Top

Fete frumoase

Mama, am vazut astazi una in tramvai .. mmm :X mamaaa cum arata :)) bestial ! But .. not my type !

Fete Frumoase

E ciudat, pe bune ;) Vad din cand in cand cate o fata frumoasa pe strada, pe net, mai vorbesc cu unele si-mi dau seama ca degeaba as vrea eu ceva de la ele, ca nu se poate. Nici ele nu m-ar vrea pe mine ca n-am nici bani, nici masini si nici vedeta nu sunt, ca sa sara pe mine in statie la tramvai/metrou :))

Ma uit eu la ele, la fatza, imbracaminte, si stau sa-mi imaginez ce e in capul lor si atunci spun din nou not my type ! Ma refer aici la fetele alea dragutze care mai au un pas pana la a fi pitzipoance, dar nu sunt. Nu sunt penibile, nici gretzoase sau grosolane, sunt decente dar parca prea frumoase ca sa ne bage pe noi astia mai simpli in seama, si din nou am ajuns la pre

Totusi, pan` la urma, daca majoritatea vrem relatii serioase ..

  • ne incurcam cu fete mai simplute, nu chiar asa frumoase, mai serioase si care stim ca ar fi in stare de o relatie serioasa ?
  • cautam o fata care arata bestial, mai naiva si mai prostutza asa si ne gandim ca o educam noi cumva ca sa ne fie bine cu ea pe timp indelungat ?
  • incercam mai multe variante pana gasim una si frumoasa si buna de casa / relatie lunga ?

Aveti si voi aceeasi parere ca si mine despre fetele astea frumoase pe care le mai intalnim pe strada sau gandesc eu aiurea ?

p.s. cineva a ajuns ieri la mine pe blog cautand pe google “cand iti dai seama ca iubesti ?” :))

Written by: OLiX

Sunt OLiX :) Atunci cand nu postez pe blog ma auzi la radio sau ma vezi pe instagram!

Latest comments

  • t3mb3 12 May 2008, 19:50

    nu te credeam asa pesimist

  • t3mb3 12 May 2008, 19:54

    trebuie sa vezi dincolo de frumusete..si sa cunosti o fata cu adevarat, nu sa ti imaginezi u cam ce ar avea in cap dupa aparente

  • Patrik 12 May 2008, 20:06

    Ce sa zic…..gandim la fel :))

    Patriks last blog post..Videochat Adela Popescu I

  • Sergiu 12 May 2008, 20:27

    Those girls aren’t that good looking! Hai mah, daca dai burta jos sa vezi ce or sa te vrea fetele. :P

    Ca sa vorbesc la subiect, fosta mea arata mai bine ca cele doua la un loc. Si nu m-am gandit ca nu e my type desi frumos nu-s, bogat nu-s… Dar pana la urma s-a dovedit ca nu e my type fiindca mai mult ma scotea din sarite decat sa ma simt bine cu ea, asa ca…

    Depinde de persoana. Fiindca unele sunt cum ai zis tu, altele nu. Pana la urma si ele tre sa fie cu cineva, fiindca nu toate au iubit model sau plin de bani. Sincer sa fiu, daca as fi in unul din cazuri, nici nu m-as uita la ele fiindca nu-s genul sa cheltuiesc banii pe fete. Pana acum am pus accentul prea mult pe cum arata o persoana si am gresit fiindca te plictisesti dupa o perioada de ea dc e frumoasa si proasta gramada (dupa o analiza a mea… inteligenta/simtul umorului/lipsa fitelor e invers proportionala cu cum arata, ceea ce e de kkt). Trebuie una cu ceva minte si simtul umorului si easy on the eyes zic eu pentru o relatie serioasa. Dar nu prea mor eu dupa asta acum… Being single rocks, desi poate sa fie plictisitor uneori! :P

    Eu zic sa te bagi in vorba cu ele (dc n-ai prietena anyways) si ce o fi o fi. Mai mult de nu, nu pot sa zic. Si acum nu esti nici hidos, nici rupt in fund (doar ai ifon :P) si totusi esti videostar. :))

