Top

Critici !

Yeyyy, s-a terminat prima emisie de matinal !! Asteptam pareri, dar in special critici !!

Written by: OLiX

Sunt OLiX :) Atunci cand nu postez pe blog ma auzi la radio sau ma vezi pe instagram!

Latest comments

  • KornNT 28 July 2008, 09:54

    Eu nu prea am critici mai mult cuvinte de lauda. ;) :D/ emisia a fost tare si sa o tineti tot asa :D

    Ultima insemnare a lui KornNT este.. Multe filme

  • miriam 28 July 2008, 10:10

    Pot sa zic k a fost ok cu o exceptie, pe care ti-o spun pe privat, ca asa sunt eu, fata discreta.

    Pup!

  • james crissilv 28 July 2008, 10:34

    nu ar strica sa mai incerci sa elimini unele aspecte de limbaj.
    o zi minunata iti doresc

  • Tzontzyca 28 July 2008, 10:42

    Nu am cu ce critici sa vin !
    Din pacate nu am avut cum sa ascult in drum spre work…am descoperit ca nu imi mai merg castile :(
    De cand am ajuns la birou am ascultat …ai fost super ;)
    Bafta in continuare!

    Ultima insemnare a lui Tzontzyca este.. Bonlavioara …

  • Iulya 28 July 2008, 10:52

    A fost Ok.

  • Patrik 28 July 2008, 10:57

    Faceti echipa buna in 3 la radio :)

    Ultima insemnare a lui Patrik este.. Matinalul National Tv -incotro?!

  • iliana 28 July 2008, 11:41

    :) mi-a placut , a fost OK, bafta! :-*

  • Denis 28 July 2008, 11:41

    BRAVO !
    There was ENERGY, SMILE and FUN !
    Tomorrow will be even better :-)

    Keep up the good work, Olix !
    D.

  • Cornelia 28 July 2008, 11:52

    am ascultat…m-am ingrozit…desi nu ma sperii repede…am crezut ca am nimerit alt post de radio, nu kissfm! unde e spuma? unde e spiritul? unde e blazarea aceea cautata, dozata, unde e inteligenta vie a carcotashilor? ce cauta fata aia pe radio? nu are nici voce, nimic, nici de 8989 nu e buna! pe fintescu nu-l ajuta deloc experienta in tv, iar Olix, tu esti muult prea exaltat, ca un copil care primeste o jucarie…nici Ovidiu si Dezbracatu n-au atins perfectiunea pe matinal, tot asa cum si Carcotashii uneori o dau in bara cind se iau prea in serios. Dar ajung sa cred ca fara ei nu e nimic! Kiss fm se transforma in radio de cartier, zici ca e pe o frecventa pirat, asa suna! Chiar imi vine sa pling…nu credeam c-o sa ajung sa rasuflu usurata la final de matinal, doar pentru ca se termina! Sper sa fie doar o experienta care sa nu lase urme adinci si sa treaca repede! Reorientati-va, baieti, pacat de reteaua asta…
    Fara nici un pic de rautate,
    Cornelia

  • A.I. 28 July 2008, 12:13

    hehehe…am ajuns in sfarsit acasa la tgv si pot sa ma laud ca am fost primul ascultator in direct (adica eram chiar in studio) :). de acolo se vede altfel decat ascultand la radio si pot sa spun doar atat: Olix e acelasi zapacit care nu se abtine si danseaza si la matinal, Pussycat poate mai apriga ca de obicei, dar cu aceeasi voce suava, iar Dan, un chip de copil si o verva de mare petrecaret :P.
    criticile or sa vina in zilele urmatoare, cand o sa-i ascult si eu normal :).

  • alina_tiri 28 July 2008, 12:32

    Emisiunea a fost plina de energie,mie personal mi-a placut foarte mult,m-a inviorat…e firesc faptul ca intotdeauna e loc de mai bine,asa ca maine ma astept sa fie si mai si! Aveti stil baieti,tinet-o tot asa!
    P.S. mi-ar place sa diversificati muzica,prea se repeta piesele toata ziua…

  • Foka 28 July 2008, 13:14

    Salutare Olix!

    evident, sper si eu sa fie mai bine in timp. Deocamdata, ce pot sa spun e, ca strigi prea des si prea tare (parerea mea). Prefer sa fiu trezit cu o replica inteligenta, decat cu un strigat :) Iar Dan si PussyCat de destul de multe ori vorbeau in acelasi timp si nu se intelegea nimic din ce spuneau.
    Mai trebuie sa treaca timp, pana sa va “simtiti” intre voi si sa va completati, in loc sa va intrerupeti unul pe celalalt. Nota 6/10.

