Top

Prea repede

Vi se intampla uneori sa faceti unele lucruri, incat dupa 10 secunde sa uitati ca ati facul lucrul respectiv sau defapt sa va ganditi daca l-ati facut sau nu ? :))

Ieri de exemplu eram cu Rainy pe strada si veneam spre casa. Imi aduc aminte ca vroiam sa rog pe cineva ceva s-i dau un sms. Mi-a luat maxim 5 secunde sa trimit sms-ul. Vorbesc in continuare cu ea si peste mai putin de un minut zic “Parca vroiam sa-i trimit SMS lui X, da` parca l-am trimis .. parca era doar o intentie..”, ma uit in “sent” si vad ca mesajul era deja trimis :))

Bine, cred ca treburile astea se intampla atunci cand esti putin si cu capul in nori, dar e totusi haios, nu ? Voi patiti d`astea ? :P

Written by: OLiX

Sunt OLiX :) Atunci cand nu postez pe blog ma auzi la radio sau ma vezi pe instagram!

Latest comments

  • KornNT 17 July 2008, 08:23

    Am patit si eu din astea Olix dar foarte rar :D

    Ultima insemnare a lui KornNT este.. Fedde le Grand la Arenele Romane

  • Tzontzyca 17 July 2008, 08:42

    Se pare ca Lecitina nu isi mai face efectul?? :d

    Ultima insemnare a lui Tzontzyca este.. SA INVETI SA LUPTI :))

  • A.I. 17 July 2008, 08:43

    deja-vu…cred ca toti avem parte de momente de genul asta. :)

  • iliana 17 July 2008, 08:46

    Da si eu mai patesc;) …de obicei ma grabesc sa plek si imi aduc aminte ca mai trebuia sa iau sau sa fac ceva si daca am ceva in mana (telefonul) il las si cand vreau sa il iau nu mai stiu unde l-am lasat …intr-un timp foarte scurt nici nu imi dau seama …:))

  • A.I. 17 July 2008, 08:49

    @OLiX: daca nu iti place cum suna “pierderi de memorie”, oti sa alegi cealalta varianta: esti cascat :))

  • KornNT 17 July 2008, 09:00

    daca a vorba de pierdere de memorie atunci sa luam un memo plus poate ne revine memoria la loc :))

    Ultima insemnare a lui KornNT este.. Bilete suplimentate la Metallica

  • Dan Terteci 17 July 2008, 09:17

    Oboseala, sigur asta este cauza!

    Ultima insemnare a lui Dan Terteci este.. Concurs de cosit cu tenta electorala

  • Mihai 17 July 2008, 09:39

    da am patit faze de genul asta… si dupa aia zic … hm… ciudat am un deja-vu … am visat ca o sa fac asta… dar eu facusem deja.. si repet treaba si mi dau seama mai tarziu ca am repetat … :D

    Ultima insemnare a lui Mihai este.. Camera Ascunsa: Blonda Fara Chiloti

  • LaLOKA 17 July 2008, 09:47

    daaaa.mi se intampla si mie:tin in mana cheile,suna telefonul,raspund,pun cheile pe dulap,termin de vorbit la tel,caut cheile..ia-le de unde nu-s:))nu imi mai aduc aminte pe moment ce am facut cu ele.solutia:baby steps.si o iau usurel,incercand sa-mi aduc aminte ce am facut,pe unde am trecut:)):Pdar si mai fascinante sunt fazele in care plec de aks,incui uisa,..si pe drum ma gandesc:am incuiat usa?:))mi s-a intamplat o data sa ma intorc sa verific=))atat de distrata eram:D..eh,eram si eu mica:D

  • Miriam 17 July 2008, 10:54

    deci, parca e si o melodie pe care o difuzezi…TO MUCH STRES!

    Cred ca simtim toti asta din plin. Viata e prea alerta si nu stim sa ne oprim.

    Ieri am facut un test psiho privind gradul de stres…e alarmant!

    Sunt convinsa ca nu sunt singura cu rezultatele astea.

    RELAX, Olix, vine concediul!

    Faptul ca facem multe “typos” e si asta un semn al vitezei prea mari…Mintea ne-o ia inainte si nu mai procesam totul si se deregleaza sistemul.

  • RainyDay 17 July 2008, 11:29

    Mi se intampla atunci cand fac mai multe lucruri in acelasi timp, yeah, I know, I’m not multi tasking. :)) Fie uit daca am facut sau nu ceva, fie le fac pe toate prost.
    Aseara era si vina mea, te tineam de vorba. :)) Si oboseala isi spune cuvantul dupa anumite ore. :P

  • Adrian O. 17 July 2008, 11:36

    Oare am închis uşa/geamurile de la casă? De multe ori m-am întors să mă conving, dar întotdeauna găseam geamurile/uşa închise. E ceva ce fac automat, fără să îmi dau seama. Se pare :)

    Ultima insemnare a lui Adrian O. este.. Ce să scriu?

  • anku 17 July 2008, 12:44

    pierderi mici de memorie :)) e doar inceputu ;))
    pai da..mi se intampla..:-??..mai ales daca mai am si alta ocupatie..cum ai zis tu …vorbeai cu Rainy…oricum..nu e ceva de ingrijorat…cred:-s :))..nu de alta da mie mi se intampla cam des :D

  • rozza 17 July 2008, 14:02

    De multe ori mi s-a intamplat.Si nu neaparat ca ai fi obosit,desi si asta e o cauza.Eu in general sunt aiurita si imi place sa fac mai multe lucruri in acelasi timp si repede,poate de aia mi se intampla ca de unele lucruri sa nu imi amintesc sa le fi facut.

    Oricum,e funny cand mai vine cate un prieten la mine si imi zice : “Heey,mersi de mesaj..bla bla”,la care eu “Ce mesaj?! :|” :)).

    Ultima insemnare a lui rozza este.. emo

  • Sergiu 17 July 2008, 14:25

    Si mie mi s-a intamplat… Cu cat imbatranesc mai mult, cu atat mi se intampla mai des. :))

  • anetoiu 17 July 2008, 16:33

    mi s-a intamplat de mai multe ori :D

    Ultima insemnare a lui anetoiu este.. Pauză