  • Sergiu 12 May 2008, 20:43

    Ce me amuza la fetele frumoase e ca vin cu schimburi la petreceri si dupa aia le e lene sa se schimbe inapoi in hainele de strada si iti zic tie sa ai grija sa nu se ia lumea de ele. Pana mea, daca ai fusta mai scurta decat sosetele mele normal ca se ia lumea de tine. Aici merge ce zicea Dave Chapelle despre “just because I’m dressed this way…”

    http://youtube.com/watch?v=_uscmRI9ZrE
    Daca nu ai vazut asta de ziceam eu uitate. :)

  • MBZ 12 May 2008, 20:52

    Mai, ce face tramvaiul asta 41 din oameni!=))

    Jokin’!OLiX, pe undeva ai dreptate;este mai bine sa inveti sa nu-ti faci iluzii in mod constant, cu atat mai putin sa te implici prea tare intr-o astfel de problema, in sensul de a cadea in cealalta extrema;ma refer aici la ceea ce spunea James Blunt in melodia You’re beautiful… Atunci e chiar tricky situatia, asa ca cel mai bine este sa fii spectator, sa te minunezi un pic in fata unei nestemate de sex feminin si sa treci mai departe, caci, vorba ta, NOT MY TYPE :D

  • RedBloodedFaerie 12 May 2008, 21:30

    chiar asa de naspa sunt fetele? :) pana nu incerci nu stii… si o sa ramai cu not my type :)

    RedBloodedFaeries last blog post..Cum isi face Piedone campanie

  • danmesser 13 May 2008, 01:01

    Băi, şi ţi-am zis: aparatul foto îl iei cu tine oriunde te duci, da? Merci frumos, poze de pe net găsesc şi eu :D
    Altfel, eu cred că marea filosofie a acestor “inabordabile” sună cam aşa: dacă ai avut ghinionul să te naşti fată şi nu ai ajuns fotbalist… atunci pune mîna pe unul cît mai repede! :D

    danmessers last blog post..Curat neconstituţional, da’ umflaţi-l!

  • d3vilgirl 13 May 2008, 01:02

    eu shtiu o vorba… frumusetzea se afla in ochii privitorului… shi in leg cu poza… fetele alea tzi se par tzie frumoase? come on…

  • boshimanu 13 May 2008, 01:17

    Da, Olix dar tu esti vedeta la Kiss FM…Olix in the Mix ai uitat? Ai alte sanse decat noi astia de rand ;)

  • RedBloodedFaerie 13 May 2008, 01:31

    cred ca sunt singura care nu stie cine esti:)

    RedBloodedFaeries last blog post..Cum isi face Piedone campanie

  • Schumi 13 May 2008, 02:01

    Asta-i buna. Vedetule. =))

    Cum e mai bine? Cum vrei tu, ticule. Exact asa. Si nu, nu gandesti aiurea.

  • RainyDay 13 May 2008, 10:00

    Eu zic sa nu generalizezi judecand o persoana dupa aspectul fizic. Desi in multe cazuri se potriveste tipologia asociata, eu zic sa nu iti faci vreo parere inainte sa stai de vorba cu persoana in cauza! ;)

  • Sergiu 13 May 2008, 12:49

    Olix’s groupies!!! :))

    Si fetele foarte frumoase sunt inabordabile din cauza la toti imbecilii de saliveaza dupa ele si se comporta aiurea. Adica dupa un timp, se poarta exact cum se poarta Olix acum. El le considera pe toate not his type si ele considera toti barbatii de vin dupa ele persoane de cauta doar sex (ca majoritatea fetelor stupide cauta doar sex intr-un ambalaj frumos e partea 2). Plus ca dupa ce auzi ca “esti asa de frumoasa” de 100 ori intr-o zi, te plictisesti de acelasi rahat. Eu cred ca toate persoanele sunt abordabile, dar tre sa stii cum sa le abordezi.

    Concluzia:Rainy Day wins!

  • A.I. 13 May 2008, 12:57

    eu le vreau pe toate si cu asta basta…nu generalizez, nu fac exceptii :))

