Top

Andrei al doilea Megastar al Romaniei

Andrei, din Arad, a castigat a doua editie de Megastar de la PrimaTV !!!

Finala Megastar Andrei Castigator

Finala Megastar 2

Andrei va primi lunar un salariu de 1.500 de euro de la PrimaTV, iar pe langa asta va semna si un contract cu faimoasa casa de discuri Universal Music.

Finala Megastar 2

Am vazut finala Megastar 2 printre picaturi, pentru ca eram in emisie la radio, dar m-a impresionat atmosfera si miile de oameni adunati in Arad sa-l sustina pe Andrei !

Finala Megastar 2

Felicitari Andrei !!!

Ne vedem miercuri la mega-petrecerea Megastar, iar sambata sper sa-l putem aduce pe Andrei in emisiune sa ne povesteasca ce si cum a fost ;)

Alte comentarii interesante si pertinente gasiti pe blogul lui Dan Fintescu, comentarii pe care va recomand sa va faceti timp sa le cititi, in special daca v-a placut emisiunea !

* pozele de mai sus apartin PrimaTV

Written by: OLiX

Sunt OLiX :) Atunci cand nu postez pe blog ma auzi la radio sau ma vezi pe instagram!

Latest comments

  • Coral 11 May 2008, 00:18

    Iti poti imagina cat sunt de fericita!!! Am urlat de bucurie!!! L-am votat, m-am rugat, il ador! :D

  • Iulya 11 May 2008, 00:36

    Si eu sunt fericitaa :x.Si eu l`am votat..2 mesaje ca atat mi`a ajuns creditu` :x.

  • MariaA 11 May 2008, 00:54

    Sincer…mie imi pare foarte rau ca Andrei a castigat, Florin arata mult mai bine decat el si canta extraordinar, are o voce minunata….pentru mine el va fi cel de`al doilea MEGASTAR, nici sa nu aud de Andrei si sunt sigura ca Florin va ajunge undeva sus facand ceea ce ii place lui cel mai mult….cantand…un pupik pentru Florin :*

  • Tequi 11 May 2008, 01:04

    Ce ma bucur ca a castigat Andrei :) Desi nu ar fi fost printre preferatii mei in finala, ma bucur foarte tare ca a castigat el in detrimentul lui Florin, care de la inceput mi-a displacut, prin atitudine, prezenta..Nu pot sa uit tricoul in pantalonii prea stramti si replica lui Despot la vederea lui. :)) [btw, si astazi in final a aratat cam ca la prima emisiune :D]

    Bafta lui Andrei ;)

  • Alina 11 May 2008, 01:09

    Felicitari Andrei! Ai demonstrat ca mai sunt oameni care voteaza sinceritatea si modestia. Felicitari si pt cei din Arad care au stiut sa te sustina in seara asta! Multa bafta si multe piese!

  • movieaddicted 11 May 2008, 01:42

    Habar nu am care e Andrei dintre cei doi finalisti, trebuia sa pui si o poza :P :)

    movieaddicteds last blog post..Anna Friel @ InStyle

  • felicia 11 May 2008, 10:47

    sunt mai in varsta dar imi place muzica foarte mult, m-am bucurat foarte tare aseara cand am vazut la Arad atati de multi tineri si de ce pentru ca haideti fratilor sa uitam de tot de manele si de incultii lor interpreti si sa ascultam muzica buna.
    felicitari mamei lui Andrei si lui Andrei care a fost si este foarte bun.

  • paul tudose 11 May 2008, 12:12

    felicitari cistigatorului, dar si multe urari de bine “Magastarului-secund” – Florin. Eu ii consider pe amindoi la fel de buni, dar cred ca interpretarea oarecum relaxata a lui Florin din ultima etapa a decis cistigatorul, tot in ultima etapa a competitiei. Il vedeam actorul serii, dar se pare ca steluta norocoasa a luminat mai mult pentru Andrei.

