Top

Foarte tare si incredibil !

Ora 5:54. Tocmai am ajuns acasa de la cea mai tare si mai lunga emisiune pe care am facut-o vreodata la radio !! Stiti cum s-a incheiat emisiunea? Am chemat taxi in direct la radio, pentru ca cei de la companiile de taxi nu ne raspundeau sau daca ne raspundeau ori ne inchideau telefoanele in nas ori ne spuneau ca n-au masini la acea ora.

De ce nu erau masini la ora 5-6 dimineatza in Bucuresti? Pentru ca toti taximetristii stau la cluburile de fitze, unde merg fara aparat si castiga o gramada.

Ce am facut noi? Stiti deja, am deschis microfoanele si am rugat taximetristii din Bucuresti sa vina sa ne duca si pe noi acasa. Au raspuns prin sms taximetristi din Caransebes, Timisoara si Constanta, dar si soferul cu indicativ 01 de la firma Occident care ne-a sunat si in 10 minute a venit dupa noi. Un tip foarte de treaba care era in tura de aproape 18 ore, ne-a ascultat inca de la inceput si ne-a dus cu mare placere acasa.

Ii multumesc pe aceasta cale lui, dar si celor care au stat cu noi pe chat, webcam, celor cateva sute de oameni care au trimis sms-uri, dar si prietenilor si colegilor care au trecut in cele 7 ore si ceva de emisie prin studioul KissFM !

[slideshow=28]

Probabil din cauza ca am baut whiskey, redbull si coca cola inca de la ora 22, probabil pentru ca mi-am propus sa iasa o super emisiune si probabil pentru ca am avut si un super invitat a iesit probabil cea mai buna emisiune de pana acum !

Stiti ce urmeaza? Undeva in luna iulie vreau sa facem mega Partyd de pe acoperisul cladirii KissFM si sunt curios daca voi ati vrea sa veniti la un asemenea party ! Adunam mai multi ascultatori, DJ, MC, eu, Dan Marcu, boxe, muzica si transmitem live de pe acoperis ! Sper sa prindem vreme buna si oameni de treaba !

Inca odata multumesc !

Download aici prima parte (primele 4 ore si ceva) si partea a doua (inca 3 ore si ceva) :) Enjoy !

FOARTE IMPORTANT, NU EXISTA PLAYLIST si asta pentru ca Dj-ul a mixat live si nu a notat nimeni piesele ;) Va multumim pentru intelegere !

Written by: OLiX

Sunt OLiX :) Atunci cand nu postez pe blog ma auzi la radio sau ma vezi pe instagram!

Latest comments

  • Kittutza 15 June 2008, 06:22

    Mega party?Ascultatori?Acoperis?Dj?Dan Marcu?ahh..si tu ? (glumesc cu “ahh…si tu?”) Si tu,normal.Ar fi super :D

    Ultima insemnare a lui Kittutza este.. Aproape ok

  • Andra 15 June 2008, 06:26

    A fost misto rau emisiunea de azi. Multa nebunie pe chat, dar … ok. We can handle it! :)

    Party pe acoperis zici? Ma tenteaza! Daca sunt primita (ca deh, nu ma autoinvit eu), ma bag. Fac pe dracu-n patru si vin! :D

    Si hai, la somn cu tine! Somn usor!

    Ultima insemnare a lui Andra este.. Plurk

  • A.I. 15 June 2008, 08:11

    ma inscriu si eu la party :D

    in alta ordine de idei a fost misto emisiunea de azi-noapte. doar ca eu nu am rezistat decat pana pe la vreo 12…ca m-am bagat la somn :)

  • fLorinU 15 June 2008, 10:53

    super tare a fost emisiunea mam culcat exact cand sa terminat chiar dak nu imi mai puteam tine ochi deschisi am stata si vam ascultat.abia astept si sambata viitoare :d/

    Ultima insemnare a lui fLorinU este.. Orasul Suceava|Imagini si cuvinte

  • KornNT 15 June 2008, 11:22

    deci… a fost super mega distractie mai ales cu freddy a fost tare si daca se va face ceva pe acoperis vin si eu :)

    Ultima insemnare a lui KornNT este.. Romania-Italia

  • iulian 15 June 2008, 13:12

    la party pe acoperis vin de vineri …. :)
    o sa iasa super mai ales ca stiu cum ies party`urile pe acoperisul radioului :P

  • iliana 15 June 2008, 13:41

    Felicitari ! OLIX ;) super party :D
    daca faci party pe acoperis o sa vin si eu numai sa fie dupa ce dau licenta si va fac si cinste ca e ziua mea in 20 iulie o petrecere dubla :P

  • andisv 15 June 2008, 14:21

    la party pe acoperis vin si eu! sunt super partyurile astea sambata noapte .. prefer sa asc radio decat sa merg prin cluburi :-\”

  • bimus 15 June 2008, 14:42

    daca faci asta, o sa intri in istoria fm-ului romanesc!
    si emisiune la radio, si live blogging si pe web.. trebuie sa ne mia gandim ce mai putem adauga. un eventual videoclip fillmat acolo pentru o formatie/dj, o piscina gonflabila :) toti bloggerii invitati, bautura gratis :-\” mai avem timp sa ne gandim daca e sa fie party :)