  • DJ_PsyHOtiK 28 July 2008, 13:23

    scz olix…ti’am promis k ma trekesc l a7 da m;am treit la 9:)))

    v’am askulath de la 9 jum si in acea juma’ de ora m’am indragostit si mai moolt d kiss fm

    Critici: neaaaa’ n-am cirtici

    partea kre mi’a plkt a fsot kd ziceai mereu NEATZAAA’ si AM MOOLTE EMOTZII

    referitor l emotzii

    asha e la incepoot

    pana t obishnueshti

    u kt kt te’ai trezit?:P

    BFT in kontinuare

  • Cornelia 28 July 2008, 14:07

    Kiss fm a ajuns la un nivel de profesionalism de la care nu se mai poate preta la experimente sau incercari de genul :sa vedem cum iese, poate o sa prinda! Nu ar trebui sa mearga dupa o reteta perfecta, fara gres, dar in acelasi timp sa fie un trend setter? Mai ales acum, cind concurenta practic nu mai exista…Ar fi pacat sa se piarda acest tren! Olix, te-am ascultat seara si pe tronsonul ala mi-ai parut ok, dar pe vremea cind erai cu Dan Marcu. Matinalul e altceva! Nu are nimeni pretentia sa reinventam apa calda, dar nici sa ne imbatam cu aia rece…In privinta schimbarii postului, e fumata expresia…si ar fi de preferat s-o evitam, mai ales cind avem o discutie constructiva (sper eu)!

  • Anemari 28 July 2008, 14:07

    V-am ascultat până la 9 sau 10, nici nu mai ştiu şi m-am întors în pat pt. că îmi era prea rău şi prea somn ca să mai stau dar, cât am ascultat mi-a plăcut. Te-ai descurcat bine, nu mi s-a părut că ai ţipat, pur şi simplu erai voios şi cu chef de viaţă, acum na, părerea mea.

    Dan se descurcă şi el, îl ştiu mai mult de la megastar, meteo dar şi aici la radio merge treaba, pune întrebări de bun simţ şi inteligente la ţanc, chiar a întrebat un ascultător ceva şi s-a cam pierdut respectivul, aşa îmi place, dacă habar nu au de ce vorbesc aşa cu noaptea în cap, să nu mai sune.

    Cât despre domnişoara care este cu voi, e ok şi ea dar îi lipseşte ceva, poate nu are experienţă şi se simte, nu ştiu.

    Critică: să nu mai vorbiţi unii peste alţii, în rest e bine, îmi place, rezolv eu şi cu trezirea asta că ar fi păcat să nu vă ascult.

    Ultima insemnare a lui Anemari este.. M-am mutat

  • iuli 28 July 2008, 16:38

    pussycat pur si simplu nu se potriveste la o emisiune de dimineata cu vocea ei infundata si cu glumele ioc. fintescu.. prea plin de el. nu prea il inghit.
    tu.. acelasi baiat plin de viata ca intotdeauna. bravo tie!

    Ultima insemnare a lui iuli este.. daca as da timpul inapoi..

  • andrei 28 July 2008, 17:19

    E adevarat ! S-a tipat, s-au amestecat vocile ,s-au facut greseli mari sau mici si nu e loc de expermiente intr-o retea asa mare . Mai ales pe matinal . De apreciat insa e faptul ca toata lumea e deschisa la critici . Ca noi ,ascultatori sau cititori putem spune ca ne-a placut sau nu ,iar voi ati dvenit de azi un sac de box:-) sper sa suportati pt ca aveti mult de lucru .Dar nimeni nu -sa nascut invatat . Unii au invatat cum sa cultive talentul ,altii s-au multumit cu el si au devenit smecheri. Nu e cazul vostru deocamdata si asta apreciez . Nu cred ca mai sint in target . Probabil acum 10 ani as fi fost entuziast. Acum caut altceva . Grea incercare pt Kiss : va miza pe pushtanii care sint greu de fidelizat si au n variante de a asculta muzica si va scoate in fata tineri entuziasti si cu pofta de viata ,dar fara poante “serioase” sau va merge pe directia data de carcotashi si ma va tine si pe mine , unu de peste 30 de ani pe frecventa ? Cred ca va asteapta un matinal in weekend dupa venirea carcotashilor sau o emisiune de seara daca tot notorietatea e in crestere ;-)

