Top

Creamfields Romania – 2 august 2008 – Plaja Saturn

Nu va spun decat ca vine David Guetta si atat !!

Creamfields Romania

Buey, oameni buni, e cel mai mare eveiment mondial in ROMANIA !!

Line-up: David Guetta / Marco V / Christopher Lawrance / Robbie Rivera / Seb Fontaine / Paul Tall / Brian Cross / and more !!

Parteneri: PrimaTV / KissFM / KissTV

2 August – Plaja Saturn !! Mama ce vara o sa fie !!!!!!!!

Written by: OLiX

Sunt OLiX :) Atunci cand nu postez pe blog ma auzi la radio sau ma vezi pe instagram!

Latest comments

  • d3vilgirl 18 May 2008, 14:44

    mama ce mishto… ce bine ca stau la mare :D

    d3vilgirls last blog post..Nu se poate asa ceva!!!

  • Tequi 18 May 2008, 17:18

    Cum vine cel mai mare eveniment mondial in Romania? :D

  • andee 18 May 2008, 17:38

    foarte tare:D exact la inceputul concediului :d/

  • Andreea 18 May 2008, 19:15

    foarte tare :D exact cand sunt si eu la mare :D:D

    Andreeas last blog post..Gând despre viață

  • A.I. 19 May 2008, 01:51

    data nu cumva coincide si cu liberty parade ?

  • Sergiu 19 May 2008, 08:44

    Ce pacat ca o sa fie ca la orice eveniment ca asta… Plin de oameni care n-au nici o treaba cu genul. :( Nu de alta, dar probabil o sa fiu pe la mare in perioada aia… Dar in fine, poate merg si eu :P

  • rozza 19 May 2008, 14:28

    Cand am citit si eu m-am gandit la Liberty Parade :)).Oricum,mi se pare misto ca doua evenimente de asa anvergura sa fie unul dupa altul.
    Ferice de aia care is la mare in perioada aia :((

  • A.I. 19 May 2008, 15:40

    @rozza: oricum 2 sapt intre ele e destul chiar si pentru cine se duce in vacanta sau in concediu…si sa mai ramai si cu bani :D

  • savager 19 May 2008, 16:30

    in afara de artistii de pe pagina creamfields mai vin Ferry Corsten si Shlomi Aber conform paginilor de myspace

    http://www.myspace.com/ferrycorsten
    http://www.myspace.com/shlomiaber

  • rozza 19 May 2008, 22:28

    @A.I.
    Stiu,mie imi spui?Tanjesc sa ajung macar la 1 dintre ele..

    Oricum,bila alba pt organizatori ;).Era timpul sa se mai dezvolte si partea asta a muzicii in Romania..

    rozzas last blog post..Song of the day

  • pachaman 19 May 2008, 22:51

    vai de capu meu, ce line-up de toata jena. nici daca si-ar fi propus sa aduca cei mai prosti dj nu cred ca ar fi reusit un line-up de genu asta. bestial.

  • A.I. 20 May 2008, 00:25

    olix, daca nu ai auzit de DJ Marian de la Radauti si de DJ Costelus inseamna ca esti varza in materie de digei :D

  • Sergiu 20 May 2008, 13:50

    Olix, nu tine doar de mine fiindca nu stiu cand ajung la mare. Daca mi se pune pata vin cu masina si o las prin Constanta la un prieten si vin cu autocarul pana la Saturn. :)) Sau cu autocarul all the way. Oricum, tre sa conving mai multa lume sa mearga ca asa aiurea e nasol.

    Si cred ca savager era sarcastic, avand in vedere ca a zis bestial la sfarsit.

