am zis ca venim la 7 fara 5 minute, deschidem ziarele si incepem sa spunem si sa comentam stirile din ziare, dar asta fac majoritatea, iar noi am vrut sa fim diferiti. Defapt Dan a vrut sa fim diferitzi si a venit cu tot felul de idei de rubrici samd. Asadar n-am deschis ziarele doar atunci cand am spus ascultatorilor horoscopul din 3 ziare diferite ;)

In rest, concursuri, rubrici, telefoane in direct samd. Da, astazi am ajuns sa-i inteleg pe carcotasi si pe ceilalti care fac matinal in 2. E greu, defapt este foarte greu si foarte multa munca in cele 3 ore de emisie ! Foarte multa ! Serios !

Dan a fost cu ideea sa ne intalnim duminica si sa facem un program exact, sa stim ce spunem exact la fiecare interventie samd si a fost foarte buna ideea lui ! Asa ca dimineatza in studio, eu, Pussycat si Dan, aveam schedula in fatza si stiam la fiecare moment ce urma sa facem, ce urma sa spunem, ce trebuie sa pregatim, samd. N-am avut timp sa ies din studio in cele 3 ore de emisie, n-am avut timp sa raspund la sms-uri sau pe messenger, n-am avut timp de mail, de twitter sau de orice altceva.

M-am trezit la 5:29 cu un sms :X de la :X ;)) Apoi, peste un minut a sunat si reminderul de “buna dimineatza” ;) Chiar daca am adormit pe la 23:30, trezirea a fost de nota 10 si sper ca asa sa fie tota saptamana ! La 6 si ceva a venit Dan dupa mine si am decolat ;) In drum spre radio ne-am oprit intr-un OMV si am cumparat cate un espresso dublu + un sandwish bun de tot, apoi la radio a aparut si Denis cu cate un RedBull pentru fiecare, iar probabil asta ne-a facut sa fim mult prea agitati si energici fatza de cum ar fi trebuit sa fim.

Maine incerc sa renuntz la orice substantza energizanta si sa fiu asa cum o sa pot, nu vreau sa fie nici prea energic, nu mai vreau sa tremur, chiar daca azi tremuram din cauza emotziilor si nu vreau nici sa devin dependent de cafea.

Imi place foarte mult la matinal ! E obositor, dar este o experienta extraordinara, mai ales cand suntem 3 oameni cu microfoanele deschise !

Acum nu vreau par narcisit sau prea obsedat de mine, asa cum sunt alte “vedete” care pun pe blogurile lor doar materiale cu ele din ziare sau de la tv, dar este pentru prima data cand apar la tv intr-un material serios, asa caa …. ;)

[youtube t8XSrRngA_A 415 347]

Ne auzim si maine dimineatza, da ? Sa va treziti, ca astept criticile constructive in continuare in insemnarea cu critici !

Written by: OLiX

Sunt OLiX :) Atunci cand nu postez pe blog ma auzi la radio sau ma vezi pe instagram!

Latest comments

  • Tzontzyca 28 July 2008, 17:02

    Foarte tare :)) mai ales ultima faza “Taiatzi !”

    Ultima insemnare a lui Tzontzyca este.. CONVERSATIE DE BIROU …

  • Florin Grozea 28 July 2008, 17:05

    E cea mai grea emisiune de radio. Sunt multe lucruri de făcut, e dificil să fi fresh/up la ora aia, să vii mereu cu lucruri noi, să trezeşti oamenii (fără să-i enervezi că ţipi la ora aia).

    Dar satisfacţiile sunt pe măsură! Succes Olix & Dan!

  • Tzontzyca 28 July 2008, 17:16

    @OLiX: ce ,ce ?:D@-)

    Ultima insemnare a lui Tzontzyca este.. CONVERSATIE DE BIROU …

  • king(razvan) 28 July 2008, 17:23

    foarte tare materialu’!:D pacat ca nu a zis si pussycat mai mult ;)) dar in rest a fost tare comic mai ales la sfarsit faza ku “taiati”:)) gata ! m am hotarat maine imi stric recordu’ de dormit pana la 3:)) ma trezesc si yo la 7 sa va ascult si sa va vad pe web :D sper ;)) ciao bafta!:D:h

  • Tzontzyca 28 July 2008, 17:25

    @OLiX: ok , ok … astept :P

  • nashu_mare 28 July 2008, 18:23

    Am scris si pe alt blog , nu am ascultat emisiunea ca eram la mare dar din poze si din filmulet mie imi place pussycat, aialalati doi sunt niste naspeti. :))

    Ultima insemnare a lui nashu_mare este.. Mi-am dat seama

  • iulian 28 July 2008, 18:23

    v-am ascultat pe sarite ( a trebuit sa ma dau jos din masina ca sa imi fac si treaba :P) dar cat am reusit eu sa ascult a fost super tare …. apropos eu ma trezesc dimneatza ca sa nu dorm mult ….. bafta multa in continuare si ne auzim …. la 7.30 incep eu sa va ascult

  • Phoebs 28 July 2008, 19:17

    Mult succes Olix! Te-ai tuns, iti sta bine ;;)

    Ultima insemnare a lui Phoebs este.. I love Lenny!

