Top

Partydul KissFM cu Tom Boxer !!

A fost ultimul Partyd KissFM cu mine inainte de 3 saptamani bine-meritate de concediu ! Defapt concediul e o saptamana acum si una in august, dar de la Partyd am sa lipsesc in urmatoarele 3 saptamani ;)

Multumiri Dj Tom Boxer, Dj Zakaos, Andra – Suflet Pierdut, Kittutza, Pyuric, Ada, Edi de la monden.info, Florin Grozea (hi-q), Sorin Rusi, Andu de la insemnari.ro, Alexandra Ivan si Alec (felicitari pentru logodna in direct!!), Betty, Bobe Xzibit, Raul + fratele lui, Dj Anne, Anushka, Cristinica si sper ca nu am uitat pe nimeni !

Si sa incerc sa-mi aduc aminte cum a fost ;)

Era ora 23 fara ceva, eu eram in radio impreuna cu Betty si Andra si pregateam chestiile. Incet incet a inceput sa apara lumea, Puyric cu Alexandra si Alec, Bobe, Andu si Kittutza si restul care nu mai stiu exact in ce ordine au venit.

Cand a venit Tom Boxer impreuna cu DJ Zakaos m-am speriat, pentru ca aveau un case foarte mare pe care habar n-aveam unde urma sa-l punem. Tom, foarte descurcaretz, a gasit instant un loc pentru case-ul lui si s-a instalat fara nicio problema. Am intrat la 23:00 in emisie, am facut o mica gafutza pentru ca am gresit calea, dar asta s-a rezolvat repede. Am inceput in primele 10 minute mixul eu cu cateva piese cunoscute, dupa care a intrat in aer Tom Boxer.

Mixul lui Tom, asa cum ma si asteptam, nu a fost foarte comercial, insa lumea pe chat si sms-uri a reactionat foarte bine, lucru care sincer m-a bucurat ! Am avut si concurentza, pentru ca la 2 posturi concurente se difuza live Liberty Parade-ul, care am inteles ca a fost destul de nasol ca muzica – am primit niste sms-uri de la oameni care ne-au ascultat dupa ce au plecat de acolo si ne-au spus ca le-a placut mult mai mult ce au auzit la noi decat acolo ! Foarte tare !!

Alexandra Ivan a venit cu o idee foarte misto, a vrut si a si reusit sa faca un jam session foarte bun pe 2-3 piese mixate de Tom Boxer. Ce insemna jam session ? El mixa, iar ea improviza ! Fata este geniala, are o gramada de idei si inventeaza versuri pe loc !! Felicitari si lui Alec care a reusit sa faca o premiera in emisiunea noastra, cerand-o in direct, in casatorie, pe Alexandra care a si acceptat propunerea cu lacrimi in ochi !

La 12 fix noaptea am sunat-o in direct pe Iliana din Sibiu, o fidela ascultatoare a Parydului, careia i-am urat La Multi Ani in direct, apoi am tras-o de urechi si pe Andra – SufletPierdut, care se afla chiar in studio langa noi ! Kittutza a venit cu tortul pentru Andra, iar Cristinica a venit cu cadourile pentru Andra si Kittutza, a carei zi de nastere este joi !

Trebuia sa o mai sunam pe bebelusa Oana care este in Ibiza, dar din pacate m-am luat cu alte chestii si am uitat, dar sper sa nu se supere pe mine ! La prima emisiune cand ma voi intoarce si va fii si ea in Bucuresti, va garantez si voua, dar si ei, ca va fii invitata in studio !

Tot in studio au venit si Florin de la Hi-Q, Ada de si Edi de la monden.info si, in concluzie pot spune ca m-am bucurat sa am in preajma mea numai si numai oameni cunoscuti, fie ca ma stiam personal cu unii, fie ca-i stiam doar de pe net !

A fost cea mai tare emisiune de pana acum si o puteti descarca de pe aici partea 1 si partea a 2-a !! Enjoy !

Written by: OLiX

Sunt OLiX :) Atunci cand nu postez pe blog ma auzi la radio sau ma vezi pe instagram!

Latest comments

  • Kittutza 20 July 2008, 07:50

    Super tareeeee “fataaaa” ! :)) Ah,deci vom avea partyd ?Cul? Cu cine ?Cum?Ramane de vazut.Pardon,de auzit :D

    Ultima insemnare a lui Kittutza este.. Ametita

  • Kittutza 20 July 2008, 07:51

    Acum vad ca nu o sa-l ajung niciodata pe Raul la comentarii :(

    Ultima insemnare a lui Kittutza este.. Ametita

  • Adrian O. 20 July 2008, 08:23

    Să ai distracție plăcută în concediu. Pe unde mergi?

    Ultima insemnare a lui Adrian O. este.. Ce frumos

  • Tzontzyca 20 July 2008, 08:24

    super tare !!! desi nu am fost acolo ,v-am urmarit pana tarziu!

    Ultima insemnare a lui Tzontzyca este.. Pofta Buna

  • miriam 20 July 2008, 09:10

    intotdeauna “ultimul Partyd” e cel mai tare! Am rezistat pana la 2 si ceva…A fost chiar grozav!

