Top

Va rog mult, fara fitze !

OOoo da ! Am fost aseara la Fedde Le Grand si a foost foooarte misto ;) Era de asteptat, nu ? :P

Foarte misto a fost ca invitatiile pe care le aveam eu erau la Guests Area, adica undeva sus la balconul Arenelor Romane. Eram eu, B, A si A, ne-am dus acolo si am aflat ca avem gratis sushi (!!!), bautura serioasa si inghetzata ! Am mancat niste sushi (care jos in public erau 6 bucatzi 14 lei), am baut niste whiskey cu redbull si apoi am coborat in multzime sa dansam. Noi aveam bratzari de guesti verzi. La zona V.I.P. care era chiar pe scena era amicul Swamp care avea bratzara neagra :)) Am vrut sa ma duc la el dar cei de acolo nu m-au lasat. Culmea e ca tot in zona lui era si presa, inclusiv amicul cameraman de la KissTV si Edi de la monden.info care filmau/faceau poze de zor. Presa avea bratari de culoare roz.

Bratzari Fedde Le Grand

Haios era ca diferentza dintre noi care aveam bratzarile verzi (guests) si cei cu bratzari negre (vip) era ca ei plateau bani greu pe masa, bauturi, bilet, iar noi aveam totul gratis :)) Bine, eu trebuie sa le multumesc aici colegulor din managementul KissFM care mi-au dat invitatziile :P

Sincer acum nu inteleg de ce te-ai duce la un eveniment, dai multi bani pe biletul VIP, stai in spatele scenei, adica in spatele artistului si bei + stai la masa. La fel, nu i-am inteles pe “colegii” de la guests care au ramas sus la balcon atunci cand a inceput Fedde Le Grand show-ul.

Noi am coborat in multzime si am dansat acolo pana la 3 fara ceva cand Optick a intrat la butoane si Fedde a coborat in public sa-si faca poze cu fetele si sa dea autografe.

El n-a avut fitze. Romanii oare de ce au ?

Va rog mult, fara fitze !
P.S. 1. Cred ca pentru sushi, bauturi gratis si invitatii, chiar daca nu-mi erau destinate, trebuie sa-i multumesc lui Razvan Popescu de la Roton care se agita de zor pe acolo cu oranizarea, sa iasa totul bine ;) Razvan mai lucreaza si la un alt post de radio si se uita si putin ciudat la mine cand trecea pe langa mine, i se parea ca ma stie de undeva dar … ;)) nu stia de unde !

P.S. 2. O salut si pe Oana de la ProFM Dance cu care m-am vazut acolo si care, chiar daca era pe tocuri, a dansat de nebuna pe acolo !

P.S. 3. poze .. deseara .. cred ;) daca nu o sa adorm pe undeva …

Written by: OLiX

Sunt OLiX :) Atunci cand nu postez pe blog ma auzi la radio sau ma vezi pe instagram!

Latest comments

  • marian 18 July 2008, 10:57

    super olix :)
    se pare ca ai avut parte de distractie :)
    Da , faza cu cei de la “VIP” mi se pare si mie aiurea :) dar daca ati avut bratari verzi a fost ok :)

    Ultima insemnare a lui marian este.. from today

  • iliana 18 July 2008, 11:28

    bine ca te-ai distrat Olix;) , cei cu fitze nu stiu sa se distreze …se dau mari si vai de ei…”o la naiba-n puii mei”=)) te duci sa te distrezi ,ce atatea fitze, la ce folosesc oare?

  • A.I. 18 July 2008, 11:35

    discriminare color :)). poate aparea vreunul cu bratara curcubeu :)

  • Tzontzyca 18 July 2008, 11:42

    OH, DA …. cati fitzosi nu sunt pe la noi … nu stiu ce te mira ….

    Ultima insemnare a lui Tzontzyca este.. NU AM CHEF

  • KornNT 18 July 2008, 11:42

    deci a fost distractie la maxim iar chestia aia cu bratarile cred ca a fost o porcarie :D

    Ultima insemnare a lui KornNT este.. Bilete suplimentate la Metallica

  • A.I. 18 July 2008, 11:48

    aha…nu te-ai saturat de sushi la tine si vroiai sa mai mananci si de la altii :))

  • LaLOKA 18 July 2008, 12:53

    fara fitze?la un concert cu un artist din afara?house genre?cred ca nu se poate fara:D fitzele sunt in sangele romanului..acum depinde care si le etaleaza si cat de mult:P

  • monica 18 July 2008, 13:48

    OFFTOPIC: Daaa, deci am trecut doar sa te salut … inapoi :)) . Saptamina viitoare tre’ sa facem un bistro. Initiez campania “Sa ne cunoastem vecinii!”. Si pe Zappy o luam pe sus :P

    Ultima insemnare a lui monica este.. myTRICKet.ro

  • Tzontzyca 18 July 2008, 14:28

    @OLiX: vreau si eu la Timisoaraa :(

    Ultima insemnare a lui Tzontzyca este.. Lenea …

  • rozza 18 July 2008, 14:29

    Vii la Timisoara? :x
    Ma bucur ca te-ai distrat la Fedde Le Grand si nush,mi se pare foarte tare ca artistii care vin la noi nu au fitze.Ar trebui luati ca exemplu ;)

    Ultima insemnare a lui rozza este.. What about love?

  • anku 18 July 2008, 14:48

    hi..ma bucur ca te-ai distrat…chiar super tare :>
    si..distractie placuta si acasa ;) cred ca abia astepti sa ajungi in Tim :P

  • sorin 18 July 2008, 20:28

    Olix ne bucuram pentru tine dar te si invidiem. Oricum am auzit si eu ca a fost super atmosfera. Felicitari….Tu oricum esti VIP pentru noi:)

    Ultima insemnare a lui sorin este.. FC Steaua Bucuresti – AS Roma

  • tibi 18 July 2008, 20:51

    E binevenit apelul tau:fara fitze!dar poate ca sunt bine inradacinate la cate unii!
    Una peste alta,cred ca a fost o petrecere pe cinste la concertul lui Fedde Le Grand.

    Ultima insemnare a lui tibi este.. Muzica de weekend:Jay Sean

  • green_boy 18 July 2008, 22:22

    sal..stiu k n are legatura cu tema de vreau sa va intrb cv…e o mel pe kiss….o knta un baiat si tot zice na na na na….cum se numeste….va rog mult de tot:D:)

  • Sergiu 19 July 2008, 02:10

    Oricum fitele sunt ceva relativ. :)) De exemplu, dragii mei prieteni cred ca sunt fitos fiindca nu mananc tot felul de tampenii si ca mi s-a parut de rahat anul trecut la mare ca am stat intr-o casa care era in constructie, unde dusul baietiilor era in curte. bine, eu mergeam la fete, dar asa ca chestie :P Dar da, aia de nu se misca prin club sunt enervanti.

    green_boy, in multe piese se zice na na na. Cred ca am auzit piesa insa, dar habar nu am cum se numeste. Eram prea preocupat sa retin ceva din ea.

  • swaMp 19 July 2008, 08:38

    OLIX ! ce faci cu pozele alea a ?Iara ai adormit pe la cineva azi noapte… :D

    Ultima insemnare a lui swaMp este.. Dupa concertul de la Arenele Romane

Post a comment