  • Dianna 13 May 2008, 13:31

    may Olix…stai putin sa incerc sa iti explic cam cum e treaba…(sincera sa fiu eu nu prea am avut timp sa imi dau seama ce si cum e cu EL ma refer la cel despre care am sa scriu, dar), bun…deci..nu stiu daca este genul meu, arata insa destul de bine, gandeste, comunica, spune ce simte, ma suporta de ani de zile sa ii insir pe mes toate tampeniile din viata mea, ma mai suporta si la tel cu aceleasi probleme cand nu am calc pe langa mine, castiga destul de bine, si de ani si ani tot vorbim si el subtil incerca sa imi spuna ca ar vrea mai mult. Eu din motive penibile il tot refuzam. In cele din urma de curand am decis sa incercam el era destul de incantat de idee…si sa zicem ca si pregatit de mai mult decat palavrageala. Eu am spus pe fata ce vreau. Firesc ne am vazut am vb ..si a fost PERFECT, neasteptat kiar, ne am luat fiecare cate o piatra de pe inima ca e ok intre noi si am decis sa ramanem impreuna. Avem coincidentze de gand, zice el ce gandeam eu..:)…kestii spirituale si etc..

    Deci daca vrem o relatie serioasa e ideal sa cunoastem omul inainte, nu 3 ani:D cat i am umflat eu capu’ lui, sa existe comunicare si ..valori in comun, restul vine de la sine..adica visele, gandurile, sperantele..

    si ceva mai la obiect: in viatza mea nu cred ca mi am spus ca X nu e genul meu ;)..plus ca mi se pare aiurea sa isi spuna un barbat ca X tipa nu e stilul lui doar dupa ambalajul ei.., ca nu intotdeauna femeia e constienta de lookul ei..;))).deci merita incercat..:P

  • Zappy 13 May 2008, 14:03

    vezi, din cauza mentalitatilor de genul astora i don’t have a boyfriend, and ugly girls do :)))

    Zappys last blog post..Intaia oara

  • Zappy 13 May 2008, 14:07

    Mai putin si faci si tu ca aia care au incercat sa ma vanda :))

    Zappys last blog post..Intaia oara

  • Dianna 13 May 2008, 15:17

    :) stiu ca sunt greu de citit..si te intzeleg Olix..;))!

  • RainyDay 13 May 2008, 15:27

    Oli, iar generalizezi! :P Eu zic sa le acorzi o sansa tuturor, si sa nu judeci dupa ambalaj, mai ales daca respectiva fata nu e pitzipoanca, ci doar draguta/frumoasa etc.
    A, si sunt de acord cu Zappy! Nu se aplica si in cazul meu, dar are ea mare dreptate si cunosc destule exemple :))

  • eddie02 13 May 2008, 16:29

    offfffffff daca tu vrei sa te priveasca fetele dincolo de aparentze , fa si tu acelasi lucru , uita-te pe strada sa vezi cate bunaciuni :D dar unele proaste rau nene , au dat masteratu in domeniu. [-x nu toate fetele frumoase sunt proaste sau cele destepte urate si serioase [-x ai crezut ceva din ce am scris pana acum :O nici eu stai linistit :-j . depinde din ce pct de vedere privesti aceea persoana. dar de ce sa nu visezi si tu pe strada , tot inainte cate nu intorc capul dupa catzi o blonda cu fusta ” mai scurta decat sosetele mele ” =)) ce e frumos si lui D-zeu ii place <:-P

  • marian 13 May 2008, 17:15

    Dintre toate variantele alea enumerate de tine eu am ales deja prima varianta.
    Nu imi trebuie o fata super faina si fara minte sau ceva blonde pt aventuri :P
    mai bine o fata mai modesta si serioasa pt o relatie stabila de lunga durata

    marians last blog post..prezentatoarea e-ok

  • A.I. 13 May 2008, 18:04

    @Zappy: la ce pret ? :D sa stim si noi cat de pretioasa esti :P

  • bancheru 13 May 2008, 18:19

    Se zice că în lumea asta sunt mai multe femei decât barbaţi deci ai de unde alege şi se mai zice că fiecaruia dintre noi ne este destinată o fată din lumea , oriunde o fi… aşa că nu-i stres, noi să fim sănătoşi (că boala vine… :)) )

    bancherus last blog post..a început marea lăbăreală, a început campania electorală

  • RainyDay 13 May 2008, 18:43

    Da, recunosc, am si eu uneori tendinta sa “pun stampile”, dar nu de putine ori mi-au fost infirmate primele pareri. Asa ca prefer sa le acord tuturor o sansa. Acum cine stie, poate n-am eu simtul ala de a cunoaste omul de la prima vedere. :))

  • RedBloodedFaerie 13 May 2008, 18:49

    Incercati orice… urata, bleaga, frumoasa, aroganta (la prima vedere)… nu stiti ce surprize o sa aveti dupa aceea. Daca nici nu incerci si gata, not my type… pai poate de-aia not her type, pt ca nu incerci :)

