Top

Prima zi

Citeam mai devreme pe blogul Simonei ca tocmai s-a reangajat si povestea foarte frumos cum e prima zi de lucru la noul job. (Bafta SIMO !!)

Citind ce a scris ea pe blog mi-am adus si eu aminte de cum a fost si prima mea zi in radio si mai apoi in PrimaTV. Colegul meu ma ducea prin toate birourile, ma prezenta la toata lumea, imi dadeam numarul tuturor, incercam sa retin nume si fetze (normal ca nu reuseam) si incercam sa par cat mai friendly si disponibil de ai-i ajuta ;)

E misto prima zi, poate chiar si prima saptamana, ca toata lumea e prietenoasa, colegii te invata o gramada de chestii samd :P

Voi va mai aduceti aminte de prima zi de job? Poate prima zi de la scoala ? Mama, cum a fost prima zi de la coala, nu stiam in ce banca sa ma pun, nu cunosteam pe nimeni, mi-era frica de fete .. etc :))

Written by: OLiX

Sunt OLiX :) Atunci cand nu postez pe blog ma auzi la radio sau ma vezi pe instagram!

Latest comments

  • A.I. 5 June 2008, 17:13

    primul meu job a fost intr-o vacanta de vara…la un depozit de gresie si faianta. eram manipulant cu spatele :)). intai am fost pus la proba…si dupa ce am castigat 150.000 din ciubucuri, in cateva ore…nu am mai plecat :)) (asta se intampla in ’99). adevarul e ca de atunci m-am stricat cu banii…castigam mult mai mult decat imi trebuia :D

  • psaico 5 June 2008, 17:26

    prima zi, de obicei, se incheie si decurge frumos .. insa mai intervin si exceptii

  • Kittutza 5 June 2008, 17:28

    Prima zi la scoala a fost naspa.Si eu si ceilalti stateam toti ca prostii si ne uitam unul la altul.Dar in prima zi la job doar eu ma uitam ca proasta la ceilalti.Eii se uitau ca desteptii.

    P.S : Acum am vazut ca ultima mea insemnare e legata tot de job.Se potriveste putin cu postul tau.

    Ultima insemnare a lui Kittutza este.. Am o sefa super belea!

  • KornNT 5 June 2008, 17:34

    a fost tare in prima zi de scoala . nici nu mia stiu cum a fost :-? :-??

  • A.I. 5 June 2008, 18:02

    @Kittutza: doar se credeau destepti. asta nu inseamna ca si erau :)

  • OLiX 5 June 2008, 18:15

    @A.I.: 150.000 pe vremea aia .. ohooo !!

    @Kittutza: deci sa inteleg ca cel putin acum e de bine ;)

    @KornNT: de obicei in prima zi de scoala e festivitatea aia de deschidere, parinti, profesori, diriginti si in clasa cand ajungi, e cam cum am zis eu, toata lumea are emotzii .. samd ;) dar daca stai sa te gandesti acum la treaba asta parca era fun :P

    Ultima insemnare a lui OLiX este.. Prima zi

  • bimus 5 June 2008, 19:05

    pai tin minte ca in noaptea dinaintea primei zile de scoala nu am putut sa dorm s cam asa am facut pana pe la liceu.
    iar a doua zi de scoala am aflat ca nu mai sunt inscris acolo si a trebuit sa ma inscriu de urgenta la alta scoala :))

    Ultima insemnare a lui bimus este.. Kenji Mizoguchi

  • rainy 5 June 2008, 19:17

    Buna asta cu prima zi de scoala. Uitasem complet de ea. Nu-mi mai amintesc decat ca m-a asezat invatatoarea in prima banca pt ca eram cea mai mica de inaltime. Cat am urat chestia asta! :)) Si tot asa stiu ca imi tot facea observatie sa nu mai tin stiloul in mana stanga. N-am sa inteleg niciodata de ce nu m-a lasat sa scriu cu stanga…

  • Zappy 5 June 2008, 20:52

    Heh…si am mai aflat si ca suntem vecini :D

    Ultima insemnare a lui Zappy este.. My new AdStart

  • KornNT 5 June 2008, 21:36

    cam asa e olix eram niste kinderi in clasa I :))

  • Sergiu 5 June 2008, 21:41

    Eu stiu ca am plans in prima zi de scoala fiindca a zis invatatoarea ca o sa facem schimb de mame si ca o sa fie ea mama noastra. :))

    La liceu a fost mai tare. Am ajuns intr-o clasa si ma intrebam de ce toti sunt mai stupizi ca mine. Dupa aia am avut cei mai smecheri 4 ani. :(

    La facultate ma intrebam de ce toti sunt retardati care nu ies din casa/camin si de ce I’m so fucking awesome comparat cu ei. Bine, acum am inceput sa ma inteleg destul de bine cu cativa. Partea naspa e ca avem niste fete asa urate in grupa… Si in liceu ziceam ca nu-s dragute fetele de la mine din liceu. :P

    Prima zi la job… Mai e pana la toamna.

