Top

Reclama vs. realitatea

Cred ca toata lumea stie si sper ca e constienta ca intre reclama si realitate exista niste diferentze destul de mari ;) Pe blogul lui Marele am gasit o chestie foarte tare :P O firma nemteasca a testat 100 de produse. Au facut poza cu produsul/reclama si apoi poza cu produsul deschis, adica realitatea ;)

[youtube a5hQKFzcvGU 415 347]

Pozele, produsele si realitatea le gasiti aici :P

Written by: OLiX

Sunt OLiX :) Atunci cand nu postez pe blog ma auzi la radio sau ma vezi pe instagram!

Latest comments

  • d3vilgirl 18 June 2008, 15:49

    oooo da :) cata diferenta… daia nu pun eu botu la toate reclamele :D

    Ultima insemnare a lui d3vilgirl este.. Romania-Olanda euro 2008

  • adriana 18 June 2008, 18:44

    da, foarte tare ! =))

    Ultima insemnare a lui adriana este.. annissakissfm: mi-am reparat laptop-ul tzz tzz ! :o)VibeFM

  • just_me_cryss 18 June 2008, 18:56

    de cate ori nu mi-am luat tzeapa cumparand nu stiu ce prajiturele sau inghetzate pentru ca in reclama apareau valuri de ciocolata si straturi imense de crema…si de fapt produsele n-aveau nicio treaba cu reclama :D

  • Bobe (xZibitBMN) 19 June 2008, 04:41

    pai voi nu shtiati ca reclamele sunt ca sa atraga? daca reclama e buna CE MAI CONTEAZA SI PRODUSUL =))

  • OutSider 19 June 2008, 09:06

    prea… dezgustator :-&
    si Olix :Tine minte 3 cuvinte “Eu moderez comentariile inainte !” sunt chiar patru cuvinte :D

    Ultima insemnare a lui OutSider este.. Un altfel de dex ( dicţionar explicativ ) partea 1

  • Tomck@t 19 June 2008, 18:08

    ;) …pai era de stiut diferenta, de cand ii …industria.
    De asta-mi place reclama aia (desi n-are nicio legatura cu produsele de consum), VW Tuareg… “stim ce poate sa faca noul Tuareg, de aceea n-am vrut sa-l murdarim.”:)) sinceritate pe fatza, mascata cu putin umor. Ce ar fi sa apara o reclama, “stim ca un om a murit consumand doar produse McDonald’s, dar timpul trece, BigMac ramane la fel”? ;) …:))

    Ultima insemnare a lui Tomck@t este.. Târfa Yahoo

  • patrys 19 June 2008, 18:41

    :-& nashpaaaaaaaaaaaaaaaaa rau >:P

  • Adrian O. 19 June 2008, 18:50

    Păcat că nu se poate cuantifica diferenţa dintre ceea ce promit unele filme si realitatea, care de multe ori dezamăgeşte.

  • cipry92_sv 19 June 2008, 23:59

    Ce reclame tampite. Cred ca o sa le scada vanzarile la acele produse considerabil dupa ce vor vedea imaginile de pe siteul ala.

Post a comment