    Ultima insemnare a lui bimus este.. zi de vara pana-n seara

  • FunInTheSun 15 June 2008, 15:06

    eu aseara am fost la un party , deci nu am fost prezent la partyd :) chiar ma gandeam sa imi iau castile si sa ma bag undeva intr`un colt sa ascult kissul , dar daca ma prindea sarbatoritu ;)) asa ca acum astept inregistrarea , o sa o pun in noaptea asta … si o sa ma culc maine dimineata la 5 :) decalez cu o zi ;))

    cat despre acoperis , sa inteleg ca e toata lumea invitata ?! suna bineee , cea mai inalta discoteca :)

    Ultima insemnare a lui FunInTheSun este.. VAMA – Fotomodele LIVE @ Arenele Romane , 06.06.2008

  • Cristian Teichner 15 June 2008, 16:00

    Ce zalud esti! V-am ascultat aseara pe drum dinspre huni, adica de undeva din Sandra pana in Timisoara la destinatie. Foarte buna emisiune, foarte buna muzica, foarte bun invitat!

    Hai cu Partydu pe acoperis ca vin si eu! :D

  • marian 15 June 2008, 16:32

    super OLiX daca as fi prin preasma ar fi super sa fiu la party pe acoperis :D
    sa ne dai mai multe detalii cand se va intampla acest eveniment :D

    Ultima insemnare a lui marian este.. it was great :)

  • alleks 15 June 2008, 16:37

    Într-adevăr, a fost super tare aseară. Mai vrem :D

    Ultima insemnare a lui alleks este.. off for a while

  • joe devola 15 June 2008, 18:43

    cum se numeste melodia sau mixul ce incepe la minutul 114? e ceva ce seamana cu Sidi Mansour – Ya Baba

  • just_me_cryss 15 June 2008, 19:08

    Foarte tare, fratilor!!!
    Un adevarat maraton si va felicit pentru tot: muzica, atmosfera, zbantzuiala…eu eram singura si am dnsat toata noaptea prin casa :D nu m-ati lasat sa-mi termin lucrarea de licenta, dar nu-i nimic, merita! :) Si culmea e k nu m-a luat somnul decat dupa 5…
    Ce sa va zic…la mai multe show-uri k cel de azi noapte si in legatura cu Party-ul de pe acoperis NU-I CORECT!!! cei care nu sunt din Bucuresti ce fac? :((
    Pup dulce pe totzi! :)

  • CorteZ 15 June 2008, 19:19

    Unde gasesc si eu playlistul de aseara?

  • KornNT 15 June 2008, 22:36

    @ corteZ nu este play list ;) ;))

    Ultima insemnare a lui KornNT este..

  • Dan 15 June 2008, 23:38

    bestiala editia asta a partydului , Olix , o singura rugaminte , dai playlistu te rog?, k is atatea piese faine , tre sa stiu:P

  • Mc-Dj Freddy NrG 16 June 2008, 07:58

    Asa cum spunea si OLiX totul a fost live si din pacate la nebunia de acolo nu cred ca ar fi stat nimeni sa noteze piesele. Din fericire exista inregistrarea ! Asadar in urmatoarele zile o sa apara si playlistul, numai sa reusesc sa-mi fac ceva timp si sa scot titlurile la piese.
    Multumesc inca odata de invitatie OLiX si sper ca la petrecerea de pe acoperis sa fie un loc si pentru mine la pupitru sa zguduim putin Bucurestiul si toti ascultatorii de Kiss FM.
    Bafta tuturor !

  • Cardman29 16 June 2008, 19:18

    Bravo bravo si inca o data bravo…Keep on rising..keep on going..keep it magic. (daca nu tot playlistul macar melodiile acelea de chillout..de la ora 4)

  • oana 17 June 2008, 00:11

    super tare :X:X:X:X:X:X

  • Qaz 18 June 2008, 20:03

    Normal ca eu comentez cu intarziere… Am prins doar o mica parte din distractie (insa suficient cat sa ma indragostesc de sunetul de acolo). Excelent, o atmosfera superba, un OLiX care se cam clatina cand mergea, Mc-Dj Freddy NrG mixand in draci.

    Mai vin pe la tine :D (dupa ce termina si lumea cu examene and stuff…)

  • OLiX 18 June 2008, 20:07

    @Qaz: merci si te astept cu mare placere anytime !!

  • anku 18 June 2008, 23:07

    ati fost super tari sambata…din pacate n-am rezistat decat pana pe la 3 si ceva :(
    dar mi-a placut sincer…ma mir cum de tu ai rezistat atat ;))
    chiar idee buna cu mega Partyd`ul de pe acoperisul cladirii KissFM..:D..poate o sa fiu si eu prin Bucuresti atunci ;;)..si o sa vin si eu :D
    toate cele bune si emisiuni la fel de frumoase in continuare :*

  • Bobe (xZibitBMN) 19 June 2008, 03:30

    intr-adevar super show sambata ne-am simtit excelen
    am prefera sa raman in casa si sa ascult kissfm shi sa stau impreuna cu voi pe chat ( NU AM REGRETAT)
    am stat pana dimineata am trimis shi 1-2 mesaje, ne-am distrat pe faza cu taximetrishtii ( unii mai buni altii mai rai – mai ales dispecerii)

    DAR intr-un final a iesit traznet

    Legat de party pe cladire ma declar unul dintre acei oameni care sun PRO shi as vrea sa vin cu mare placere asa ca nu ezita sa ma incluzi:D

    in continuare sa fiti la fel de buni acolo la radio ca ne faceti fericiti

Post a comment