  • Miriam 5 June 2008, 22:12

    @Olix:n era intrebare aia cu prima zi de scoala? Pai nici eu nu prea mai stiu decat ca ai avut invataoare o buna prietena de-a mea, de aia te-a lasat sa scri asa de urat pana in clasa a 4-a.

    Imi aduc insa aminte cand am venit odata la tine la scoala. Cred ca erai intr-a 6-a sau asa ceva. Eu ziceam ca esti un copil linistit si cand colo…cand ajung pe etaj unde era clasa voastra cine urla cel mai tare pe coridor si alerga si se imbrancea? Guess!

    Dar merita sa povestesti ultimul tau semestru la liceu si patania cu fizica si telefonul mobil. Aia e super sau mega tare faza.

  • kittti 5 June 2008, 22:37

    Mda imi aduc aminte perfect prima zi de munca tot la Prima Tv. Eram asa parca pe un teren minat, foarte retrasa, pana m-au bagat in seama vreo 2-3 colege, apoi nu ma mai dezlipeai de la vorbit. Si tot ca si tine am patit , m-a luat sefa si m-a prezentat la toata lumea de pe acolo si era deja…”ok, si acum ar trebui sa va retin pe toti?” :D. Una peste alta a fost faina prima zi la job

    Ultima insemnare a lui kittti este.. weekend live cu avioane

  • rainy 5 June 2008, 22:51

    La mine era “defect” din nastere! :))

  • movieaddicted 5 June 2008, 23:14

    blog-ul Simonei a devenit blog-ul meu preferat! nu am mai ras asa de foarte mult timp… merci Olix :D

  • alina 6 June 2008, 08:47

    prima zi de scoala? ohooo….multi ani de atunci. tin minte doar ca eu voiam sa mi schimb papucii de strada, cu papuci de casa (ca sala era renovata de curand, si toata lumea avea papuci de schimb).
    la job insa, a fost asa…mai…usor. am scapat ieftin!
    oare cum o sa fie primul job dupa facultate?

  • anonim 6 June 2008, 11:35

    In prima zi de scoala a fost foarte frumos. Am ramas cu toti colegii prieteni pana la terminarea scolii.
    La unele servicii, prima zi a fost intersanta, am cunoscut f. multa lume. La altele servicii, colegii erau foarte reci si barfitori. Si apoi aparea un climat de invidie si barfa intre colegi. Foarte urat. Depinde si de calitatea oamenilor.

  • mihaela 6 June 2008, 12:04

    pheew, prima zi de munca?!zi fumoasa, colegi draguti, ma simteam ca mielul de Paste: pune mana pa Vasilica ca sa-ti mearga bine:))

  • Mariusica 6 June 2008, 14:47

    tot timpul….prima zi e cea mai nasoala. Imi amintesc cum a fost la mine vara trecuta cand am muncit….mi se parea ca toata lumea se uita urat la mine, ca toti ar da cu pietre in mine…si tot asa. Dar….mi-am facut prieteni adevarati acolo…si imi pare bine ca am avut ocazia sa muncesc cu ei. super oameni. despre prima zi de scoala….mai bine o lasam asa =))))

  • iliana 7 June 2008, 00:09

    imi aduc aminte prima zi de scoala … ce mult a trecut !nu am dormit toata noaptea aveam emoti ..aveam 6 ani si imi era teama ptr ca eram cea mai mica din clasa …dar cea mai inalta :D m-am asezat in prima banca si pana am terminat liceul am stat numai in prima banca :P

    in liceu am petrecut la maxim si a fost cei mai frumosi ani …cand vorbeam in timpul orei profesora de fizica ma scotea afara pe usa si ma intorceam in clasa pe geam pe scara de incendiu =))

    primul job acum 6 ani …am fost vanzatoare la raionul de flori la firma unde lucrez si in prezent …am patit-o , eram cocotata pe o scara, udam florile in jurul scari erau ghivece imense de ceramica , iar unul din colegi imi facea observatie sa am grija sa nu cad si eu poc …am cazut intr-un ghiveci =)) =)) el a sarit repede sa vada daca am stricat ghiveciul ,nu sa vada daca m-am lovit …

  • DJ_PsyHOtiK 8 September 2008, 07:39

    Prima zi de lucru a mea…a fost atat de frumoasa;x incat pot spune ca stiu ca m-am angajat la ora 12:30 cam asa in ziua de 12.06.2006 …Prima mea zi de mixat singur in gossip…;X

    a fsot super tare;x

    mai ales ca eram mort dupa clubu’ gossip

Post a comment