Top

Penibil sau nu ?

Situatie. Tu fata. Iti da add pe mess un baiat pe care l-ai cunoscut acum 2 zile. El incepe sa vorbeasca cu tine si sa se bage finutz in seama. Sa spunem ca baiatul n-arata chiar rau, poate chiar iti place putin de el si ca tu n-ai prieten.

Ti se pare penibil/jenant ca a luat ID-ul tau de la cineva si ti-a aparut direct in lista si se baga in seama cu tine sau ii accepti propunerile si mergi mai departe ?

Written by: OLiX

Sunt OLiX :) Atunci cand nu postez pe blog ma auzi la radio sau ma vezi pe instagram!

Latest comments

  • rozza 14 July 2008, 19:51

    Da si nu.
    E penibil in cazul in care ii cazi in plasa din prima.Intai sa fiti prieteni dup-aia mai vedem ce iese.Eu una sunt mai “antica” in privinta asta.Personal vorbind,depinde ce imi inspira baiatul respectiv.Daca e bine-crescut si simtit si nu cauta numa ceva fizic,poate poate.
    Nu,nu e penibil daca si tu tot asta cauti,adica sa fi agatzata de necunoscuti pe mess.

    Ultima insemnare a lui rozza este.. Liberty Parade 2008

  • Tzontzyca 14 July 2008, 19:56

    eh da …s-a dus cu sa fiti prieteni buni la inceput … parerea mea … mai ales daca si ei ii place … poti spune de la bun inceput ce vrei de la ea … Bine… asta nu inseamna sa fii badaran sau sa ii ceri cine stie ce .

    Ultima insemnare a lui Tzontzyca este.. MUNCI ….

  • A.I. 14 July 2008, 20:16

    depinde ce vrea: prietenie/relatie/sex ?

  • mihdel 14 July 2008, 20:25

    hmm..depinde..mie de ex nu prea imi plac tipii de genul acesta dar depinde si de tip..cum ai descris tu pe acolo,nu cred ca mi s-ar parea penibil..dar cum am zis depinde de situatie si tip…

    si acum la final:e vorba cumva de tine mai sus?;;)

  • Cristian Teichner 14 July 2008, 21:18

    Ma faci sa vorbesc ca baiatu ala de la prima, LA NAIBA! OLiX :))

  • rozza 14 July 2008, 21:23

    Pai daca e vorba de tine,dai inainte,la naiba !! :)).
    Daca spui ca nu e chiar necunoscut,eu zic ca e ok.Merita incercat :).Nu,nu e penibil atunci :D.

    Ultima insemnare a lui rozza este.. emo

  • Zappy 14 July 2008, 21:42

    Doamne Olix, de parca n-am stii toti ca de tine-i vorba. Ca oricum asa faci tu tot timpu, expui aici tot felul de “situatii” de parca ai visat tu azi noapte ca i-ai dat add cuiva si oare ce-ar fi…
    Deci sa-ti raspund la intrebare… nu e penibil, ce naiba, messu asta e un fel de oxigen, e un bun elementar, mai demult se cerea numarul si se dadea telefon, metoda aia mi se pare mult mai badarana decat asta cu messu. Practic se respecta intimitatea totusi si nah….
    Si oricum nu e grav daca nu esti prea badaran sau prea insistent sau na…stii tu mai bine :))…dar pentru sfaturi personale poti apela la mine pe privat ;;) stii ca eu abia astept sa ne psihologim :))

    Ultima insemnare a lui Zappy este.. Bataia odraslelor

  • KornNT 14 July 2008, 21:47

    nu stiu eu ce as face olix daac as fi fata :-?? cred ca am mai sta de vorba ca sa pot sa-l cunoasc mai bine si dupa aia mai vedem :D intelegi tu

    Ultima insemnare a lui KornNT este.. Semne

  • AdDa 14 July 2008, 21:49

    E cam greu sa vorbesti la general… depinde si de tip foarte mult. Eu sincera sa fiu nu mai dau accept cand gasesc cate un request. Prefer sa-mi aleg singura prietenii si sa dau add cui cred eu de cuviinta nu cui are chef sa se bage in seama cu mine.
    In concluzie, nu mi se pare nici penibil, dar nici contrariul. E o situatie in care deciziile se iau pe moment gandind dupa cum se poarta persoana respectiva si dupa cum a spus cineva inaintea mea, ce iti inspira.

  • Andrei 14 July 2008, 22:36

    Da-i inainte!

    Ultima insemnare a lui Andrei este.. Trebuie vazut!

