Top

Farmacie non-stop in week-end ?? Cam greu !

Duminica ma aflam in zona Ianclui in cautarea unei farmacii. Era deja dupa-amiaza spre seara, dar eu totusi aveam instructiuni precise despre unde se afla farmacia pe care trebuia eu sa o gasesc.

Pe strada respectiva am trecut pe langa vreo 5 farmacii care erau toate inchise, unele nu functionau in week-end, altele doar pana la orele 13-14, totusi, de undeva de la distanta vad farmacia din poza de mai jos si ma bucur nespus de tare !

Farmacie Non-Stop

Traversez catre ea si ce vad pe usa ???

Farmacie Non-Stop Inchisa

Adica era non-stop, dar era inchisa ??? Haios era ca undeva in dreapta, vad ca nu apare in poza, era si orarul pentru week-end :))

In fine, am mai mers ceva, am luat-o si pe Mihai Bravu, am mai gasit niste farmacii la fel de inchise, iar cand m-am intors catre statia de metrou Inacului, am gasit o farmacie Centrofarm care era deschisa pana seara, iar langa ea, daca nu ma insel inca una Help Net, deschisa non-stop ! Ambele sunt langa statia de metrou :)) Damn, si eu m-am plimbat atataaa :))

Eh, nu regret plimbarica, pentru ca mi-a prins bine intr-adevar :P si am facut si o persoana pe jumate fericita ca dupa aia (stie ea de ce doar pe jumate :)) ) :P

Written by: OLiX

Sunt OLiX :) Atunci cand nu postez pe blog ma auzi la radio sau ma vezi pe instagram!

Latest comments

  • monica 10 July 2008, 16:27

    Zona Iadului…

    Ultima insemnare a lui monica este.. Reception desc

  • Seby 10 July 2008, 17:03

    Ca sa vezi: a inchis la non-stop :))

    Ultima insemnare a lui Seby este.. Boyce avenue

  • Zappy 10 July 2008, 17:42

    De fapt nu prea se gaseste nimic non-stop in bucuresti. Cel putin nu cand ai nevoie. De exemplu, mancare la domiciliu noaptea. Poti sa uiti. De fapt nu cred ca uiti, ca mori de foame. Poti sa te culci si sa astepti pana a doua zi :))

    (mersi de medicamente, oricum :))

    Ultima insemnare a lui Zappy este.. De pe acasa

  • monica 10 July 2008, 17:44

    @ Zappy: Aha, deci tu erai, ticaloasa mica!!… :P

  • Mihai 10 July 2008, 18:18

    eeeee … la mine in oras e valabil “non-stop-ul” la farmacie … sâc ! :P

    Ultima insemnare a lui Mihai este.. Lista celor mai bune bancuri partea 2

  • DBlog 10 July 2008, 22:29

    Asa si Xservers zic ca uptimeul este cam 100%……si au dreotate e 100% din timpul in care nu e downtime

    Ultima insemnare a lui DBlog este.. Caracteristici:Nokia N73

  • A.I. 11 July 2008, 10:36

    in targoviste au cam inchis toate farmaciile care erau non-stop…dar fac prin rotatie si fiecare are orarul cu zilele lunii si care farmacie e non-stop in ziua respectiva…adica 24 de ore. zappy, ti-a trecut buza ? :D

  • `Andu` 11 July 2008, 11:11

    :)) Oix pana ai ajuns la farmacie a inchis si la non-stop

  • LaLOKA 11 July 2008, 12:41

    :))..da.am si eu prin cartier minunatii de magazine cu non-stop in geam,si daca ajungi la 12 si un pic acolo,e inchisa si INCUIATA usa:P:))..pei daca sunt deschise non-stop,DE CE mai au incuietori,clanta,usa?:))?

  • A.I. 11 July 2008, 12:46

    de fapt de ce blamati atata farmaciile si magazinele cu programe non-stop? ele au program non-stop in intervalul orar 8-16 :D

  • Mariusica 16 July 2008, 01:42

    la orizont….razoare…aia e sigur deschisa. e non stop. in adevaratul sens al cuvantului :)).

Post a comment