Top

Plansul nr. 4

– Dr. Bailey ?
– Ce este, Yang ?
– Plange asta micu.
– Sa-l aud.
– Poftim ?
– Vreau sa aud cum plange copilul.
(se aude plansul copilului)
– E plansul numarul 4.
– Trebuie sa-i dai sa manance.

Citat din Grey’s Anatomy s2 ep. 20 :)) Genial again !

Oare chiar e asa ? Cand ai un copil mic iti dai seama ce vrea dupa cum plange ? Probabil ca nu, altfel nu-mi dau seama de ce majoritatea copiiilor mici sunt isterici :P

Written by: OLiX

Sunt OLiX :) Atunci cand nu postez pe blog ma auzi la radio sau ma vezi pe instagram!

Latest comments

  • d3vilgirl 4 July 2008, 16:56

    sigur asa e :) doar ca părinții nu prea se prind :)

    Ultima insemnare a lui d3vilgirl este.. Amintiri…

  • A.I. 4 July 2008, 17:11

    am citit acum ceva vreme ca un psiholog de prin marea britanie a studiat plansul bebelusilor, pe un esantion destul de mare ca numar. se pare ca in plansul lor se gasesc toate vocalele din alfabet si plang diferit in functie de necesitati: cand plang cu “A” le e foame, cand plang cu “E” le e somn…si asa mai departe :). deci, ce mi-e ca ii zice plansul nr. 4 sau ca plange cu “A”…tot ii dai sa manance :))

  • ermy 4 July 2008, 17:55

    njt ce sa zic……..nu am stat mai mult de o zi cu un copil mic pe langa mine ca sa imi dau seama daca plange diferit de fiecare data:D:D….si nici nu imi dorec sa stau mult timp cu bebelusi pe langa mn:|:|……

    Ultima insemnare a lui ermy este..

  • Crisulik 4 July 2008, 19:01

    :)):))..mey toti am fost copii mici inclusiv u asa k si u plangeai la fel de :iesteric” k sa te citesz pe u …numai fi asa rau:)..

    si oricum copii is cuminti atunci cand sunt mici:D

  • rozza 4 July 2008, 19:40

    Pai cam asa e.Daca esti un parinte care petreci destul de mult timp cu copilul tau iti dai seama ce vrea,doar dupa plans.
    Si la caini e la fel [ce analogie am facut :))].In functie de cum latra iti dai seama daca le e foame,daca e om rau sau om bun.

    Ultima insemnare a lui rozza este.. what a day.what a stupid day

  • Raluque 4 July 2008, 22:27

    prea tare Grey’ Anatomy… eu mai am de vazut vreo 4 episoade din seria 4 si am tot amanat …pacat se cam pierde din savoare inca din seria 3 si in seria 4 deja incepi sa-l vezi cu nostalgie asa…alti interni …se cam degradeaza. Oricum serialul e prea tare…

  • miriam 4 July 2008, 23:28

    aiurea iti dai seama! Cand i-ai dat sa manance, l-ai schimbat la fundulet, i-ai facut toate cele si el urla ca din gura de sarpe…te intrebi cu disperare: ACUM CE MAI VREAAAAAAAAAAAAAAAA?????????????????

  • A.I. 4 July 2008, 23:50

    sa doarma :))