  • tibi 28 July 2008, 17:31

    Eu v-am ascultat doar de la 9 incolo dar mi s-a parut si mie ca nu v-ati prea sincronizat,dar poate ca asa o fi in prima zi si mi s-a parut ca ati fost un pic prea energici(atentie ca puteti obosi pe ascultatori daca vorbiti unul peste altul si prea tare)Putin mai multa organizare si va fi cel mai bine!
    In rest,s-auzim numai de bine in zilele ce vin!

    Ultima insemnare a lui tibi este.. Cele 7 minuni naturale ale Romaniei

  • Cornelia 28 July 2008, 17:35

    @andrei: In sfirsit, cineva care vorbeste pe limba mea si are comentarii pertinente! Mai mai ca-mi vine sa dau in mintea pustanilor si sa m-arunc intr-un iritant: “bravo, tine-o tot asa!” Dar n-o fac…

  • Andreea 28 July 2008, 22:29

    Olixe nu m-am tinut de cuvant :P:P:P:P Am promis ca ma trezesc sa va ascult si nu am facut-o. :P:P:P:P:P M-am trezit pe la 12 si nu imi aminteam de ce trebuia sa ma trezesc de dimineata :)):)):))abea la 12.30 mi-am adus aminte ca pt. matinalul vostru trebuia sa ma trezesc de dimineata :D. Acum nu mai promit dar sper ca maine dimineata sa ma pot trezi la ora care trebuie si sa iti spun daca mi-a placut sau nu

    Pop:*

    Ultima insemnare a lui Andreea este.. Help!!!!!

  • sorin 29 July 2008, 01:22

    Olix initial am zis ca esti cam somnorici …. dar defapt mi-am dat seama cat de fresh ai fost. sunteti cei mai tari. Cei 3 care au speriat radioul si trezesc Romania

    Ultima insemnare a lui sorin este.. Sa ne amenajam casa

  • miriam 29 July 2008, 01:27

    @Cornelia De ce nu accepti schimbarea? Sigur ca sunt probleme, dar daca Denis a apreciat ca e ok, iar el fiind un om de radio…probabil ca isi da seama ca Kiss-ul nu pierde din calitate.

    Mai un pic si ma asteptam sa spui ceva de genul:”ehe, pe vremea noastra”…

    @andrei mi-a placut ca ai inteles faptul ca la Kiss se incearca schimbari. citez de la tine: “Grea incercare pt Kiss : va miza pe pushtanii care sint greu de fidelizat si au n variante de a asculta muzica si va scoate in fata tineri entuziasti si cu pofta de viata ,dar fara poante “serioase” sau va merge pe directia data de carcotashi si ma va tine si pe mine , unu de peste 30 de ani pe frecventa ? “…nu trebuie atata inertie la schimbare…din experimente din acestea s-a ajuns la lucruri marete.

  • andrei 29 July 2008, 08:27

    @miriam : sa acceptam schimbarea de dragul schimbarii e o fitza . pt a o accepta e nevoie de argumente . Nu e suficient sa spui ca “din experimente s-a ajuns la lucruri marete” ci sa imi argumentezi de ce e nevoie de schimbare ( ce nu a mers pana acum la muzica ,tonus ,voci etc ) .
    Denis inteleg ca e seful. Avantajul e ca are experienta , dezavantajul ca nu e vorbitor nativ de limba romana deci nu poate prinde corect “subtilitatile ” sau greselile de limba . Deci nu poate aprecia decat dupa voce/tonus/muzica . Care in radio fac 95% . Eu am nevoie si de acel 5 % care sa ma faca sa zimbesc in coltul gurii si sa zic “ce tare a fost replika asta !”. M-aa saturat de oamenii care lucreaza la radio si care in afara de programul de cateva ore si ziarele din emisie nu mai gandesc si altceva . Astept carcotashii :-) ! Noilor matinali le doresc bafta . Sint inca la liceu. Si bacalaureatul e din ce in ce mai greu de luat . Dar sint sigur ca vor avea note bune la examenul de la anu :-)

  • miriam 29 July 2008, 09:12

    @andrei Nici vorba ca nu a mers ce a fost pana acum…dar e altceva, altfel…chiar ti se pare atat de jalnic?