  • `Andu` 14 July 2008, 22:40

    De ce penibil??? Poate chiar e o persoana de gashca…….trebuie sa cunosti o persoana mai intai si pe urma sa-ti dai cu parerea ce si cum ;)…….asa e cel mai corect

  • Mushu 14 July 2008, 23:01

    Ce iti mai place viata !!

  • rozza 14 July 2008, 23:01

    Ok Olix,scuze :).Oricum,ai prins ideea :).

    Ultima insemnare a lui rozza este.. emo

  • anku 14 July 2008, 23:23

    eh…daca e vb de tine…si te urmareste zilnic pe la radio ..si o interesezi asa …nu cred ca e penibil :-??
    da chiar…tie ti se pare penibil sau nu?:D ca tu ne intrebi pe noi..si ete…te intrebai si eu pe tine :P

  • foggie 14 July 2008, 23:23

    Nu, Olix. Nu e penibil. O discutie pe messenger poate fi inceputul unei amicitii, prietenii sau a chiar a unei relatii reusite. Depinde cum se continua in offline, daca se continua. Atat timp cat se forteaza nota de nici una din parti, eu cred ca e absolut ok.

  • anku 14 July 2008, 23:37

    pai nu de cineva de la radio :))..dar poate te asculta ea..(la asta ma refeream).da…sunt aiurea bagarile astea in seama :))))..dar poate din lipsa de ocupatie :D
    incearca..poate iese ceva…nu tre sa judeci pe cineva pana nu cunosti pers respectiva :D si nu stii ce intentii are :>..asa ca…nu cred ca strica discutiile astea ..asa ajungi sa o cunosti

  • Sergiu 14 July 2008, 23:50

    Desi nu-s fata, nu mi se pare penibil. :P You are worrying too much! Si nu stiu cine a zis, dar e evident ca nu ai visat asta dupa concertul lui Fat Boy Slim si te-ai gandit sa ne intrebi. :))

  • foggie 14 July 2008, 23:51

    multam, fac si eu ce pot:) now, go for her si sa te intorci cu vesti bune:)

  • rainy 15 July 2008, 00:11

    OMG, another stalker! No way, eu sunt paranoica, ma crizez repede si chem politia! Si dau ignore mai repede decat ajung salvarea si politia! :))
    Acum serios vorbind…daca omul e ok, nu exagereaza, nu vine cu vrajeli penibile si nu e stresant, merita o sansa, eu asa zic. Dar nush, viata e prea scurta ca sa stai la vrajeli pe ym, si cred ca ai trecut de varsta aia, you get what I mean. ;)
    Oricum, sunt de acord cu Zappy, she’s got a good point there.

  • rainy 15 July 2008, 00:48

    Da, e adevarat, pe ym e mai ok si ai ocazia sa cunosti cat de cat un om fara sa te simti prost ca te bagi cu de-a sila in viata lui/ei.
    Da, si eu sper ca fara respectiva sa nu aiba parte de “problema” pe care am avut-o eu. Dar nu-i nimic, respectivul o sa ma tina minte toata viata. >:)

  • A.I. 15 July 2008, 00:48

    olix timid ? =))

  • Alex 15 July 2008, 02:02

    Cum am vazut ca a scris multa lume , depinde de fiecare …. combinatiile deobicei se fac fata in fata la o plimbare una alta … unora le e mai usor pe mess .. shi eu fac cam tot asa …

  • Biggy 15 July 2008, 02:18

    ma las dus de val ! nu conteaza :D

  • nashu_mare 15 July 2008, 07:53

    Olix, aggressive sales? :D

    Nu cred ca se supara daca nu trimiti si tu mai intai un asl pls si niste trandafiri din aia din coada de maimuta, adica asa @–}—-. ;;)

    Ultima insemnare a lui nashu_mare este.. Guest blogger

  • iliana 15 July 2008, 08:32

    nu e penibil , dubios si te intrebi de unde are idd-ul tau …. depinde de persoane daca sunt ok raman in lista mea daca nu …bye bye

    am persoane in lista mea aparute asa cu care vb si in prezent, sau am si persoane pe care le-am adaugat eu nici macar nu mai stiu de pe unde si sunt chiar ok ;)

    depinde si de noroc :D

  • Adrian O. 15 July 2008, 10:21

    Răspunsul la întrebare nu pot să îl dau, cred că o fată ar fi mai potrivit să îl dea în situaţia dată. Îmi place abordarea însă, generală şi fără adresă precisă. În definitiv, e ca la matematică (nu mi-a plăcut, dar reţin ceva din ea): Se dă…şi…Să se demonstreze că se poate să…:))

