Top

Kilograme plouate

CIteam mai devreme pe KissNews ca “vremea proasta predispune la ingrasare” si ma gandeam asa ca astazi intr-un interval mai mic de 60 de minute eu am mancat si micul dejun si pranzul :))

Bine, recunosc ca treaba asta nu se intampla din cauza vremii, ci din cauza lu` Zappy care nu mancase nimic de dimineatza, iar ea la ora 12 vroia pranzul :P

Acum voi aveti grija la frigider, daca stati in casa si va este lene sa iesiti, ca s-ar putea sa vi se faca foame din ce in ce mai des :P Eu sper sa nu mai bag mancare azi in gura, cel putin nu pana la ora 19 :))

Written by: OLiX

Sunt OLiX :) Atunci cand nu postez pe blog ma auzi la radio sau ma vezi pe instagram!

Latest comments

  • miriam 15 July 2008, 14:14

    mai bine pana la ora 19, decat dupa si…cel mai important este ce bagi in gura.

    Daca dupa emisiune, la 10, bagi in tine 5 clatite sau o pizza…nu ploaia e devina…Fii sigur!

  • anku 15 July 2008, 14:21

    :)) si iar o sa te plangi ca iti este foame ;)))

  • rainy 15 July 2008, 14:42

    De acum sa mananci numai salate si sa bei numai apa plata, la naiba! :P

  • iliana 15 July 2008, 14:59

    poi sa nu mai papi nici dupa 19.00 …:P
    daca ti-e foame te invit la mine ca am frigiderul gooooool…si uite asa nu mai mananci ;))

  • LaLOKA 15 July 2008, 15:03

    nu stiu ce zici tu,dar eu…cand ploua afara,si nu am ce face(de obicei ma deprima ploaia,si nu am chef de nimic)..imi vine sa ma reped in frigider si sa rad tot:))prin urmare :cand ploua afara,eu sigur ma ingras:))

  • DJ_PsyHOtik 15 July 2008, 15:24

    OLiX…pana la ora “19” nu bagi nimic in gura…dar de la ora “19:01” te vad deja la magazinul M.I.X.T. de langa studio cum iti iei de mancare pana urmatoara zi (5 pizza, 4 hamburgeri, 3 sandwichuri, 2 doze de “Red Bull”) si o sticla de 2.5l de Coca-Cola!

  • Patrys 15 July 2008, 15:42

    mda…:)) ok goleshti frigideru’…dupa care iesi afara in ploaie …poate intri putin la apa=))…dak mai ploua:)) dak nu ata ete astepti urmatoarea ploaie:))

    p bune OLiX nu cred k o se te ingrasi…stai lin…nu va ploua tot anu’ k sa stai tot tp in casa si sa faci “vizite”dese Dl.Frigider:):*

    te poop:*

  • KornNT 15 July 2008, 15:48

    stii cum e olix ca dupa ora 18 nu mai ai voie sa mananci nimic ;)

    Ultima insemnare a lui KornNT este.. Vreme rea si mohorata

  • Bianca Linta 15 July 2008, 15:57

    Mai unde sunt eu acum e o caldura si-o umiditate de mori, nici AC-ul nu-i mai face fata, si tin sa-ti zic ca si eu bag in mine si nu ma mai opresc :-) Cum m-am trezit, cum am inceput…
    Cred ca are legatura cu plictiseala :-)) Sau cand facem ceva asa… prea solicitatnt si care nu prea ne intereseaza sau ne face placere…

    Ultima insemnare a lui Bianca Linta este.. Chicago :-)

  • Alexandru Giurca 15 July 2008, 16:00

    Alimentatia sanatoasa este o componenta foarte importanta a vietii de zi cu zi.

    Ultima insemnare a lui Alexandru Giurca este.. Aniversare

  • Florin 15 July 2008, 16:16

    mananc-o pe zappy, ca sigur n-o sa te ingrasi

  • flory 15 July 2008, 21:34

    e adevarat k dak stai in casa mananci…k nu ai c face altceva…t atrage frigiderul…eu de cand am inceput sa muncesc am slabit 3 km…mananc d 2 ori p zi….fata d 5, 6 ori…mai ales in sesiune knd trebuie sa inveti….c foame ti se face:)))=)))

  • adriana 16 July 2008, 04:57

    buna pizza aia ,la naiba :P shi zappy ce zc ,la naiba ! ia placut ,shi ei !* la naiba ..

  • Sergiu 16 July 2008, 07:23

    Asta cu ora 19 e o tampenie. Daca eu ma culc la 20 si altul se culca la 2 noaptea, de ce e ora 19 la amandoi? E ca si cum ai vrea ca un tip de stil de a manca sa dea roade la doua persoane diferite. Si daca iti e foame, trebuie sa mananci, dar conteaza ce. etc :P

    http://www.youtube.com/watch?v=ufMKbOaYWok
    http://www.youtube.com/watch?v=w9Ouzc5Nn_o
    http://www.youtube.com/watch?v=IP8Iwq5Akf4
    E super tare tipul, daca vrei sa inveti despre ce mananci.

  • A.I. 16 July 2008, 13:33

    sergiu, e vorba de ceasul biologic, daca nu ma insel. nu conteaza ca tu te culci la 20 si altul spre dimineata, organismul are regulile lui. si aici nu e vorba de un stil de viata ci mai mult de evolutie.
    si ca sa nu fiu oftopic, la mine se pregateste de ploaie, ca se aud ceva tunete… as manca dar nu am nimic prin casa :D. oare chiar ploaia o fi de vina sau faptul ca nu am mancat nimic de dimineata :)

Post a comment