  • marian 28 July 2008, 19:28

    felicitari pt progrese.
    nu stiu cum poti sa fi “turned ON” la ora aia :D
    eu cand ma trzesc la 10 zic ca sunt prea matinal :))

    Ultima insemnare a lui marian este.. about my page rank

  • Bobe (xZibitBMN) 28 July 2008, 21:34

    am fost matinal odata cu voi
    am ascultat pana la final si mi-a placut (cu mici exceptii – scrise de alti ascultatori la critici – dar asha e la inceput si nu-mi fac probleme ca nu va reveniti)
    eu chiar inteleg ca e greu dupa ceea ce am vazut de fiecare datat cand am venit in studio DAR VA DESCURCATI

    o sa fie o emisiune buna
    va urez “SUCCESURI” : tie, lui dan si lui Pussycat

    PS: dintre toate emisiunile cea care e preferata mea ramane PARTYDUL de sambata :D ( astept sa revina)

    keep in tuch

  • DJ_PsyHOtiK 28 July 2008, 23:59

    Eu unu’ va admir pe cei ce se trezesk de dimineaatza si vin la KissFm…

    Munca lor e bucuria voastra mha!

    II mai admir si pe cei ce stau seara ptr ca unii dintre ei pot avea treabha dar nu o pot face ptr a vent la KissFM (nu vreau s- luatzi k o kiriik k si kd suntetzi obligatzi)

    Iar pe cei de la pranz pana dupa’miaza ii intzleg ptr k stau cu noi pe kaldura infernala de afara sau kiar frigul de nu itzi inghiazta gingiile:P

    Va admir pe totzi kiar dka avetzi voi un defekt kre nu il prea suporth dar mrg

    BFT in kontinuare:P

    Psyho

  • sorin 29 July 2008, 01:21

    Olix super prima emisiune. Super filmuletul si chiar ai fost fresh in dimineata asta de luni…sau marti? E deja ora 1.21 cand iti las comentul. Super…..

    Ultima insemnare a lui sorin este.. Sa ne amenajam casa

  • pussycat 29 July 2008, 07:27

    @ king(razvan) : am zis ceva ce nu putea fi difuzat despre nenea huidu, asa ca de aia s-a taiat la montaj :) Las, mai bine asa, blondele trebuie sa fie frumoase nu sa vorbeste :)))))))

    @nashu_mare: mersi nashule da sa nu te iei de baietzashii astia doi ai mei ca se lasa cu gherutze :))))

  • nashu_mare 29 July 2008, 08:04

    @pussycat: se dedau la astfel de fapte reprobabile baietii? :D

    Ultima insemnare a lui nashu_mare este.. Mi-am dat seama

  • DJ_PsyHOtiK 29 July 2008, 12:28

    @pussycat: draga, din ghura mai ies si althe cuvinthe farha vorba omului… deci d’asta s’a inventath montajul:)))

  • Tomck@t 29 July 2008, 15:59

    :))) Foarte tare. Pentru a 168461-a oara: Bravo Olix! :)

    Florin Grozea zicea:
    “E cea mai grea emisiune de radio. Sunt multe lucruri de făcut, e dificil să fi fresh/up la ora aia, să vii mereu cu lucruri noi, să trezeşti oamenii (fără să-i enervezi că ţipi la ora aia).

    Dar satisfacţiile sunt pe măsură! Succes Olix & Dan!”

    El stie ;) ca doar avea matinal radio, la un alt post. Cea mai tare faza mi s-a parut atunci, cand l-au sunat in direct pe Dobro si Willmark …. :))) Ma gandeam…oare vor mai fi si alti nebuni care sa produca o faza similara? ;P

  • ADeea 30 July 2008, 19:05

    OLiX esti foarte tare! Mi-a placut mult de tine, esti super super simpatic si ai o voce asa misto. :X Marturisesc ca cel mai mult de tine mi-a placut, acum sa fiu reaaa asa. :)) :D
    Lasand gluma la o parte toti ati facut si faceti treaba buna, felicitari!!!
    Dar considera felicitariile indreptate mai mult catre tine :D

    PS:Reclama aia la megastar ti-a iesit la fel de bine:X :D

  • ADeea 30 July 2008, 19:07

    Si apropo, muulte salutari de aici de la Baile Herculane:D Ce daca sunt in vacanta, tot te voi asculta de dimineata, la castiile de la tel:)) va voi asculta pardon:P

Post a comment