    Mult noroc amindurora!!!

  • aribeth 11 May 2008, 12:31

    Poate ar trebui sa fie schimbat regulamentul pentru ca mie mi se pare ca in acest fel nu castiga cel mai bun.Florin a avut o prestatie mult mai buna pe parcursul intregului concurs.Chiar si alti concurenti au fost peste Andrei (Alexandra,Oana).Nu mi se pare obiectiv sa castige cel pe care l-au sustinut prietenii si sa piarda cel care a fost mai muzical,mai agreabil,cu reale sanse sa se mai faca auzit in lumea muzicala a romanilor.Cred ca nu voi mai urmari emisiunea.Totusi…Felicitari,Andrei!

  • alexandra 11 May 2008, 12:32

    Ma bucur enorm de mult k a castigat Andrei, e cel mai tare:X:X

  • marian 11 May 2008, 13:21

    am auzit cum canta si mi-a placut ;)
    merita sa castige. ;)

    marians last blog post..reclama inspirata din realitate

  • Patrik 11 May 2008, 13:36

    Sunt mandru ca e aradean de-al meu (desi face facultatea la Tm ) :>

    Patriks last blog post..Editie speciala?No tnx!

  • RainyDay 11 May 2008, 14:47

    Pot spune ca Andrei a fost preferatul meu inca de la inceputul finalelor, asta pentru ca in majoritatea editiilor a cantat piese care mie personal imi plac, si pot spune ca nu m-a dezamagit interpretarea lui (mai ales in ceea ce priveste Metallica – Unforgiven II).
    Asadar, ma bucur ca a castigat el. In plus, are o atitudine ok, pare modest, si asta cred ca a fost un atu in plus fata de Florin. Asta ca sa nu mai zic de acea “sinceritate” de care vorbea Despot;datorita ei s-a remarcat, cel putin din punctul meu de vedere.
    In ceea ce-l priveste pe Florin, nu canta rau, insa era mult prea apropiat de Catalin ca stil.

  • iliana 11 May 2008, 15:50

    Ma bucur ca a castigat Andrei ;) felicitari !
    mi-au placut amandoi cum au cantat , dar Andrei a fost cu un pas in fata lui Florin…
    Inainte sa anunte castigatorul eu am spus ca o sa castige Andrei, iar sorelina mea a spus ca Florin , anul trecut eu am spus ca o sa castige Andreea, iar sora mea Catalin (smecherasul ii spunea ca il auzi-se pe Iantu cand a spus ca e smecher :)) )
    Intre timp mi-am adus aminte ca anul trecut cel care se afla in partea stanga a Andreei , adika Catalin a fost castigatorul , iar anul acesta castigatorul megastar tot in acel loc a stat , ce coincidenta :)

  • Kittutza 11 May 2008, 18:54

    Imi place de el :)

    Kittutzas last blog post..Copiii din ziua de azi maica…

  • Miriam 11 May 2008, 19:10

    ieri eram in trecere prin Arad si vedeam cum se faceau pregatiri pt megastar.

    Pe de alta parte…nu am urmarit emisiunea, dar azi am vazut ceva din reluarea emisiunii.
    Sincer…Florin mi s-a parut cu mai multa prestanta, dar…e doar o parere formata pe moment.

    Oricum, ma bucur ca exista emisiuni de genul acesta…

  • movieaddicted 11 May 2008, 20:38

    Era foarte multe lume care il sustinea pe Andrei, a fost frumos. Dar nu mi se pare interesant, carismatic…
    Oricum, mult succes lui si felicitari :)

  • rita 12 May 2008, 16:58

    Felicitari pt andrei dar eu cred ca Florin este cel care va avea succes in muzica .Din pacate pe Andrei nu-l ajuta vocea Si mai este ceva .Nu e corect ca pustoaicele sa de 12-13 ani sa hotarasca Megastarul

Post a comment