    Bag seama ca restul lumii se simte bine si in formatul asta. Poate ca pentru vara e nevoie de acel ceva relaxant (si sper ca nu denumesti stilul “diletant”), nu cumplit de intelectual..

    Nu inseamna ca daca cineva este alfel (ca varsta, structura) sa nu poate face ceva bun (nu zic la fel de bun, caci Huidu este favoritul meu si nu poate fi egalat).

  • Cornelia 29 July 2008, 09:22

    @miriam: Si ce daca Denis e sef? Inseamna ca detine adevarul absolut? El n-are voie sa fie subiectiv? Sa nu uitam ca iubita lui este Pussycat si e normal s-o perceapa ok! Si daca vrei sa-ti dau satisfactie, “pe vremea mea” cind radiourile locale infloreau, se regaseau in mod firesc accentele astea de pionierat, dar pina si ele le-au depasit si… s-au plafonat, dar asta e alta poveste! Targetul declarat al KISS FM este de pina la 30 de ani, dar printre performantele circotasilor se innumara si faptul ca pe tronsonul lor, plaja de virsta a ascultatorilor se intinde si peste 40! Stiu ca se intorc, stiu ca va fi din nou ok, dar de ce sa fie ascultatorii dezamagiti intre timp? E ca si cum ai spune: ei, am facut buba, dar lasa ca trece repede…

  • A.I. 29 July 2008, 09:49

    am ascultat si eu azi cam o ora jumate, cu intreruperi. ceea ce m-a frapat e faptul ca mi se pare ca se vorbeste prea putin. poate ca nu stiu eu regulile matinalelor, sau e din cauza ca sunteti 3 si trebuie sa vb fiecare…dar aveam impresia ca pe langa concursuri mai sunt si stiri sau diverse comentarii pe probleme cotidiene.
    de ieri pana azi, am observat ca ati lucrat putin la sincronizare, dar tot va mai incalecati cate o vorba unul cu altul(alta) :)
    oricum, fara sa fi ascultat matinalul carcotasilor, pot sa spun ca exista ceva care nu imi place…parca nu mai e starea de excitatie de la ora 7 seara :)
    in rest…totul e de bine…adica voi ca prezentatori va descurcati bine si invatati repede.

  • pussycat 29 July 2008, 10:32

    @cornelia: Iti multumesc pentru criticile care, in acceptiunea ta cel putin, se vroiau pertinente si constructive, desi cu puternic iz de soda caustica.

    Insa unica mea dilema (fiind blonda nu pot sa intretin mai multe dileme deodata) este cum as putea interpreta in mod constructiv (im)pertinenta ta fraza: „Ce cauta fata aia pe radio? Nu are nici voce, nimic, nici de 8989 nu e buna!” Ca te-ai oprit aici. Si conform teoriei constructionismului, succesul procesului de invatare se bazeaza in mod exclusiv si exhaustiv pe feed-backul si experienta altora. Asa ca daca tot m-ai concediat virtual si fara drept de apel din aceste doua nobile indeletniciri, radioul si hotline-ul, te rog mergi pana la capat si sugereaza-mi o alternativa. Nu-ti promit ca-ti voi urma sfatul insa il voi lua in considerare atunci cand Denis se va satura de farmecele mele blonde (lol :d ) si ma va lepada pentru o bruneta focoasa.

    Iar eu, la randul meu, iti intorc in spirit biblic si obrazul drept, si, cu un zambet putin stramb de la prima palma, iti ofer cu marinimie si daruire de sine urmatorul link http://www.carcotasii.ro/, unde te vei putea scalda impreuna cu alti zelosi, in pace si liniste (fara perturbatiile noastre sonore si puerile) in aura binefacatoare a sfintilor Huidu si Gainusa, intru lauda lor care este.

    Lasati pushtanii sa vina la mine. :) Stati pe Kiss.

  • miriam 29 July 2008, 10:36

    @Cornelia oare de ce esti printre putinele persoane care se inversuneaza asa tare sa considere ca ce se intampla acum la Kiss e pros si e “buba”?

    Dupa cum vezi e a doua zi cu cei 3 si emisiunea se asculta si e dinamica…in rest…asteapta toamna, daca tot considerei ca emisiunea e lipsita de calitate!

