Top

Pac pac

Na ca pan` la urma degeaba a facut Jiji “pac pac” ca n-a castigat Steaua. So what ? De ce sa ne enervam? De ce sa ne bucuram ? Care-i treaba pan` la urma cu fotbalul asta ?

O gramada de suporteri se agita, iar unii alearga pe teren ca sa bage mingea-n poarta. Aia de pe teren castiga gramezi de bani si nu dau de multe ori niciun ban pe suporteri, iar suporterii se agita, se bat, iau bataie, platesc bilete, abonamente, isi cumpara chestii promotionale samd ca sa-i vada pe aia jucand pe teren si ca sa urle din tribuna pentru ei. Si pan` la urma ce urla ? “Baaaa m*** dribleaza mai bineee baaa tzaraneee” sau “Tziganeeee sa moara m*-**, joaca ba mai bine si nu mai da autogoluri” si tot felu` d`astea.

Adica, suporterul merge pe stadion si injura si echipa cu care tine, injura si echipa adversa, mai scuipa un antrenor/patron de club, mai arunca cu o bricheta in capul unui arbitru samd.

Pan` la urma de ce se uita atat de multa lume la fotbal, n-au ceva mai bun de facut ? Eu nu ma uit nici la fotbal, nici la stiri, nu ma intereseaza nici politica si nici vedetele si, nush, parca traiesc mai bine si am creierul mai aerisit. Pe bune !

Diseara film @ cinema -> Streen Knights ;) sper sa fie ok.

Written by: OLiX

Sunt OLiX :) Atunci cand nu postez pe blog ma auzi la radio sau ma vezi pe instagram!

Latest comments

  • Miriam 7 May 2008, 20:16

    da’ la ce te uitzi? Doar la Carcotasi?

    Trebuie sa de la lume ceva distractie, doar ca distractia s-a transformat in nebuneala…

    Dar poate fi si mai rau. Iti zic eu. Sa aduca, ca pe vremea romanilor, gladiatori sau lupte cu animale…

    Ce zici de K1? Si lumea e nebuna sa vaza cum ii zboara alaiua busit sangele pe nas si gura si…din astea.

    Uite…eu ma voi uita la Olimpiada din China…asa, macar sa vaz ce au facut chinezii cei multi.

    Imi plac stirile dedimineata ca ma infomeaza, dar fara scalambaieli…si imi place si Badea uneori, ca are umor…
    In rest…nu cred ca e ceva de mare valoare la TV.
    Poate Crimele din Middsummer sau Al 7-lea(parca asa) cer.

    Oamenii nu mi citesc o carte…atunci unde sa rabufneasca? Unde sa se identifice cu personajele si sa dea pe dinafara?

  • Sergiu 7 May 2008, 20:31

    De aia nu merg eu la stadion. :P Nici nu prea ma uit la campionatul nostru intern de ceva timp. NBA rules! :)

  • marian 7 May 2008, 22:34

    mie imi place fotbalul insa nu ajung in situatii extreme cum fac cei de pe stadion.
    Probabil daca as locui in Bucuresti as merge uneori si la meciurile Rapidului (pentru ca sunt rapidist) insa eu locuiesc in provincie (MARAMURES) si nu am cum sa fiu pe stadioane.
    Oricum ideea e ca pe acei oameni care sunt implicati in faze violente nu ii cred suporteri adevarati.
    La urma urmei e un sport ar trebui toata lumea sa fie civilizata si sa accepte infrangerea cu zambetul pe buze , cam asta e problema insa e frumos oricum sa ai o echipa de suflet cum am si eu.
    Faza ca echipa nu da 2 bani pe suporteri nu e prea valabila.
    De multe ori sunt suparati jucatorii cand nu au galerie mare sau cand nu au acces suporterii pe stadion.
    E foarte important pentru o echipa sa aiba o tribuna de suporteri.In fine deja am scris cat pentru un articol intr-un blog :D
    Mie imi place fotbalul insa in romania sunt multe chestii care nu ar trebuii sa fie asa , ma refer la fotbal.
    Si era sa uit…a fost atata de mare forfota cu meciul asta de la Cluj pentru ca doar acum dupa 7-8 ani campionatul romaniei este castigat de o echipa din provincie ;) ARDEALUL RULZZ :D

  • A.I. 7 May 2008, 23:54

    eu sunt un suporter adevarat (sic!)…intotdeauna am tinut cu Vointa Adanca, din divizia a IV-a (parca), din satul bunicilor mei :D. macar acolo stiu ca daca ala de pe teren aude cum il injur, ma injura si el :)). plus ca…spune-ti-mi si mie unde mai gasesti jucator care sa stea toata noaptea la discoteca, dimineata sa plece cu oile pe camp si sa se duca antrenorul dupa el sa-i aminteasca ca are meci ? =))

    ah…si inca ceva…cand e vorba de pac pac nu mai scapa arbitrul doar cu o bricheta in cap :))

  • danmesser 8 May 2008, 00:42

    Eu sînt microbist înrăit dar introvertit :) Bine că s-a terminat! Şi bine că, în sfîrşit a picat Pinalti în B :D

  • Sergiu 8 May 2008, 10:04

    Subscriu la ce ti-a zis Olix, marian. :)

  • Bancheru 8 May 2008, 14:40

    mari sunt caile fotbalului… e greu sportul asta, dar oricine poate sa-si deie seama cand e gol (mai greu e la autogol) :)) sau fault e cand ii arde una un jucator la altul, la offsideuri nu va bagati ca acolo e grea problema si necesita gandire :))

    Bancherus last blog post..Mita si blatul, la ordinea zilei

  • danmesser 8 May 2008, 15:39

    @Olix: în accepţiunea generală, microbist e o formă mult mai accentuată a suporterului, dincolo de care nu mai există decît ultras-ul :D
    Altfel spus, da, sînt şi suporter. Şi da, sînt stelist, dacă asta vroiai să ştii :D

  • marius 8 May 2008, 19:52

    Problema cu fotbalul e mult mai complexa decat crezi tu……problema principala e ca tu te cramponezi la fotbalul romanesc plin de violenta, suburbanism s.a.m.d. Iti propun sa te uiti la un meci din liga campionilor sau din alte campionate straine de top…..
    Ce strica fotbalul din roamnia sunt cativa mahalagii care si-au dat seama ca se poate castiga foarte usor bani si imagine asa.Iar cand instigi lumea la violenta ce poate sa iasa decat un masiv efect de turma agresiv…….
    Mentionez inca o data: nu lua fotbalul din romania drept etalon…

  • Andrei 8 May 2008, 23:32

    majoritatea meciurilor de fotbal (mai ales din campionatul intern) nu reprezinta decat o adunatura de trantitzi care alearga dupa o minge. cand ajung la ea, nici macar nu o prind, ci o dau cu piciorul mai departe.. mai mult sau mai putin la intamplare, de zici ca a dat strechea in ei.

    Andreis last blog post..Marketing vs PR vs Advertising vs Design vs Branding

Post a comment