  • Alexandra & Alec 20 July 2008, 10:44

    Multumim frumos pentru invitatie, Olix!!!

    Ne-am simtit foarte bine la tine-n studio si mai venim, la jam session-uri si alte momente speciale :D

    Biensur, te chemam la nunta!!!

  • Sergiu 20 July 2008, 11:27

    Asa, oftica-ma si mai rau ca am admitere maine. :))

  • Pyuric 20 July 2008, 11:43

    Cat de tare a iesit :D Yeeey

    Ultima insemnare a lui Pyuric este.. La Partydul Kiss FM

  • anku 20 July 2008, 13:04

    ffff tare :x
    ai fost genial aseara …atata lume…toti se distrau.dansau..pfff 8->
    cum ziceai si tu..fiecare editie…cea mai tare de pana acum ….dar asta le-a intrecut pe toate….:X
    ce sa zic?concediu placut :P…si distractie placuta pe acolo pe unde mergi…:*.te mai auzim maine si gata..o sapt..iar la partyd…ca tot “tragi chiulu” 3 sapt..sa vii cu forte noi :d..si sa faci o super extra mega editie :d..ca cea de aseara ;)

  • Andu 20 July 2008, 14:04

    […]Pe aceasta cale vreau sa imi cer scuze[…]

    Ultima insemnare a lui Andu este.. O noapte la radio

  • Bobe (xZibitBMN) 20 July 2008, 14:27

    Eheee uite ca a mai trecut una, s-inca una f mishto.
    Cea mai mishto pana acum. Asha spunem dupa fiecare (DAR de fiecare daca ultima e din ce in ce mai tare)
    Concediu placut Olix si vacanta superba tie si tuturor.
    Ne mai auzim.

  • Biggy 20 July 2008, 14:52

    asteptam linkul ^^

  • PePi 20 July 2008, 15:49

    avem emisiunea, dar playlist-ul unde e?

  • A.I. 20 July 2008, 16:26

    hehe…e prima data cand am stat si eu pana pe la 3-4 si nu regret, pentru ca m-am distrat de minune. felicitari inca o data alexandrei si lui alec…si baieti, luati aminte de la alec, cum se face o cerere in casatorie :P. plus ca toata lumea din studio era pusa pe distractie – fetele in special puse pe pozne cu id-ul lui xzibit pe chat- nici nu mai stiu ce si cui i-am scris :))).
    concediu placut olix si ai grija sa nu te mai prajesti :)

  • Andra 20 July 2008, 16:56

    A fost FOARTE TARE! Nu credeam ca o sa ma distrez asa de bine! E definately cel mai tare party la care am fost vreodata! Felicitari olixu’!

    Merci frumos si pentru urari, tort, alea alea! Ma bucur ca am cunoscut multa lume noua si faina! Mai vin… ma mai primesti? ;;)

    Ultima insemnare a lui Andra este.. Not here, BRB!

  • green_boy 20 July 2008, 17:31

    tare emisiunea…pe la inceput a fost o mel …tot zicea una..serenade(serenate)..cum se num mel?

  • king_of_kings17 20 July 2008, 17:45

    ehheee yo akum m am trezit dar m a culc inapoi:)) am ramas ultimu pe chat la partydu asta:D:> bv mie concediu placut olix si sa ne vedem la un alt partyd:D

  • mihdel 20 July 2008, 22:30

    daaa…deci tom boxer a avut un mix genial:X:X:X..foarte tare emisiunea..mi-au placut piesele la nebunie:D:D…
    olix mi-ai placut ca tu cred ca ai dansat cel mai mult de acolo..energie nu gluma:P:))
    si distractie placuta in concediu si daca te mai duci in Grecia:X

  • nashu_mare 21 July 2008, 08:19

    Bre, cum sa nu fie comercial mixul lui Tom? A fost foarte comercial dar si foarte bun in acelasi timp. Desi eu nu inteleg prin “comercial” piese cunoscute neaparat ci mai mult o atitudine si un stil intr-un anume fel, mixul lui chiar a continut multe piese cunoscute. Foarte misto!

    Ultima insemnare a lui nashu_mare este.. Guest blogger

  • iliana 21 July 2008, 10:33

    Super tare !!! O petrecere pe cinste eu m-am distrat acasa alaturi de familie , prieteni iar pe voi v-am simtit aproape prin intermediul radioului :P

    Olix multumesc ptr surpriza:x ai fost pe faza :D , le multumesc si celor care mi-au trimis mesaje Bobe, Andra, Cristinutza si sa stiti ca mi-ar fi placut sa fi alaturi de voi ,dar sper sa ne mai vedem si promit ca fac cinste ;)
    concediu placut !

  • cristinica21 22 July 2008, 15:05

    super party, super fun, super gasca la Partyd! M-am simtit excelent si vreau sa iti multumesc inca odata de invitatie :) si sper sa ai un concediu insorit ;)

    Ultima insemnare a lui cristinica21 este.. Back from Partydul Kiss Fm

  • Gabitzu18 21 December 2008, 00:28

    Ceau man esti tare foarte frumoase melodiile tale .Dai si pt mn o dedicatzie ca in 26 dec ii ziua mea sa nu ma plictisesc te rog frumos

Post a comment