  • Patrik 29 July 2008, 10:37

    Ia uitate aici: http://mondenwest.wordpress.com/ :P

    Ultima insemnare a lui Patrik este.. Si reginele pop au varsta -Madonna

  • Cornelia 29 July 2008, 11:19

    @pussycat: Ai facut exces de zel intr-un post atit de lung doar ca sa demonstrezi ca de fapt poti mai mult decit “ding”-ul de pe post? N-ai putea mai bine spre binele tuturor sa faci o medie spirituala intre prestatia din fm si ce ai scris aici si sa arati lumii ca esti in stare sa sustii doua vorbe? Pina la urma, chiar n-aveti nici o vina…ati fost numiti sa faceti ceva si faceti si voi ce puteti…
    In ceea ce priveste daruirea de sine pe care mi-o oferi cu atita generozitate, acord-o cuiva care e interesat!

  • andrei 29 July 2008, 11:27

    @Pussycat: dupa ultimul “atac biblic” la adresa Corneliei ma gandesc ca iti e cam greu sa te copilaresti pe emisie ca sa fii in trend ;-) De admirat ca o faci si iti iese. Nu inteleg de ce nu esti tu contraponderea celor doi tinerei si ,fara a juca rolul de mamica a toate stiutoare, ne-ai arata cum e sa fii animatoare ( de radio si nu de 8989 !) profesionista . Adica sa ai replica mereu ,imediata si nu sa zici …”eu ce sa zic acum ascultatoarei noastre ” La radio daca nu ai ce sa zici taci .E o regula de baza :-) . Cu siguranta o sa te vopsesti bruneta ,ca roscatele nu mai sint in trend. Si trendul conteaza … Ca sa parafrazez noul slogan Kiss …Si tu?

  • andrei 29 July 2008, 11:41

    Olix nu am zis niciodata ca suna rau . Am zis ca suna tineresc ,galagie etc ,ca eu am imbatrinit ,dar nu ca suna rau . Si am zis ca va apreciez pt truda, stare de spirit si dorinta . Sint esentiale sa ai succes ;-)Cu sau fara micile rautati de aici emisia merge mai departe . Aveti bacul de dat :-)) Cat despre miile de mesaje stii probabil la fel de bine ca si mine ca ascultatorii “participanti” la emisie sint cel mult 20 % din total ascultatatori . E firesc sa te incante mesajele . Si un radio pirat are mesaje. Eu cred ca cei care nu participa conteaza si nu trebuie deloc ignorati . Sa fim seriosi : aveti peste 2 milioane de ascultatori. Ia vezi procentual cate mesaje unice ati primit in 3 ore . Gata cu scoala de radio. Acum joci in prima liga :-)

  • pussycat 29 July 2008, 12:11

    @Cornelia dragule, n-am facut exces de zel, filoloaga fiind, mi-e usor sa aberez pe diverse teme. Arta discursului nefiind din pacate pe lista cursurilor de la facultatea de litere, nu numai ca-ti accept, ci iti si impartasesc parerea ca in prestatiile mele pe post nu prea transcede mare lucru din prestatiile mele la tastatura. Plus ca exista trac, stres, blank, microfonie, lipsa de inspiratie, simtul ridicolului (eternul dusman), oboseala, stomac gol, vezica plina. Dar invatam. Ne straduim. Tot inainte pionieri, toate panzele sus.

    Asa ia si tu o atitudine filozofica si priveste astea 3 saptamani ca pe o experienta cathartica cu happy end fericit :) (revenirea carcotasilor pe care ii iubim cu totii) si hai sa ingropam securea. Life is beautiful, chiar daca e marti si lumea buna din radio e in vacanta.

    @andrei: iti multumesc de aprecieri, critici si sugestii, trio-ul presupune intr-adevar ca eu sa NU par ceea ce nu sunt, adica DJ profesionist, dupa cum a zis si Olix, ci blonda pisicoasa, accesibila si oarecum malitioasa.

  • DJ_PsyHOtiK 29 July 2008, 12:21

    pana la urma kre e problema Ei (Cornelia)?

    un om e asha cum vrea sau cum e dat de Dumnezeu

    kre e problema lui miriam?

    ???

    Psyho

  • A.I. 29 July 2008, 12:55

    @DJ_PsyHOtiK: miriam e pro-matinal in formula asta, pe cand cornelia e anti. doar ca in cazul corneliei, se manifesta in atacuri la persoana.

