Top

Chirie pe jumate

Ce-mi place, mai nou blogul meu a ajuns help desk pentru colegi si prieteni ;) Haideti sa va povestesc care e situatia colegului meu George :)

El sta acasa doar cate ore in care doarme, gen de la miezu` noptii pana dimineatza, in rest e la job si cu alte treburi prin oras. Un cuplu i-a propus sa stea la el acasa in timpul zilei, sa-i faca de mancare, sa-si faca ei de cap samd si poate sa-i dea si niste bani.

El ma intreba pe mine si va intreaba acum si pe voi daca ati accepta asa ceva, in cazul in care o cunoasteti pe una dintre cele 2 persoane destul de bine, iar pe cealalta deloc. Eu ma gandesc ca totusi e casa ta, ai lucrurile tale pe acolo, bani, samd si parca uneori vrei sa stii ca nu se atinge nimeni de ele chiar daca se pune praful ..

Voi ce ziceti ?

Written by: OLiX

Sunt OLiX :) Atunci cand nu postez pe blog ma auzi la radio sau ma vezi pe instagram!

Latest comments

  • t3mb3 10 July 2008, 19:19

    eu zic “sa nu te muti cu un cuplu orice ar fi” daca vrea sa si caute un alt coleg sau amic cu care sa si imparta locuinta si chiria

  • Alexandru Giurca 10 July 2008, 19:36

    Eu zic ca mai bine poate sa stea singur.

  • Cristian Teichner 10 July 2008, 19:37

    Eu zic ca George nu stie sa gateasca!

  • Iulya 10 July 2008, 21:15

    Categoric nu :|.

  • miriam 10 July 2008, 22:22

    shi aia noaptea ce fac, unde se duc?

    Chestia e ca nu mi-ar place sa stea cineva in casa mea, in afara de familie. Nu ca mi-e frica ca imi fura ceva, ci mai degraba ca imi invadeaza intimitatea…Ala e locul MEUUUUUUUUUUUUUUUUUUUU!!!!!!!!!!!

  • Roxy 10 July 2008, 23:55

    Sincer nu cred ca mi-ar conveni, chiar daca i-as cunoaste foooarte bine! Motivul? Chiar daca nu as fi acasa tot timpul, mi-ar placea sa stiu ca am un locusor doar al meu in care sa ma simt libera sa fac ce vreau,cand vreau si cum vreau, fara a ma simti stingherita de nimeni si nimic.
    Consider ca fiecare om considera casa sa un refugiu, un loc doar al tau si al familiei sale.
    Prietenii sau cunoscutii doar in vizita, la chefuri sau pe o perioda scurta.

  • Bobe (xZibitBMN) 11 July 2008, 00:18

    clar nu sunt de parere sa mai stea cineva in spatiul intim

    deci SA NU ACCEPTE

  • Kittutza 11 July 2008, 02:13

    Nu ,nu.Pare aiurea.

  • A.I. 11 July 2008, 10:33

    hahaha…parerea mea nu mai conteaza acum…dar ma gandesc ca 8 oameni au spus NU, asa ca george si-a revizuit planurile si iar o sa dea banii pe mancare in oras :))

    georgeeeee…insoara-te :D

  • mihai 11 July 2008, 18:05

    Daomne Fereste! cea mai proasta idee pe care o poate pune cineva in aplicare. Eu stau intr-un loc cu chirie si deja am cosmaruri ca nu e casa mea , dar la mine acasa sa stea 2 japonezi :)))
    pai, naspa idee.
    casa ta e casa ta. nu se atinge nimeni de ea oricat ai lipsi.
    nici sa nu te gandesti sa accepti oricat bine ai face

  • Sergiu 11 July 2008, 18:28

    Daca spala asternuturile dupa ce sa cordesc, ar fi ok. Nu e evident ce ar face aia doi? Probabil sunt amandoi casatoriti si fac altceva pe langa, si ar iesi mai ieftin asa. Acum pe bune, eu i-as primi, daca nu ar face mizerie si mai stiu eu ce. :)) Daca sunt 2 fete si ma primesc si pe mine, ar fi chiar gratis. =))

  • sorin 11 July 2008, 20:57

    Eu unu n-as risca. Chair daca nu sta nimeni acasa, totusi e casa mea si parca n-as vrea sa stiu ca cineva poate sa-mi distruga casa. Chiar daca stim persoanele, cata incredere ai putea sa ai?

    Ultima insemnare a lui sorin este.. Naivitatea la romani

  • Victor 12 July 2008, 02:19

    Subscriu 100% la ce scria Roxy mai sus.

    Omu’ e şi aşa obosit de lucru, din moment ce stă foarte puţin pe acasă. Nu mai are nevoie de alte griji pe cap. Bănuiesc că la programul acela e şi bine plătit şi nu ar avea nevoie de banii lor din chirie.

    Poate aş accepta dacă totuşi oamenii ar fi într-o situaţie disperată, nu ar avea unde să locuiască şi nici o chirie la preţul pieţei nu şi-ar permite. Dar numai pe termen limitat (o lună, 2), până când îşi găsesc de lucru).

    Ultima insemnare a lui Victor este.. Toamnă cu dor

  • Rita 19 July 2008, 10:13

    Daca a venit vorba de chirie, care e din Timisoara, eu mai am un loc in apartamentul meu, 75 euro, in centru.

Post a comment