    RedBloodedFaeries last blog post..Ma enerveaza

  • Ana 13 May 2008, 18:57

    Dar….de ce ai tu senzatia ca toate fetele care arata bine cauta doar bani, masini si vedete? Iti spun ceva: nu numai alea cauta “averi” :)) , ci si alea mai uratele. Oricum, daca vrei ceva de la ele, ai incredere in tine si …. go for …them – ptr ca, daca as spune “it”, ar insemna ca le tratam ca pe un obiect si…nu e frumos, nu? :) De cele mai multe ori, aparentele inseala. Stim asta, nu? So ….. da skip partii cu trasul concluziilor fara sa ajungi sa cunosti persoana. Urata, frumoasa, pitzipoanca, grosolana, penibila sau gretoasa la prima impresie ….. ai putea avea o surpriza :P

  • Andreea 13 May 2008, 19:42

    Si io is deacord cu varianta 1 da is si deacord cu diana ca trebe sa vorbesti un pik ca sal cunosti

    Andreeas last blog post..Gata cu playbacku

  • Sergiu 13 May 2008, 20:15

    Puteti sa o lasati mai moale cu astea de cauta averi? In primul rand, orice barbat cu 2 neuroni in viata ar realiza ca astea nu-s persoane pentru o relatie, ci femei de consumatie. Dc as avea o super masina(desi 1310 breakul e aproape o super masina! :P) si s-ar uita la mine, nu as avea o relatie cu una nici de-al draq. Da, poate am face ceva impreuna, dar dupa aia i-as da la revedere. Cum Olix se referea la persoane pentru o relatie(banuiesc oricum), astea se exclud din start.

    Si ca va luati de Olix cu generalizarile… Are dreptate. Majoritatea fetelor frumoase(cel putin cele pe care le stiu), ori sunt proaste(sau daca le duce capul, sunt neinstruite), ori nu au o personalitate de doamne ajuta si asta fiindca societatea le accepta(cititi unii barbati) doar pentru cum arata. Evident, exista si fete super cool ca personalitate si care arata si bine. Oricum, cel putin problema mea e ca ma plictisesc de fete repede(personality wise), dar asta e. Bad choices, cu exceptia uneia. :D

  • Schumi 14 May 2008, 04:39

    Stiti ce? Stigmatizarea e o binecuvantare. Iti evita o gramada de batai de cap, girl-wise sau nu, iar I just love to be judgemental. Si sa mai si am dreptate, de cele mai multe ori. :)) De asta am zis, relationship wise, ia in principiu ce poti, ca tot e imposibil sa nu gasesti ceva demn de pastrare, iar ce pierzi prin generalizari e bun pierdut.

  • Lari 14 May 2008, 16:19

    Frumoasa, desteapta si devreme acasa? Cam greu. Olix, ai grija. exista cel putin o tipa care comenteaza pe aici si pe care o cunosc, care este si frumoasa si desteapta. are ceva probleme cu “devreme acasa”, dar …. :D

  • Anonima 14 May 2008, 23:21

    hey,urate prejudecati,renunta la ele pentru ca nu ai cum sa shtii ce are o fata in cap .nu toate-s proaste si cele mai frumoase nu sunt neaparat proaste sau fitzoase.incearca sa cunosti oamenii inainte sa iti faci o impresie despre ei si o sa fii placut surprins de bunatatea si frumusetea interioara pe care absolut fiecare om le are.doar k e mai greu sa ajungi la ele:)

    Anonimas last blog post..P.S. …

  • Doar.o.ea 2 January 2009, 22:20

    ideea este ca si tu in adancul sufletului iti dai seama de un adevar cam dureros:k oarecum nu le meriti.(e valabil si invers)
    sper doar ca atunci cand spui ca nu vrei o fata frumoasa nu o zici cu frik pentru faptul ca ar putea fi si desteapta si teai uimi prea tare.
    fericiti sa fiti !