  • Cornelia 29 July 2008, 14:39

    @pussycat: N-am fost adepta lui Aristotel, dar cred ca ai dreptate invocind catharsis-ul…tragedia il trezeste! Si asta avem acum pe KISS FM la matinal. Arta discursului pe radio…daca s-ar invata, iti dai seama citi tocilari ar incerca sa ne faca ziua frumoasa din eter? Si ce invazie ar fi? Si atunci, pina si tu ai suna bine pe radio…Talentul nu se invata! Animalul ludic iese la iveala si cu stomacul gol, si cu vezica plina (e singura chestie haioasa pe care ai scris-o si care mi-a atras atentia) Pentru “animalul ludic” cred ca-ti imaginezi ca nu-mi arog merite, i le las pe toate lui Huizinga! CV-ul tau pentru mine, ca ascultator de KISS FM e total irelevant! Distreaza-ma in astea 3 saptamini, pune-ma pe ginduri, desteapta-ma, nu ma trimite fortat la manele! Rolul tau (al vostru, al celor 3) este sa pastrati ascultatorii deja existenti si care e si normal sa fie afurisiti! De fapt, acest gen de respect conteaza! Si sa stii ca nu sint tip, sint tipa, dar probabil “Cornelia dragule” a fost doar o greseala.

  • Cornelia 29 July 2008, 14:51

    @OLiX: Dar ce, am sugerat eu sa fie toata lumea cum sint circotasii? N-ar mai avea acelasi parfum! In ceea ce-i priveste pe Ovidiu si Dezbracatu, fac un cuplu extraordinar si dupa parerea mea, nimeni nu-i poate egala pe tronsonul 10-13! Ascultatorii fideli stiu de ce:)

  • pussycat 29 July 2008, 15:22

    @cornelia, m-am elucidat :))))))))))))) daca faza cu stomacul gol si vezica plina a fost singura chestie haioasa care ti-a atras atentia, e totul clar! Nu-mi mai bat capul, iti multumesc ca existi, mi-ai restabilit buna dispozitie pe azi :))))))))))

    PS: sexul tau ca ascultator e la fel de irelevant pentru mine ca si cv-ul meu pt tine, iar greseala intentionata ;)

  • Cornelia 29 July 2008, 15:48

    @pussycat: Nu trebuia sa fie invers? N-ar fi trebuit sa ne faci tu pe noi sa ridem? Sau…macar sa nu plingem de mila ta cind intrebi pierduta (avind atitea litere-n spate, poate pe post de cocoasa) “si io ce sa zic acuma?” Ai grija ce duda mai scoti miine, ca faptul ca esti blonda nu te scoate -la radio nu se vede, pffuu, dar ce rau se simte!

  • bianca 29 July 2008, 16:37

    felicitari pt emisiune…..e ok….azi am facut efortul de a ma trezi k sa va ascult si dupa juma de ora am incercat sa adorm din nou, dar surpriza …k dupa voi pototu:))..nam mai reusit…emisiunea chiar ne distreaza(pe unii dintre noi;) ) si ne trezeste… tin neaparat sa-l salut pe domnu’ marcel:D care face unele gafe…dar pt inceput il iertam….bafta pe mai departe…tot asa energici >:D<.....si pt domnisoara cornelia....trebuie sa inteleaga k nimeni nu s-a nascut invatat...si dak nu-i place de voi.....sa schimbe postu'.......:P

  • pussycat 29 July 2008, 17:07

    @cornelia: Hihihihi, decat sa-mi asculti perlele blonde
    in urmatoarele saptamani, iti recomand calduros sa-ti faci propriul studio de radio provizoriu in debara si sa scoti la lumina bestia ludica din tine (cu glume grosiere de genul “atitea litere-n spate, poate pe post de cocoasa”), ca de bestia virulenta de pe blog ne e lehamite deja…
    Gata, am fost rea destul pe ziua de azi.
    Numai bine si dimineti insorite :)

  • Cornelia 29 July 2008, 18:53

    @pussycat: Nu, Pussycat, n-o sa-mi fac radio in debara ca n-am de ce! In schimb, o sa va ascult pe voi. Trebuie, din pacate! Multa bafta!

  • Anemari 29 July 2008, 21:05

    “Trebuie?”…de ce trebuie, ai semnat un contract în care scria că trebuie să îi asculţi?

