Top

Mergem la Coldplay

Hmm .. de cateva zile ne tot gandeam sa facem cumva sa mergem undeva la sfarsitul lunii septembrie la concertul Coldplay din Viena.

Biletele s-au pus ieri in vanzare, dar am zis ca nu ne grabim cu achizitionatul lor. Totusi, ieri dupa-masa ne-am uitat pe siteul cu bilete sa vedem pe unde ne-am putea lua locuri si am observat ca o mare parte dintre ele erau deja ocupate.

Astazi, acelasi lucru, ne uitam pe site: locuri in picioare nu mai erau de loc, in partea stanga a stadionului nu mai era niciun loc liber, iar in partea din dreapta mai erau cauteva. Noroc ca mi-a trimis maica-mea niste bani pe card si am facut rezervarea. Am luat doua bilete, 62.6eur/bucata (cele in picioare erau 58eur), iar acum avem emotii pana ne vor ajunge acasa.

Pana in septembrie mai e timp, dar avand in vedere ca biletele s-au dus asa repede, va trebui sa ne grabim si cu biletele de avion (ca alea se scumpesc dupa aia) si cu rezervarea la un hostel in Viena undeva.

Sinzi (kittti) a trait si ea emotiile de mai devreme legate de cumparatul biletelor :P

Si bani de concediu ? Unde? Cand ?

Written by: OLiX

Sunt OLiX :) Atunci cand nu postez pe blog ma auzi la radio sau ma vezi pe instagram!

Latest comments

  • Anonima 4 June 2008, 23:05

    Vaaaii!!!Coldplaaay…vreau si eeuu…sa faci multe muuulteee poze si sa le pui p blog!! :D

    Ultima insemnare a lui Anonima este.. Rutina sau aventura?

  • Miriam 5 June 2008, 00:08

    las’ k se rezolva si cu banii…noi sa fim sanatosi!

  • web2002 5 June 2008, 11:35

    Cica o sa cinte si in Barcelona pe 6 Septembrie.

    http://www.gamerco.com/iguapop/index.cfm?fuseaction=gira&id_gira=430

    O zi buna!
    Anca

  • OLiX 5 June 2008, 13:17

    @web2002: cool ;) sa te duci, cred ca o sa fie foarte misto !

    Ultima insemnare a lui OLiX este.. Mergem la Coldplay

  • adi_hda 14 June 2008, 21:06

    :D:D:D:D: si eu mi-am luat azi bilete la concert.tot de stat jos.da is curios cine o sa stea jos :P :))))

  • Adela 18 June 2008, 21:35

    Unde gasesc bilete coldplay la 62.6 euro pt viena?
    please help! vrem sa mergem si noi! :)

  • Mushu 7 July 2008, 11:03

    NU inteleg cum ai gasit biletele astea asa ieftine eu am gasit la 119 euro( plus taxa de curierat de vro 30 de euro) dar inca nu mai am cumparat sigur nu e teapa caci asa vrea sa iau si eu si am mai gasit la o agentie pachet 160 euro cazare 2 nopti plus bilet . daca poti sa imi dai si mine niste info daca ti au venit biletele sau ceva de genu ti as fi recunoscator. mersi mult

  • Adela 8 July 2008, 23:54

    Nu e tzeapa, e pe bune. Eu am luat bilete la concertul din Budapesta cu 10000 forinti (aprox 43 euro). succes!

  • Mushu 14 July 2008, 11:34

    Salut!! Mai esti interesat sa vinzi biletele la concert caci acum am vazut mesg tau. Daca da, as fi bucuros sa le pot cumpara eu. mersi

  • adi_ocs 24 July 2008, 09:56

    salutari!
    de ce sa mergeti pana in Viena cand vin ei mai aproape?:D
    inca se mai gasesc bilete pe ticketpro.hu la preturi bune.
    apropo..pt cei care au deja bilete pt. BudapestArena, prin ce sectoare aveti locuri?
    eu voi fi in 121.

  • Adela 24 July 2008, 10:31

    adi_ocs: Noi suntem in sectorul 114. Din ce parte a tarii plecati si cu ce? poate mergem impreuna

  • adi_ocs 24 July 2008, 10:50

    Eu plec din blaj (alba), cel mai probabil cu trenul sau cu masina (daca fac rost de un GPS). Plec cu o saptamana inainte de concert ca mai am de vizitat..
    (quick88sand e ID-ul meu, fara mass-uri:) )

  • Razvan 5 August 2008, 21:48

    Merg si eu la Budapesta!
    Dar am bilet in picioare ca sa incerc sa fiu aproape de scena.
    Inca nu stiu sigur de unde plec. Sunt din Bucuresti dar s-ar putea sa plec din Arad

  • Adela 22 August 2008, 16:40

    nu mai pot merge la concert :( vrea cineva un bilet pentru Budapesta, 23 septembrie, in sectorul 114, locuri bune. Il las la 40 euro.

  • elena 2 September 2008, 01:35

    hei vreau eu biletul ala de 40 euro :)

  • Adela 2 September 2008, 12:23

    Elena, you got it. Scrie-mi pe mail si hai sa ne intelegem cum ti-l trimit. Cred ca online e cel mai bine. Mailul meu: adelamy@yahoo.com