Top

Din instinct

Mai devreme la cantina, discutie la o masa alaturata:

– Du-te ia si tu oliviera de la baiatul care sta la masa aia.
Vine un domn la masa mea si ma intreaba:
– Mai aveti nevoie de ea ?
Iar eu ii raspund, oarecum din instinct:
– Nu, multumesc.

Nu i-am vazut reactia, pentru ca am ramas cu ochii in farfurie dupa ce mi-am dat seama ce am spus defapt. Adica ce rost isi avea acel “multumesc” ;) El defapt imi lua ceva, nu-mi oferea nimic :))

Eh, probabil e instinctul de a spune “te rog” si “multumesc” la aproape fiecare fraza. Da, trebuie sa dorm.

Written by: OLiX

Sunt OLiX :) Atunci cand nu postez pe blog ma auzi la radio sau ma vezi pe instagram!

Latest comments

  • Arhi 27 May 2008, 12:50

    mai bine multumesc decat mars ma de-aici, nu vezi ca e la mine?))

  • CaTa 27 May 2008, 12:51

    nu multumesc…nota va rog :))))

    Ultima insemnare a lui CaTa este.. Respectul Primariei fata de comunitatea Timisoreana

  • Andrei 27 May 2008, 13:36

    Lasa ! e bine ca esti politicos :))

    Ultima insemnare a lui Andrei este.. Campanie cu dulcegarii

  • Dianna 27 May 2008, 13:43

    si eu am aceasi problema :)..

    spun multumesc si cand NU TREBUIE..

    deci stai linistit nu esti singurul..

  • d3vilgirl 27 May 2008, 13:58

    pe mine cred ca ma bufnea rasu imediat ce imi dadeam seama ce am zis, daca eram in locu tau :))) shi probabil ma uitam la nenea… shi bagam un zambet da-la irezistibil :D

    Ultima insemnare a lui d3vilgirl este.. Mircea Badea despre Hi5

  • rainy 27 May 2008, 14:09

    Mergea un “nu, da-te dreq”, ar fi fost cu specific romanesc! :))

  • pinky 27 May 2008, 14:18

    Ai multumit pentru ca te-a intrebat inainte sa ia oliviera nu a luat-o de nebun de pe masa. :)

  • Miriam 27 May 2008, 15:57

    pai tot e bine sa multumesti…si eu fac la fel, adica mi s-a intamplat chiar sa ma roage cineva ceva si sa multumesc eu, instinctiv.

    E mare lucru sa mai fi politicos azi. Specia asta e pe cale de disparitie.

    Azi, la faculta, de ex. deschide un student usa la sala profesorala si zice: “o caut pe D-na de engleza”

    Tin sa mentionez ca avem dou asistente la engleza super misto, adica sportive, arata bine.

    La care, idiotul zice: “aia mai slaba” (sic!).

    I-am spus sa inchida usa pe din afara pana invata numele profesoarei.

  • d3vilgirl 27 May 2008, 23:52

    tzarani :)))

    Ultima insemnare a lui d3vilgirl este.. Anti-Emo

Post a comment