    Ultima insemnare a lui Anemari este.. M-am mutat

  • miriam 29 July 2008, 22:05

    @olix eu cred ca vrea sa ne arate ca e mazochista, sau de fapt, cat e ea de intelectuala…Ea nu serveste decat chestii filozofice…

    @Cornelia Vezi poate este postul Mezzo pe TV si dimineata sau…ceva de genul TV Cultural. Daca esti asa de acrita si nu mai suporti sa asculti veselie si glume (chiar si unele gafe) e rau de tine…

    Nu scri nimic constructiv. Din tot ce spui nu razbate nimic, doar venin si acreala…Topicul era “Critici”(nu stiu daca ai sesizat) si nu “BALACARELI”. Dar daca atata poti…asta e! Tie nu iti cere nimeni mai mult, fii sigura…pentru ca stim ca doar ATATA POTI!

    @andrei…lasa povestea cu bacul…e pacat sa crezi ca totul trebuie sa fie cum vrei tu neaparat. Fii sigur ca Denis, care nu e un incepator in de-ale radioului, daca sesiza ca ceva nu e ok facea modificarile de rigoare…deci…

  • Anemari 30 July 2008, 01:47

    Nu ştiu Olix care sunt motivele pt. care domnişoara/doamna Cornelia trebuie să îndure tortura din fiecare dimineaţă, sper că va răspunde.

    Ultima insemnare a lui Anemari este.. De observat, de comparat, de neinfluenţat!

  • Denis 30 July 2008, 09:52

    @Cornelio

    Hey, man, aren’t you on holiday until August 25th ? Until then… dress yourself up and listen to some CDs. Zen Music. That’s doctor’s order ;-)

    Pupici.

  • Cornelia 30 July 2008, 11:22

    @Denis: You think you know who I am? Guess again! Here`s a hint: I`m a woman and I have no holiday this summer! Please, do not advice me “wisely”…maybe you should! Be inspired, D.!

  • Denis 30 July 2008, 11:27

    How is life in Buzau ?

  • Cornelia 30 July 2008, 11:48

    @Denis: It could be better, I guess!

  • miriam 30 July 2008, 15:01

    to @Denis U’r great! That was the final point of this subject.

  • Andreea 30 July 2008, 15:15

    Astazi insfarsit am apucat sa va ascult si pot spune ca ATI FOST SOOOOPER TARI!!! Mi-a placut foarte mult. Ati fost foarte energici si Olix felicitari ca ai reusit sa fi atat de energic fara cafea sau alte energizante.

    Singurul lucru care ma deranjat a fost cand Pusycat si Dan vorbeau unu peste altu. Da nu s-a intamplat de multe ori :P:P:P Felicitari!!!

    Ultima insemnare a lui Andreea este.. Dj Vida

  • algarfe 30 July 2008, 17:29

    Abia am venit acasa… vad cu surprindere ca sunt pareri si pareri… important e ca nimeni nu se supara,nu? V-am ascultat azi dimineata, ok,am zis… 3 voci,de ce ,nu?!dar cine tzipa cel mai tare? Olix… man, esti “adrenalinos”, iar pt Pussycat,sincer, imi place … nu ma intreba de ce ca nu pot sa zic, poate ca ,fara sa va dati seama, va conduce asa cum numai o pussy o poate face si asta nu o spun la modul peiorativ… Sincer, nu m-ati dat pe spate,poate ca nu am fost atenta asa cum scrie la abecedarul animatorului, ascultatorul nu e 100% atent, nu mi-am creat o impresie ca am destui ani in spate cat sa stiu ca nu exista dragoste eterna la prima vedere, va monitorizez si maine … daca va intereseaza parerea mea… o dau pe goarna,daca nu… loc pt fiecare sub soare… apropo, va plac criticile ?

  • ADeea 30 July 2008, 19:33

    Eu nu-ti aduc critici ci numai laude:X ;) Chiar mi-a placut…Vei fi si tu la creamfields?:D

    Apropo ma bucur ca ai si tu hi5, asa poti sa-l vezi si tu pe al meu :P cand iti permite timpul, ti l-am lasat la panoul de administrare…

    In rest multa bafta in continuare voua…da mai ales tie:D

  • A.I. 30 July 2008, 19:49

    @ADeea: ai uitat sa-i ceri niste commenturi pe hi5 :))

  • DJ_PsyHOtiK 30 July 2008, 22:23

    @OLiX: ce reprezinta “of of”?

