Top

Ce face nasul ?

Un prieten imi spune ca el trebuie sa fie nas (la o nunta) peste 3 saptamani si habar n-are ce trebuie sa faca. Problema e ca nici eu n-am habar :P Voi stiti ce face nasul ?? Aveti idei sau un ghid ?

Written by: OLiX

Sunt OLiX :) Atunci cand nu postez pe blog ma auzi la radio sau ma vezi pe instagram!

Latest comments

  • Alexandru Giurca 8 July 2008, 15:26

    Parca bunica mea avea un ghid. Dar acum nu mai stiu pe unde este.

    Ultima insemnare a lui Alexandru Giurca este.. Alarma de incendiu

  • alina 8 July 2008, 15:33

    :) depinde foarte mult de nunta, adica daca este traditionala sau nu

    daca este traditionala stiu cateva chestii pe care trebuie sa le faca (unele sunt legate de bani :D), daca nu, nu are prea multe de facut :)

  • bancheru 8 July 2008, 15:40

    cel mai important lucru care tre să-l facă naşul e să scoată banii, în rest să fie lângă miri tot timpul…

    PS: rău îî să nu scri cu diacritice…

    nasul DIFERIT DE naşul

    Ultima insemnare a lui bancheru este.. Casieră dublă

  • phidas 8 July 2008, 16:36

    Naşul trebuie sa apara la tv (OTV) sa-si faca publicitate

    Ultima insemnare a lui phidas este.. Care este berea voastra preferata?

  • v 8 July 2008, 17:26

    Hai ca ti-a zis deja Bancheru ce face nasu’; Nasu’ vine cu bani, de ce se mai streseaza atata?! Buzunaru sa-i atarne, ca de restul afla pe parcurs :))

    Ultima insemnare a lui v este.. Otelu Rosu

  • sorin 8 July 2008, 18:45

    Nasul da cu banii. nasul e banca

    Ultima insemnare a lui sorin este.. Abuzul asupra copiilor

  • miriam 8 July 2008, 21:19

    chiar e asa o problema care te preocupa? E o chestie legata de traditia ortodoxa…doar acolo gasesti asta.

  • danmesser 9 July 2008, 00:38

    Nașul, dragă OLiX, în principal… nășește :D
    Iar pe partea financiară (cum îi zicea la un moment dat Jiji unei hahalere de reporter, ahahahha) știu doar că nașul trebuie să fie campion :D

  • alina 9 July 2008, 08:07

    nasul pune floarea mirelui cand se duce sa ia mireasa de acasa, nasul tine lumanarea la biserica si sta langa mireasa. in biserica se arunca cu bomboane, ca sa le mearga bine, nasul sta langa mire la nunta, da cei mai multi bani dintre toti invitatii, strange banii in cutie/casuta/borcan/sau ce -o mai fi. cand se scoate floarea mirelui dimineata, nasul il poate “chinui” cum vrea el. etc…

    e prea dimineata, sper ca ai inteles cat de cat ce am vrut sa zic.

  • A.I. 9 July 2008, 09:07

    prietenul tau trebuie sa tina minte un lucru…daca se fura mireasa pana la miezul noptii, plateste el rascumpararea, iar daca se fura dupa miezul noptii, plateste mirele. :)

  • MBZ 9 July 2008, 10:26

    Da, stim. De regula, nasul plateste tot!=))

    Ultima insemnare a lui MBZ este.. Mercedes-Benz IPTV Weekly Show 08.07.2008

  • andreea stancu-remetan 9 July 2008, 10:59

    daca tot am sarbatorit ieri o luna de la nunta, iti spun eu ce face nasul :))

    in primul rand trebuie sa aiba si o nasa.
    doi-trebuie sa cumpere lumanarile pt biserica si buchetele miresei,sfatuiesc mirii (pt ca nasul e,in primul rand,parinte spiritual) si da grosul cel mai gros la nunta,in fct de ce isi permite :)) vrei sa scriu o cart despre asta? noul ghid al nasului,de reme=))

    Ultima insemnare a lui andreea stancu-remetan este.. Lugoj,we love you ;)

  • nashu_mare 9 July 2008, 13:09

    Bine, multumesc. Tu?

    Ultima insemnare a lui nashu_mare este.. Guest blogger

  • Sergiu 9 July 2008, 16:46

    Ajuta mirele cu organizarea si contribuie. La biserica le zice popa cum sa se aseze si toate vrajelile(chiar zice toate vrajelile :P).

    Andreea, dar trebuie sa fie caseta audio si sa sune la fel ca urarea ta de la multi ani de o pune olix la radio.

  • A.I. 9 July 2008, 18:44

    @Sergiu: mai ai putin si faci dintr-un popa ortodox un saman voodoo :D

  • Sergiu 9 July 2008, 20:26

    AI, am folosit cuvantul ala fiindca s-a casatorit fratimiu acum vreo 2 sapt si eram la biserica si dupa vreo ora a inceput popa sa abereze cu chestii care nu-s in Biblie si ma duc eu si ma asez(stateam chiar in spatele lui fratimiu) pe la intrare si am o exclamatie din aia:”ce vrajeala!” si erau cat pe ce sa bufneasca in ras toti din jurul meu, dar s-au abtinut. Eh, poate in 15 ani ma casatoresc si eu. :))

  • DBlog 10 July 2008, 22:39

    Un singur lucru e importat:sa fie prezent ca ii umplu capu cu ce tre sa faca vro 2 babe mai indraznete

    Ultima insemnare a lui DBlog este.. Caracteristici:Nokia N73

Post a comment