    AI, cred ca toti suntem varza in materie de DJ dc ne iei asa. Asa pana mea, daca nu ati auzit de DJ Sergiu, sunteti praf. M-am mai prostit si eu printr-un soft de DJ. :))

  • ROBERT_DI_NERRO 23 May 2008, 14:06

    CE TARE DAVID GUETTA , MY FAVE DJ, I GOTTA BE THERE.. (si fac si o poza cu el, intru si in backstage, pffff da da da.. :)) )

  • Lucian 11 June 2008, 10:49

    @pachaman: De Tiesto ai auzit, nu? Ei bine, el NU vine. Probabil ca de asta ti se pare line-up jenant. Pt ca , daca nu vin Chem Brothers,Prodigy,Tiesto,Van Buren si mai stiu eu cine, v-ati pierdut, pt ca alti DJ nu mai stiti,probabil. Line-up nu e extraordinar, intr-adevar, dar nu e nimic de neglijat aici. Sunt niste DJ cu renume,dedicati si pasionati, care vor reusi sa faca fata publicului relativ necunoscator din Romania.
    Eu astept festivalul asta de nu stiu cat timp sa ajunga si in Romania si o sa spun doar ca line-up nu m-a dezamagit deloc. Singurul lucru pe care mi l-as mai fi dorit era prezenta lui Pete Tong.
    Toate cele bune si ne vedem acolo.

    Lucian

  • Punky 14 June 2008, 19:03

    Salut!!!sunt foarte fericit k se organizeaza si la noi un astfel de eveniment si de-abia sa-i vad pe David Guetta si Paul Tall, poate ne face o surpriza David si vine cu prietenul Joachim….moama! asta ar fi prea tare!!!!
    Distractie placuta si ne vedem in Saturn!

  • dilimake 24 June 2008, 11:57

    Oricum la Liberty o sa fie mult mai multa lume…..se aproximeaza undeva la 60-70mii de pers…la CreamFields , plaja de la Adras e destul de mica , e bucata care a mai ramas dupa locatia unde va fi Liberty :)…..au bila neagra ca au pus intrarea cam scumputa! oricum nu se compara cu Liberty cel putin la noi in tara ! Dar e super ca se inmultesc evenimentele de genu:> ….la mai multe evenimente de genul:)

  • Lucian 24 June 2008, 12:03

    @dilimake:

    In privinta nr de pers prezente la Liberty, tot ce se poate. E in aer liber, fara restrictii de intrare. Sincer sa fiu, biletul la Creamfields nu mi s-a parut scump deloc.
    Iar comparatia intre Creamfields si Liberty nu poate fi facuta, oricum ai privi lucrurile: in primul rand, pt ca Creamfields e la prima editie la noi, in al doilea rand pt ca artisti prezenti in mod normal la Creamfields sunt capuri de afis la Liberty.

    Dar iti dau dreptate: la cat mai multe evenimente de astea! Avem nevoie :D
    Toate cele bune si ne vedem acolo.
    Lucian

  • alexbv 27 June 2008, 17:02

    The world is mine-david guetta…sea of sand-shlomi aber+markus schultz+marco v…wow…sensation scrie p noi ..”s-a mutat” amsterdamul in Constanta….va fi nebunie…merita tot acest eveniment>>>>>>

  • Claudiu16 13 July 2008, 10:53

    dak nu am 18 ani pot sa intru ?

  • alle 17 July 2008, 16:00

    cat o sa fie intrarea?

  • Lucian 17 July 2008, 17:26

    @alle: din cate tin eu minte, biletul e 100 RON, incepand cu 30 Iunie.

  • camy 19 July 2008, 22:33

    creamfields nu se compara cu liberty parade prea tare:X:X

  • Andreea87 25 July 2008, 00:32

    Hmmm….si eu zic ca 100 de ron e cam mult…cine stie cata lume o sa vina…Biletele nu se pot lua si atunci?

  • Lucian 25 July 2008, 00:55

    @Andreea87:

    La intrare fie va fi 100 RON, fie mai mult. Asa ca, daca 100 RON ti se pare mult … nu stiu ce sa zic. Din punctul meu de vedere, daca pretul asta constituie un sacrificiu, atunci e unul care merita facut :)

    O noapte cat mai frumoasa.
    Lucian

  • Carmen 31 July 2008, 14:22

    daca si 1 mil e mult pt un asa eveniment….oricum o sa fie haossss!!!!!!!!;))

  • bitz` 31 July 2008, 15:45

    ah mama..deci abia ajtept…pt asta traiesc..pt david guetta:X:X:X:X…abia ajtept:X:X:X

  • sorin 3 October 2010, 23:57

    Ce vara!!! Am gasit autograful:)

Post a comment