  • huidu 30 July 2008, 23:27

    hmmmm! cam incurcati personajele! io sunt in “concediu” pana pe 25! imi pare rau da’ e necesar! nu am obiceiul sa ma ascund cand am ceva de zis! pe olix l-am pescuit de pe un forum pe cand ma injura mai abitir decat oana zavoranu si i-am intins o mana( mai degraba un telefon!)! dan e super baiat, dar cam fara noroc asa in mass-media asta de doi lei de pe la noi iar pe pussy n-o cunosc aproape deloc! (sincer nu-mi place pseudonimul….ar fi potrivit pentru o emisiune de noapte….pe care o poate face dar mai are nevoie de experienta….
    im mare e foarte bine ca un radio asa mare cum e kissul experimenteaza, ca inlatura “sabloanele” mega profesionalismului” si ca devine “un radio pirat”!
    un radio pirat e plin de greseli, dar are energia si spiritul de fronda ce altadata definea inventia asta minunata care este radioul!
    asa ca: decat o blazare cu aere se super profesionism mai bine unii care nu sunt profi dar au energie si prospetime! asa ca bafta si priviti criticile mai cu bunavointa….nu strica nimanui, char daca uneori sunt rautacioase (vezi idila dintre pussy si denis!)
    @ cornelia-priveste partea buna a lucrurilor: cand vom reveni lumea o sa ne reasculte cu placere noi suntem altceava…nu stiu daca e bine sau rau dar suntem altceva…
    @ denis- sometimes u are like remi…
    Serban

  • pussycat 31 July 2008, 09:19

    @huidu: te cred si eu ca “pussy” te duce cu mintea la emisiuni de noapte :)) tocmai de aia pseudonimul e pussyCAT… ca finca sa nu se gandeste poporu la prostii… prea mult, ci oarecum si la un cotoi spurcat la gura ;) Si daca totusi le cauzeaza :) la buna cuviinta asa dis-de-dimineata, nu-i nimic, CNA-ul e singurul care zice ca lucrurile rusinoase se intampla doar noaptea, noi barbatii stim mai bine :D A, si daca tot am pomenit de sexul masculin (la care mi-am invocat apartenenta dintotdeauna, din pacate fara success, cu toate ca detin atuuri zdravene, vocea unul dintre ele :D) o strangere vanjoasa si barbateasca de mana data viitoare cand ne intalnim ar fi bine-venita in scopul demararii unei trainice relatii de colegialitate (uf, ce pussycat sunt, am uitat sa ma prezint) :)

    Cu experienta bine grait-ai Luminatia Ta, ma silesc voiniceste sa cresc intr-o interventie ca altii in sapte sezoane, iar daca va fi sa fie fara sorti de izbanda, ma voi da de trei ori peste cap si ma voi inapoia cu coada intre picioare pe meleagurile parintesti ale anonimatului :)
    Oana

  • algarfe 31 July 2008, 10:15

    Azi mai bine decat ieri,iar maine…. Dau si eu cu parerea ,dar marea voastra bila alba ar fi sa starniti ascultatorii sa fie spirituali dis de dimineata (asa fac Huidu si Gainusa sau asa am eu impresia…). Apropo de ceea ce a zis Serban, da, a fost o vreme cand se facea radio din pasiune pur si simplu cand inca nu era doar un business cu multe englezisme…Revin… Azi as fi vrut sa-l pot evalua pe Fintescu,dar i-a luat Olix fatza, Pussycat cam absenta sau poate obosita ( trezitul dis de dimineata e o chestie DELOC usoara ), iar daca vreti sa fiu afurisita, vreau mingi ridicate la fileu si prinderi inteligente, vreau replici destepte care sa ma faca sa rad cu mintea , vreau sa fiu permanent luata prin surprindere sau cum se spune , cu garda lasata … aaaaaa, Olix, e ok ca n-ai mai repetat ora din 10 in 10 secunde ca ieri… Stiu ca e importanta dimineata asa cum sunt meteo, trafic si utilitarele,dar…Ce mi-a placut a fost chestia cu horoscopul din ziare, daca ati face un scenariu haios ar fi de un mare fel…
    In sfarsit, prefer sa fiu The dark side of the moon si sa spun ca mai trebuie ceva la programul vostru, nu imi bat capul sa spun ce , dar asa cum am inceput, azi mai bine ca ieri,iar maine mai bine ca azi… Criticam si maine?

Post a comment