Top

Voi mai stiti matematica ?

Nici Simona nu mai stie, cu toate ca zice ca a fost olimpica =))

[youtube tibeoDFsrkI 415 347]

via Esenta Imperfectiunii ;)

Written by: OLiX

Sunt OLiX :) Atunci cand nu postez pe blog ma auzi la radio sau ma vezi pe instagram!

Latest comments

  • JimmY 11 May 2008, 19:20

    Am vazut, am vazut :D

    JimmYs last blog post..Fast Track: No limits

  • rozza 11 May 2008, 19:23

    Saraca…daca nici pi nu stie cat e..:-j.Vai de unicul ei neuron claustrofob..

    De rasul…curcilor :)).

    rozzas last blog post..Politicianul roman

  • Patrik 11 May 2008, 19:47

    Deja numele ei spune totul despre ea….Simona Sensual :))

    Patriks last blog post..Editie speciala?No tnx!

  • vank 11 May 2008, 19:54

    daca nu a intrebat-o de pipi? ca la asta sigur se pricepea. nici pe maruta nu l-as intreba prea multe din materiile de la drept, ca s-ar putea sa fie si el surprins de raspunsuri!

  • A.I. 11 May 2008, 20:34

    @vank:

    atata vreme cat te lauzi cu un lucru trebuie sa-l si dovedesti. simona, nota 2, treci la loc.

  • RainyDay 11 May 2008, 20:50

    Simona saraca, nici banii nu cred ca stie sa si-i numere. :))
    In ceea ce ma priveste, n-am stiut matematica niciodata, dar nu am pretins vreodata ca as sti. ;))

  • Miriam 11 May 2008, 23:24

    eh, valoarea lui PI chiar e ceva…arhicunoscut. Sau nu?

  • A.I. 12 May 2008, 00:19

    @Miriam:bine’nteles…pi=1.4 :))

  • iqradio 12 May 2008, 13:07

    Right, fata n-a stiut valoarea lui π
    Dar triunghiul desenat de ea este unul isoscel (orice triunghi echilateral este si isoscel). Si pe bune daca ma asteptam sa mai stie de catete si ipotenuza.

    iqradios last blog post..7 milioane de euro pe an

  • Sergiu 12 May 2008, 14:15

    Mah, nici eu nu mai stiu si vine examenul de la analiza :(( Si tre sa-l iau ca sa ma pot transfera. Macar de-as fi emo sa bocesc, draq.

  • MBZ 12 May 2008, 17:54

    Vai, cata matematica stie…
    Pe langa faptul ca e afona in ceea ce priveste valoarea lui pi(care, by the way, e variabila, si nu constanta), mai calca in strachini si cu teorema lui Pitagora. Cred ca se invarte bietul matematician ca o elice in pamant, auzind asemenea ineptie:

    “Suma catetelor la patrat este egala cu mmmm fffff aaaahhhhh ipotenuza la patrat…” Ha?Poate suma patratelor catetelor este egala cu patratul ipotenuzei. Si, totusi, de ce Marmaruta inclina capul a aprobare auzind acest fapt? Se pare ca nici el nu e mai breaz ca ea la mate…

    MBZs last blog post..New SLC details revealed

  • Sergiu 13 May 2008, 12:51

    Trebuia sa o intrebe cat e un radical din 69, ceva ca sa stie.

  • Raluque 13 May 2008, 20:55

    DOaaamneee…cine o fi promovat-o pe fatuca asta…zici ca ar fi absolvit liceul acum 20 de ani… are creierasul cam neted saraca…mai e si uratica si kitsch-oasa…offf-offf