Top

Tipuri de oameni

De multe ori am avut tangente cu tot felul de oameni, in tot felul de domenii cu care am avut treaba. Ma gandesc, de exemplu, in club sunt vreo 3 tipuri de oameni:

– sunt aia care vin special ca sa se distreze, ei danseaza, beau, aplauda si stau de obicei pana la sfarsitul petrecerii;

– sunt fitzoshii maxim, care vin si stau la masa, beau, au femei cu ei care danseaza pe langa masa. Pe ei nu-i intereseaza defapt petrecerea, ci mai mult sa se simta ei bine la masa;

– si mai sunt “expertzii”, aia care comenteaza in special asupra muzicii, asupra prestatiei MC-ului, asupra pitzipoancelor care danseaza si asupra “fraierilor” din prima categorie care se distreaza. Cum sunt acesti “expertzi” ? Ei nu danseaza decat daca e muzica pe gustul lor, altfel stau intr-un coltz si comenteaza. Atat.

Ar mai fi ascultatorii de radio, care si ei se impart in mai multe categorii, dupa cum ii vad eu:

– sunt fanii, care asculta si sunt entuziasmati ori din cauza DJ-ului, ori pur si simplu pentru ca este postul lor de radio preferat;

– sunt cei care asculta radioul pentru muzica, pentru ce spune DJ-ul  si care se distreaza alaturi de dj-ul de la radio, simt muzica samd.

– si mai sunt, desigur, cei care comenteaza. Cei care prind orice balba a DJ-ului, cei carora nu le plac piesele, sau comenteaza piesele samd.

In trafic sau in mijloacele de transport in comun, putem reintalni aceste genuri de oameni:

– cei calmi si relaxati, care le dau prioritate altora;

– cei nervosi care se baga in fatza, care la metrou nu-i lasa pe altii sa coboare, ca intra ei direct si daca le zici ca nu e bine ce fac te mai si scuipa..

Mai sunt si altzii ? Posibil. In fine, eu sunt fun si-mi plac oamenii fun. Ii urasc pe aia nervosi si care comenteaza fara rost, cu toate ca, din pacate, uneori, ma incadrez si eu, intr-o mai mica masura, in a doua categorie :(

Written by: OLiX

Sunt OLiX :) Atunci cand nu postez pe blog ma auzi la radio sau ma vezi pe instagram!

Latest comments

  • rainy 11 June 2008, 14:57

    Baaa in club si eu cometez daca nu-mi place muzica! Nu-s genul care sa danseze pe orice! :P

  • KornNT 11 June 2008, 15:40

    Bine spus Olix ;)

    Ultima insemnare a lui KornNT este.. Chat

  • A.I. 11 June 2008, 16:10

    eu in club chiar sunt tipul perfect pentru a treia categorie…dar la mine e o scuza: dupa un dans mai indracit ma lasa picerili, asa ca ma bag in colt si comentez :D

  • ROOLLY 11 June 2008, 16:57

    Nu conteaza unde te afli in club, in trafic la facultate cel mai bine ar fi ca fiecare sa se gandeasca macar odata inainte sa zica ceva;)

    Ultima insemnare a lui ROOLLY este.. Berea la Euro 2008 de 4 ori mai scumpa ca si la Bucuresti

  • Sergiu 11 June 2008, 19:47

    Si eu comentez in club daca muzica e de kkt sau dc atmosfera e jego(plin de categoria 2). La mine la bal a fost un DJ de a dat play la sensation white si doar lega melodiile. Puii mei, asta si eu pot sa fac dupa 2 ore de jucat cu platanele. :P Dar in fine, eram prea beat sa fac parte din categoria 3 asa ca am facut parte din categoria 1. Am fost cam porc insa ca am dansat cu o fata si ma chiolbeam mai jos decat fata ei cam des, desi nu cred ca a deranjato prea tare. :(

    Si in trafic eu de obicei las oamenii de bun simt sa iasa din parcare sau nush ce, dar nu-i las pe aia de intra la tupeu sa se bage. Azi era sa il busesc pe unul din asta, doar ca am facut o manevra de evitare in ultimul moment. :))

    In mijloacele de transport eu remarc doua categorii…
    1)Oamenii care se spala
    2)Oamenii care put
    Si bine, daca eram norocos mai era si categoria cu fetele care fac striptease, dar asta e…

  • RainyDay 11 June 2008, 20:08

    Mai baga si “tipuri de prteteni/amici”. As avea ceva de comentat aici! Dar astept mai intai versiunea ta. ;)

  • nashu_mare 12 June 2008, 09:06

    Oli, pai matale, daca faci comentarii despre persoanele care merg in club, in ce categorie te afli? :D

    Ultima insemnare a lui nashu_mare este.. De ce in Bucuresti?

  • Adrian O. 12 June 2008, 11:22

    Tu esti un tip sepcial: observatorul, care, desi implicat in evenimente, are ochi critic, analizeaza si despica firul in 4 :)

    Ultima insemnare a lui Adrian O. este.. Fara legatura

  • Iovan 12 June 2008, 12:29

    Iar printre cei care au blog există două tipuri de oameni:

    1. Care ştiu să scrie corect în limba lor nativă şi au lucruri de spus.

    2. Cei certaţi cu cratima, care scriu despre ce au făcut ei în ziua respectivă sau ce gând filosofic le-a venit în minusculul lor creier şi cred că toată lumea vrea să-l afle.

    E nasol sa categoriseşti oamenii, eh?

  • Coral 12 June 2008, 15:13

    In trafic eu sunt tipul de om calm, relaxat care ii mai lasa pe altii sa se bage :D…da si altii ma lasa pe mine cand ma incadrez gresit :D