  • Andreea 15 April 2009, 12:50

    “cautam o fata care arata bestial, mai naiva si mai prostutza asa si ne gandim ca o educam noi cumva ca sa ne fie bine cu ea pe timp indelungat ?”

    nu am sa inteleg niciodata mentalitatea conform careia o fata/femeie frumoasa trebuie sa fie neaparat asociata cu o persoana mai prostuta, mai naiva…care nu e interesata decat de lucruri materiale. e drept ca sunt mult exemple care arata asta, insa nu e un adevar general valabil! prin postul tau nu ai facut decat sa arati ca esti un om cu prejudecati si o viziune ingusta. nu incerc sa fiu rautacioasa si sper ca nu o sa te deranjeze comentariul meu,dar mi se pare trist ca lumea continua sa judece o persoana numai din prisma aspectului fizic…

  • Onutza 15 April 2009, 15:50

    Hai sa fim seriosi! Toti baietii spun ca nu sunt atrasi de blonde cu putini neuroni (sau poate chiar unul singur care se plictiseste), dar procedeaza total diferit. Daca trece pe langa tine o blonda cu fustita mai scurta decat sosetele (cum spunea cineva mai sus) e imposibil ca din 10 baieti sa nu se uite cel putin 6, iar 2-3 sa incerce si sa o abordeze. Acum nu stiu daca cel mai tare conteaza culoarea parului (dupa cum se stie blondele au mai mult succes), dar cert e ca orice femeie sexy atrage priviri asupra ei si poate fi catalogata drept ” femeie usoara “. Si chiar daca probabil esti inteligenta, ai simtul umorului, esti de treaba.. la prima vedere nimeni nu isi da seama de calitatile pe care le ai, ci doar aspectul fizic conteaza..

  • Andruta90 27 May 2010, 08:11

    Din cate vad eu aici este o discutie destul de aprinsa…nu stiu cum sa abordez situatia dar aveti putina dreptate.Majoritatea fetelor frumoase sunt cam fitoase si pline de vise cu Columbeanu sau unul frumos,bogat si destept.Eu am 20 de ani,sunt blonda si nu pot spune(proasta,arat ok.pt.mine,pt.unii foarte frumoasa sau pt.unii urata sau cum ati spus voi not my type…acum depinde de gusturile fiecaruia…pt.ca unul zice ca aia este frumoasa rau iar altul…dute cu urata de aici…sau nu este genul meu.In fine eu una am avut parte de multe avansuri si pe strada si pe net de la barbati atat bagati cat si saraci,atat urati cat si frumosi.Insa sincer prefer barbatul saracut si simpatic cu capul pe umeri care sa vrea o relatie serioasa cu mine,sa ma respecte,iubeasca si sa aprecieze ceea ce fac pt.el si pt.mine ca om.De ce sa stau cu unul banos care ma foloseste cateva luni,un an si opoi pa fetita ca am alta si mai buna.Asa gandesc cei cu bani…cred ca au lumea la picioare si ca pot cumpara orice cu bani,desi-i se inseala amarnic.Asa ca prefer sa facem bani impreuna si nu sa imi trag unul plin deja de bani.Oricum unul cu bani nu va vedea niciodata ceva serios in una frumoasa care mai si profita pe deasupra…doar ca nu il deranjeaza…ea vine cu stiti voi ce iar el cu banul si plimbarile.O trateaza regeste o perioada si apoi bye,bye si tot asa pana ajunge un bosorog care pana la urma isi ia tot una mai invarsta cu carte,bani si cu adevarat iubire si nu materialism.Eu nu vad nimic serios in bani si in plus nu neaparat frumusete inseamna bani…eu sunt ok doar ca nu imi permit sa ma intretin asa cum as vrea eu…insa nu ma plang si incerc sa imi castig singura banuti pt.a-mi crea un viitor si ai face mandrii de mine pe cei din jurul meu…inspecial pe prietenul meu cu care sunt de 2 ani si nu are nici bani si nici Brad Pitt nu este,insa pt.mine este superb si perfect.Il iubesc,il respect si diferenta dintre noi este de 7 ani.locuim impreuna si ma comport exact ca o sotie buna si nu ca o piti de 20 de ani.Si sincer au fost zile in care ne imprumutam de bani de paine,insa sincer a trecut si iubirea mea a ramas incontinuare…de ce unul cu bani si fara stabilitate…prefer ceva simplu si stabil.Oricum nu vedeti ca in ziua de astazi nu mai ai incredere nici in fratele tau dar mite intr-un strain.In fine asta am vrut sa spun ca frumusete nu este intotdeuna bani si pitiponceala.

Post a comment