    Ultima insemnare a lui Adrian O. este.. Admiterea la facultate

  • LaLOKA 15 July 2008, 11:04

    “Tu fata. Iti da add pe mess un baiat pe care l-ai cunoscut acum 2 zile. El incepe sa vorbeasca cu tine si sa se bage finutz in seama.”Hmm..daca cele 2 persoane despre care vorbim s-au cunoscut(deci s-au vazut face2face)atunci eu zic ca deja s-a stabilit o usoara relatie,de genu’:”stii,te cam plac”:P..si asta este dovedita de faptul ca a facut rost,(prin metode si metode),de id-ul ei.Daca nu i-a cerut id-ul atunci cand a intalnit-o,probabil ca n-a facut-o din timiditate sau..comoditate:P..pt ca ,asa cum ai spus tu,Olix,ym este o metoda de a infrange sau de a nu lasa sa se vada timiditatea.this is what I think:)Prin urmare:nu mi se pare penibil sa incerce sa pastreze legatura cu persoana respectiva,pe care o place,chiar si prin ym.De aici se poate ajunge la o plimbare,la un juice,la o acadea:))

  • sorin 15 July 2008, 12:13

    Nu cred ca este penibil……doar dubios. Eu am avut experienta sa ma adauge o fata in lista, sa intre sa vb cu mine. Fata arata superb…doar ca n-am pus botul la vrajeala sa…si am aflat intr-un final ca ea facea misto de toti. Uneori e bine sa ai grija cu cine vorbesti.

    Ultima insemnare a lui sorin este.. Zambetul – Nu costa nimic si valoreaza mult

  • Sergiu 15 July 2008, 13:58

    sorin, unele fete online sunt dubioase rau :)) mie mi-a zis una ceva de am ramas :O si dupa aia =))

    Olix, deci concluzia e sa ii dai add si sa vb cu ea. Oricum, acum esti vedeta KissFM, asa ca… :P

  • rainy 15 July 2008, 14:40

    Sunt niste minore, iar tu nu incalci legea, nu? :))

  • DJ_PsyHOtik 15 July 2008, 15:27

    deci eo aceste abordari le DEteST

  • alina 15 July 2008, 22:28

    mie nu-mi plac oamenii care apar pe neve in lista mea de mess. sunt poate antica, dar prefer sa stiu cu cine discut inainte de a da add cuiva in lista mea de mess. nu-mi plac oamenii care dau id-ul de mess altcuiva, gandindu-se ca poate “face un bine” cuiva. [-x.

  • Sergiu 16 July 2008, 07:13

    Olix, eram sarcastic draq. :)) Oricum eu ascult doar emisiunea ta la KissFM, asa ca…

  • A.I. 16 July 2008, 13:46

    44 de commenturi, cu al meu…care bine-nteles e offtopic…prea multi si-au dat cu parerea, o sa ameteasca bietul olix :)).
    ma mir ca nimeni nu a avut vreo experienta neplacuta cu genul asta de abordari, sa vedem si o parere contrarie :)

  • A.I. 16 July 2008, 14:02

    te descurci binisor…dar nu o sa ma intreci cum eram eu la varsta ta :))
    la mine e mai greu acum…o data ca m-am lasat de sporturi extreme :P si alt motiv ca imi gasesc numai la departare si e cam greu :(

  • roxana 17 July 2008, 12:26

    Sincer nu imi place ca un baiat/barbat sa ma agate pe mess…dar, daca chiar imi place de el accept sa ne vedem la un suc, la o poveste dar nimik mai mult pana nu ma dumiresc ce fel de tip este.
    Mi se pare penibil fazele gen:’ ne cunoastem doar pe mess dar sunt asa de indragostit/a, sau e asa de treaba!’
    Pfoooa….mi-e greata!
    Nu iti poti da seama cum este o persoana, daca nu o vezi nu comunici ‘live ‘cu ea, si chiar si cand o stii de-o vreme o mai dai in bara. nu?

  • alina_tiri 17 July 2008, 13:12

    nu e penibil deloc daca reusesti sa o surpinzi la modul placut!eu zic sa incerci o abordare directa,ca tot esti pe mes. spune-i sincer ca o placi si ca ai crezut ca e mult mai interesant sa stabiliti primul contact online,s-ar putea sa mearga…oricum,daca are un id si petrece si ceva timp online,inseamna ca e ok sa o abordezi chiar si la modul asta.
    bafta! :)

Post a comment